x

Bant İle Eyeliner Kuyruğu Nasıl Çekilir?

58,351

GÖRÜNTÜLEME

Eyeliner kullanırken bir türlü kuyruğunu yapmakta zorlanıyorsanız size bir önerimiz var. Bir yapıştırma bandı alın, her iki gözünüze de simetrik bir şekilde yapıştırıp bir çizgi çekin. Bantları çıkardıktan sonrada normal bir şekilde eyeliner ınızı çekin. Eyeliner kuyruğunun çok daha kusursuz olduğunu göreceksiniz.

Eyeliner; göz makyajının vazgeçilmezi, göz kontürlemede kullanılan ve çoğunlukla siyah tercih edilen, kirpik diplerine farklı şekillerde sürülerek göze kusursuz şeklin verilmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner sürmek belli bir deneyim gerektirse de kısa bir pratikten sonra da kendi eyeliner ınızı çekebilirsiniz. Eyeliner sürmeye başlayadan önce kendi göz şeklinizin farkına varmalı ve kendi göz şeklinize uygun eyeliner şeklini uygulamalısınız. Göz tipleri genel olarak; çekik göz, yuvarlak göz, badem göz, düşük göz, uzak göz ve yakın göz şeklinde sınıflara ayrılır. Bunun için kendi göz tipinize uygun eyeliner a karar vermeli ve uygulamaya sonra geçmelisiniz. 

Guzelleselim.com olarak hazırladığımız tüm göz şekillerine göre eyeliner uygulama tekniklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR