x

Ariana Grande Makyajı ve Saç Modeli

174,541

GÖRÜNTÜLEME

Ariana Grande Makyajı Nasıl Yapılır? - Ariana Grande Makeup

Ariana Grande’nin Break Free klibindeki makyajı oldukça sade ve kolay. Yüzümü küçültüp Ariana Grande gibi ovalleştirmek istediğim benzerliği bana verecektir. Grande makyajını yaptıktan sonra da Ariana Grande saç modelini birkaç kolay adımda yapabiliriz.

Yüz makyajıyla başlıyorum işe. Yüz kontürü ile ilgili bilmediklerinize buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 • Yüz bazı: Öncelikle yüz bazını yüzümün tamamına makyajın kalıcı olması için sürüyorum.
 • Fondöten: Ariana gibi “Baby Face” olmak için kapatıcılığı yüksek olan bir fondöten tercih ettim. Böylelikle yüzümdeki tüm kusurları gizleyebilirim.
 • Baz: Az bir miktar göz bazını göz makyajını kalıcı kılmak için parmaklarımda pıt pıt dokunuşlarla sürüyorum.
 • Kapatıcı: Göz altlarıma ve kapatmak istediğim noktalara parmaklarım yardımıyla kapatıcı uyguluyorum.
 • Pudra: T bölgesi ve çene gibi zamanla parlama yapacak kısımları pudralıyorum.
 • Yüz kontürü: Kendi tenimden iki ton koyu pudrayı kontürleme için kullanacağım. Bence Ariana Grande makyajında kontürleme çok önemli. Elmacık kemikleriminin altına uygulamakla başlıyorum ama bu rutin bir uygulamamdı. Yüzümü küçültmek içinse kare ile oval arası olan yüzümde, özellikle çene çıkıntılarımı geri plana itmem gerekiyor. Çene altıma şekildeki gibi uyguluyorum. Şakak kısımlarına da uygulayıp orantılı bir şekilde yüzümün küçülmesini sağlıyorum.Yüz şekillerine göre kontürleme videolarına buradan ulaşabilirsiniz.
 • Burun kontürü: Burnum Grande’den daha yuvarlak olduğu için burnumu inceltmem gerekli. Bir fırça yardımıyla yine iki ton koyu pudrayı burun yanlarına ve burun ucunda geniş “V” işareti yaparak burun kontürümü tamamlıyorum. Doğal durması açısından üstüne bir pudra geçiyorum.

Yüz makyajımız bu kadar! Şimdi göz makyajına geçelim.

 • Grande’nin göz makyajında nude tonlar hakim ama hafif ışıltı var. Bu yüzden hafif ışıltılı bej renginde bir farı tüm göz kapağıma uyguluyorum. Pudra renginde bir farı da gözün dış kenarlarına ve katlanma bölgesine genişçe dağıtarak uyguluyorum. Ardından mat kahve tonlarında farı “crease” bölgesine uyguluyorum ve çok yaymadan dağıtıyorum.
 • Çok kalın olmayacak şekilde kuyruklu bir eyeliner çekiyorum.
 • Düz kirpiklerimi daha kolay kıvırmak için kirpik bazı uyguluyorum, ardından da mascara.
 • Takma kirpiğime kirpik yapıştırıcısı sürüp bir iki dk. hafif şeffaflaşmasını bekledikten sonra kirpiğimi takıyorum. Takma kirpik ile eyeliner birleşim yerindeki doğallığı kazanmak için üstüne hafifçe eyeliner geçiyorum.
 • Ruj: Dudak makyajında da Grande’nin sürdüğü kahverengi ruja benzer sadece mat ruj uyguluyorum.
 • Allık: Sıra allıkta! Yüzümün yanlarını geri plana ittim o yüzden allığımı o kısımlara sürmemem gerekli. Yanaklarımın ortasına doğru sürüyorum ki yüzüm daha küçük görünsün ve bebeksi bir görünüm versin.
 • Kaşlarımı da tarayarak makyajımı bitiriyorum.

Ariana Grande Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Tabii ki Ariana Grande saçı yapmadan makyajla benzemek biraz zor. Çok basit bir şekilde Grande’nin saç modeline kavuşabiliriz. Grande gibi çok gür saçlarınız yoksa maşalayıp kabarmaktan başka şansınız yok.

Saçımı yarım tam tepeden düzgünce tarayarak sıkıca toplayıp spreyliyorum. Bir tutam saçı bu şekilde dolayıp tel toka ile tutturuyorum. Sıkı toplama sırasında şişen saçlar olursa kusursuz bir sıkılık için bu şekilde tutturabilirsiniz. Ardından tüm saçımı maşaladıktan sonra spreyliyorum ve ardından doğal bir görünüm için ellerimle ayırıyorum.

İşlem tamamdır!

Benim Ariana Grande makyajı ve saçına yorumum bu şekildeydi. Videoyı beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı, abonem değilseniz abone olmayı unutmayınnn.

Bu arada benzemiş miyim?

Güzelleşmek üzere...

<3

YORUMLAR