x

Bahar Makyajı

46,650

GÖRÜNTÜLEME

Makyaj yapmaya başlamadan önce nasıl makyaj yapılacağına karar verilmesi gerekir ve ürün tercihlerinde içinde bulunduğumuz mevsim çok önem taşır. Hazır bahar ayları gelmişken son zamanların gözdesi ise bahar makyajı!

Baharı karşıladığımız bugünlerde “Bahara Merhaba” demek için hazırlandım. Bahar denince ilk aklıma gelen renk pembe olduğu için benim bu makyajımda başrol ona ait!

Videoda Kullanılan Makyaj Malzemeleri:

 1. Fondöten: Note Cosmetics Mattifying Extreme Wear - 04 Sand
 2. Kapatıcı: Note Cosmetics Full Coverage Concealer - 03 Sand
 3. Pudra: NOTE Cosmetics Luminous Silk Compact Powder - 04 Sand
 4. Allık: Note Luminous Silk Compact Blusher - 06 Sandy Pink
 5. Bronzlaştırıcı Pudra: NOTE Terracotta Powder - 03 Caramel Cake
 6. 4lü Far: Note Luminous Silk Quattro Eyeshadow - Far 03
 7. Tekli Far: Note Luminous Silk Mono Eyeshadow - Göz Farı 06
 8. Siyah Göz Kalemi: Note Smokey Eye Pencil - 01 Black
 9. Mascara: Note Mascara Long Lash Black
 10. Ruj: Note Cosmetics Long Wearing Lipstick - 17 Raisin Berry
 11. Parlatıcı: Note Long Wearing Lipgloss - 17 Fuschia

Yüz Makyajı

Önceden çok az miktar nemlendiriciyle yüzümü nemlendirip yüz makyajına başlıyorum.

 • Yeterli miktarda fondöteni yüzüme fondöten fırçasıyla dağıtıyorum. Doğal durması içinde boynuma kadar fırçada kalan ürünü uyguluyorum.
 • Ardından kapatıcımı göz altıma ve aydınlatmak istediğim alın üstüme uyguluyorum. Ve parmaklarımda nazik dokunuşlarla yediriyorum.
 • Pudrayı da hem fondöteni yüzümde kilitlemek ve hem de parlama yapabilecek kısımları engellemek için pudra fırçasıyla uyguluyorum.
 • Terracotta pudrayı yüzümü biraz gölgelendirmek ve yüz hatlarımı belirginleştirmek için elmacık kemiğinin altına şekildeki gibi ve bir yandan da alın kenarlarıma uyguluyorum ve iyice dağıtıyorum. Çene kemiklerimi biraz daha ovelleştirmek için bu şekilde kenarlara uyguluyorum.
 • Pembe tonlardaki allığımı dudağımdan iki parmak sonrasına elmacık kemiklerimin üzerine uyguluyorum. 

Yüz makyajım bu kadar! Sıra göz makyajında..

Göz Makyajı

 • Terracotta pudramı da yüz makyajında kullanacağım, gözün sadece katlanma kısımlarına gölgelendirmek için iyice dağıtarak uyguluyorum.
 • Siyah mat farı da sadece kenarlara uyguluyorum.
 • Doğal bir görünüm için karıştırıcı fırçasıyla dağıtıyorum.
 • Parmaklarımla beyaz renk farı gözümün üstüne dikkatlice uyguluyorum. 
 • Sedefli mavi tonlarındaki farı da kalem fırçasıyla gözümün altına uyguluyorum. Gözünüzün altına ürün uygularken zorlanıyorsanız parmaklarınızdan bu şekilde destek alarak kolayca uygulama yapabilirsiniz.
 • Eyeliner yerine göz kalemi kullanacağım. Gözümü biraz çekikleştirmek için sadece göz kenarlarına kalem sürüyorum. Ardından göz içine de kalem uyguluyorum. Gözlerim yuvarlak ve iri olduğu için bu şekilde çekikleştirdiğim gözüm biraz daha doğal bir hatta kavuşuyor. 
 • Mascarayı üst ve alt kirpiklere iki kat halinde uyguluyorum. Topaklanmaması için ilk kat kuruduktan sonra ikinci katı sürüyorum.
 • Takma kirpiğime yapıştırıcı sürdükten sonra daha yapışkan bir hal alması için hafif kurumasını bekledikten sonra bir cımbız yardımıyla takıyorum. Kendi kirpiklerimle takma kirpikler arasında boşluk kalmaması için parmaklarımla birbirine bastırıyorum.

Sıra dudak makyajında!

Dudak Makyajı

 • Fuşya renk ruj ve parlatıcımı uyguluyorum ve makyajımı tamamlamış oluyorum.

Saç Modeli

Saçımı tarayıp yana ayırıyorum ve kalın bir tutamını yana doğru örüp lastik tokayla tutturuyorum. Daha doğal ve kalın bir görünüm için örgüleri biraz yana doğru açıyorum. Ardından yana tel tokayla sabitliyorum.

Evde olan yapma çiçekler işimizi fazlasıyla görür. Bunun için saplarından çiçekleri ayırıp örgünün başladığı yere tel toka ile tutturuyorum. İkinci çiçeği de aynı şekilde takıyorum. Kalan tüm saçımı maşaladıktan sonra da minik çiçekleri bu şekilde tel tokayı arasından geçirerek tutturuyorum ve saçımı bitirmiş oluyorum.

Evet benim bahar makyajım ve saçım bu şekilde! 

Videoda kullandığım tüm ürünleri Modagram.com’da bulabilirsiniz. Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı ve Guzelleselim youtube kanalına abone olmadıysanız abone olmayı unutmayın.

Güzelleşmek üzere...

Neşe.

YORUMLAR