x

Bitenler | Temmuz

114,624

GÖRÜNTÜLEME

Bitenler | Temmuz

Son aylarda kullanıp bitirdiğim ürünleri olumlu olumsuz yanlarıyla sizinle paylaştım. Bir daha alır mıyım, almaz mıyım? Neden sevdim, neden sevmedim ambalajları çöpe gitmeden bir göz atalım istedim.

1- Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar Serisi

Elidor’un sağlıklı uzayan saçlar serisinin şampuan, saç kremi ve ekpress saç spreyini bitirdim bu ay. Önceki videolarda da bu seriden bahsetmiştim size. Şampuan ve saç kreminin içerisinde Biotin var. Bu da saçın uzamasını destekliyor. En sevdiğim yanı ise bu serinin saçta ağırlık yapmaması oldu, özellikle saç kremi çok hafif yapıda. Deniz ve güneşten dolayı saçlarım yıprandığı içinde saç kremini kullanmakta cömert davrandım. Genelde şampuan daha önce biter ama saç kremini de yakın zamanlarda bitirdim. Ekpress bakım spreyini de kahkülümü ve saçlarımı yatıştırmak için plaj çantamda taşıdım devamlı, o nedenle o da bitenler sepetimde.

2- Agiss Oje Çıkarıcı

Vanilya çiçeği özlü Agiss’in oje çıkarıcısı da bu ay bitirdiğim bir diğer ürün. Özellikle basmatik şeklinde oluşu çok kullanışlı geldi bana. Pamuğa kolayca alabiliyorsunuz. Bitki özlü olduğundan tırnağıma zarar vermeden ojelerimi çıkardım. Baya bereketli bir ürün 450 ml. 2-3 ayda bitirdim. Tekrar tekrar alacağım ürünlerden oldu. Fiyatı 7-8 TL.

3- The Body Shop Virgin Mojito Shower Gel

Body Shop’un duş jelini geçen hafta bitirdim. Çok fazla duş jeli kullanmayı tercih eden biri değilim, set şeklinde aldığım için kullandım diyebilirim. Oldukça ferah bir kokusu var ama duş jelleri sanki ciltten arınmıyor gibi geliyor bana. Çok sağlıklı gelmiyor. Özellikle almayacağım ürünlerden, sabun kullanmaya devam. Bu arada şu an satışta değil.

4- Sephora Waterproof Eye Makeup Remover - 200 ml

Sephora alışverişim sırasında kasanın önünden atıvermiştim sepetime. Oldukça uzun sürdü bitmesi. Göz makyajını kolayca temizliyor ama gerçekten suya karşı dayanıklı bir ürün kullandıysanız biraz zorlanıyorsunuz. Gözleri yakmıyor. Çift fazlı olduğundan kullanmadan önce çalkalamak gerekiyor. Fiyat performans olarak da gayet iyi. Paraben ve parfüm içermiyor, hassas ve lens kullanıcıları için uygun olduğu yazıyor arkasında. Sadece Sephora’da satılıyor olması dezavantajı, evim uzak olduğundan ve ihtiyaç halinde kolayca alamadığım için diğer alternatiflere elim gidiveriyor.

5- Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici - 162 ml

Gramaj olarak Sephora’dan daha az 162 ml ve 2 haftada bitirdim diyebilirim. Birkaç şişe bitirmiştim zaten daha önceden. Market alışverişi sırasında eğer ki göz makyaj temizleyicim bittiyse elim hep Neutrogena’ya gidiyor. Salatalık ve aloe vera özlü. Kullanmadan önce iyice çalkalayıp suya dayanıklı göz makyajımı kolayca temizledim. Özellikle gidip alacağım bir ürün değil, sadece marketlerde kolayca ulaşabildiğim ve fiyatının uygun oluşu nedeniyle tercih sebebim. Liste fiyatı: 20 TL ben indirimde 12 TL’ye almıştım.

6- Bioderma Sebium Foaming Gel Tube 200 ml

Bu ay bitirdiğim bir diğer ürün ise Bioderma’nın bu yüz yıkama jeli. Karma ve yağlı ciltler için. Paraben içermiyor ve hipoalerjik. Sabahları kullandığımda gün içinde yüzümde parlama sorunu yaşamıyorum. Özellikle yaz aylarında artan sebum salgısını dengeleyecek bir ürün olduğundan elimdeki tester ları var, kullanmaya devam ediyorum. 200 ml olduğundan da çok bereketli. Eczaneden almıştım ama dermakozmetik sitelerine de bakabilirsiniz. Liste Fiyatı: 47,50 TL ama indirimli olarak 30 TL’ye sahip olabilirsiniz. Tekrardan alacağım ürünlerden.

7- Bioderma Sebium H2O Misel Solüsyon 500 ML

Biliyorsunuz Bioderma’nın misel suları oldukça popüler. Ben karma ve yağlı ciltler için uygun olan Sebium’unu geçen ay bitirdim. Denemem gereken diğer ürünler girince araya bu şişeyi bitirmem 6 ayımı aldı. Durulama gerekmeden yüzünüzü ve makyajını temizleyebiliyorsunuz. Ciltteki yağı arındırıyor ve tahriş etmeden yatıştırıyor. Evde kullanılmayı bekleyen bir şişe daha var. Bir alana bir bedava kampanyası vardı. Fiyatı ikisinin fiyatı 67 TL idi. Göz makyaj temizleyicisi dışında yağlı ürünleri çok tercih etmiyorum, o yüzden misel suları daha cazip geliyor.

Güzelleşmek üzere!

Neşe

YORUMLAR