x

Akşam Rutinim

278,551

GÖRÜNTÜLEME

Akşam Rutinim - Her akşam yaptığım rutin makyaj temizliği ve cilt bakımı!

Benden en çok istediğiniz videoların başında gelen akşam rutinim videosunda, hemen hemen her akşam yapmış olduğum makyaj temizliği ve cilt bakım malzemelerine yer verdim. Umarım keyifler izlersiniz!

Akşam Rutinim videosunda kullandığım tüm ürünler sırasıyla;

  • Göz makyaj temizleyicisi: Sephora - Çift fazlı bir göz makyaj temizleyicisi, suya karşı dayanıklı ürünler kullanmayı sevdiğim için vazgeçilmezim oluyor. Sephora'nın yanında Neutrogena'nın çift fazlı göz makyaj temizleyicisini de çok seviyorum.
  • Temizleme sütü: Dermalogica Skin Resurfacing Cleanser - Yüz temizleme sütü ama sonradan su ile birleşince köpürüyor.
  • Temizleme jeli: Bioderma Sebium Foaming Gel Temizleme Jeli - Temizleme sütünün yeterli gelmediği, ağır yüz makyajı yaptığım zamanlarda yüz temizleme fırçasıyla birlikte gözenekleri temizliyorum.
  • Yüz temizleme fırçası: Watson's - Gözenekleri genişletmediği ve kolayca temizlenip kuruduğu, cildimi çizmediği için favori ürünüm.
  • Tonik: Doğal Gül Suyu - Son zamanlarda cildim karma olmasına rağmen kuruluk problemi yaşıyorum. Gül suyunun dezenfaktan etkisine ve kokusuna bayıldığım için bir süredir tonik olarak doğal gül suyundan faydalanıyorum. Salisilik asit içeren tonikleri çok sevsem de bu aralar cildimi çok kuruttuğu için kullanamıyorum.
  • Nemlendirici: Bepanthen Plus - İnceleme yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Göz kremi: Bioderma Sensibio Eye Contour Gel - Hafif yapısını çok sevdiğim için tercihim. Göz çevresinde de kuruluk problemim olduğu için bitince daha çok nem veren bir ürüne geçmeyi planlıyorum. Güne başlamak için çok güzel bir göz kremi ama yoğun nemlendiricilik arıyorsanız eğer yeterli gelmeyebilir.
  • Dudak nemlendiricisi: Le Petit Marseillais Onarıcı Dudak Kremi - Aslında çoğu zaman Bepanthol merhem ile aşırı kuru dudaklarımı nemlendiriyorum. Minik koca bir tüpü parçaladığı ve hemen alamadığım için bu videoda Le Petit Marseillais Onarıcı Dudak Kremi tercih ettim. :)
  • Lekeler ve sivilceler için çinko maskesi: Oksizinc %40 pomad - Bu maskeyi çok merak edeceğinizi tahmin edebiliyorum. Bunun için ayrıntılı anlattığım Çinko Maskesi ve Faydaları yazımı okuyabilirsiniz. :)

Güzelleşmek üzere!

Neşe Koçinbiga Bayraktar

YORUMLAR