x

Aloe Vera Maskesi ve Faydaları

116,529

GÖRÜNTÜLEME

Aloe Vera Maskesi ve Faydaları

Bugün cilt bakımda önemli yere sahip Aloe Vera’dan bahsedeceğim. Aloe vera nın faydaları saymakla bitmiyor, vitamin ve mineral bakımından çok zengin.

Geçen hafta ayağıma tahta düşürdüm ve ilk aklıma gelen aloe vera sürmekti. Sonra dedim ki bunun videosunu neden şimdiye kadar yapmadım. Neyse kızdım kendime. Doğal çözümlere biliyorsunuz çok fazla ilgiliyim. Bundan sonra kendi kullandıklarımı ve gerçekten etkisini gördüklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Evet, isterseniz aloe vera nın faydalarından kısaca bahsedeyim, sonrada nasıl kullanıyorum ona geçeyim.

Aloe vera faydaları;

  • Aloe vera anti-inflamatuar, anti-viral, anti-bakteriyel ve anti-fungal özelliklere sahip.
  • Vitamin A, B1, B2, B3, B6, B12, C ve E, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, selenyum, kolin ve potasyum içeren vitamin ve mineraller açısından da zengin.
  • Ağızdan tüketildiğinde ise sindirim sistemi için de oldukça faydalı.
  • Sindirim sisteminde oluşan tahriş ve iltihabı önlemek için son derece etkili.
  • Antioksidan, fazla kiloları ve toksinleri de atmayı sağlıyor.

Gelelim nasıl kullandığıma... Aloe veradan bir miktar koparıyorum. Yara, çizik, yanık ya da sadece neme ihtiyacı olan kısımlara direk uyguluyorum. Bir şeyle karıştırmadan direk alana uyguluyorum ve bu şekilde bırakıyorum, sonra yıkamaya gerek yok. Kuruduktan sonra yapışkanlık hissi de olmuyor. İçindeki doğal jel bizim doğal nemlendiricimiz. İki üç günde bir de yüzüme uyguluyorum, yüzüm çok kuruduğunda ise her gün!

Yüze nasıl parlaklık ve sağlıklı bir görünüm veriyor, nemlendiriyor. Kesinlikle nemsiz bir cildiniz varsa denemelisiniz. Yaraların üstüne uygulandığında ise daha hızlı iyileşmesini sağlıyor, ağrıyı hafifletiyor.

Tercihen kendiniz yetiştirmek yerine aloe vera içeren ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz, piyasada satılan ürünlerin içeriğine baktığımızda gerçekten o üründen çok az bulunabiliyor ve etkisini göremiyoruz. Ben aklın yolu bir diyerek kendim yetiştiriyorum. Bakımı çok kolay zaten, susuzluğa da dayanıklı bir bitki. Unutmadığım zamanlarda hergün sulamaya özen gösteriyorum.

Evet benim güzellik sırlarımdan bir tanesini öğrendiniz. Kesinlikle çok etkili. Ağızdan almak isterseniz de günde iki kaşık kadar aloe vera jeli tüketebiliyorsunuz, portakal suyunuza eklemeniz yeterli. Yalnız hamile ve emziren kişilerin ağızdan alması önerilmiyor. İlgilenirseniz internette bir araştırın isterseniz.

Videoyu izlediğiniz için teşekkürler! Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı ve Güzelleşelim Youtube kanalına abone olmadıysanız abone olmayı unutmayın!

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR