x

2015’in Güzellik Trendleri

Bugünkü yazımız modayı takip eden güzeller için gelsin. 2015 yılında makyaj trendleri ne olacak, kadınlar sokaklarda hangi makyajla dolaşacak gelin hep birlikte öğrenelim.

Yokmuş Gibi Görünen Ten Makyajı

Son zamanlarda kataloglarda sıklıkla karşımıza çıkan sade ten makyajını 2015’te sık sık göreceğiz. Sadece fondöten ve pudrayla cildin parlaklığı alınmış ve mat görüntü sağlanmış, allık sürülmemiş yüzler önümüzdeki sezonun en gözde modası.

 

 

 

Doğal Renk Farlar

Günlük makyajlarınızda nude renklerde bir farı göz tamamızın tamamına uyguladıktan sonra kullanmış olduğunuz fardan iki ton koyusunu da hafifçe kaş kemiğinizin altına sürerseniz tamamdır.

 

 

 

Renkli Eyeliner

Artık hemen hemen her kadının daha yoğun bakışlar için tercih ettiği siyah mat eyeliner makyajı yavaş yavaş renkleniyor diyebiliriz. Pembe, yeşil, mavi gibi aklınıza gelen tüm canlı renkleri kuyruklu eyeliner çizerek kullanacağız.

 

 

 

Göz Kapağı Çukuruna Çizilmiş Eyeliner

Siyah eyeliner’dan vazgeçemeyenler ise eyeliner uygulamasında biraz değişikliğe giderek badem gözlere sahip olabilir! Bunun için tek yapmanız gereken kirpik diplerinize sürdüğünüz eyeliner’ı göz kapağı çukuruna da çizmek. Günlük makyajınızda biraz abartı durabilir fakat gece makyajı için oldukça marjinal bir havası var.

 

 

Dolgun ve Islak Kirpikler

Hepimizin çok sevdiği dolgun ve uzun kirpikleri tabi ki yine moda! Fakat bu sefer ufak bir ayrıntıyla. Bu yılın favorisi ıslak görünümlü kirpikler olacak. Dramatik, hüzünlü, cazibeli… Bu makyaj uygulamasını yaparken mutlaka alt kirpiklerinize tekli takma kirpik kullanmalısınız. Göz alt kapağınızın içine beyaz kalem çekerek parlaklık kazandırmalısınız. Özellikle mavi gözlü kadınlar bu görüntüye bayılacak!

 

 

Belirgin Allıklar

Kendi yanak rengimizmişcesine sürdüğümüz hafif allıklar bu yıl yerini yoğun renklere bırakacak. Çok çok hafif yapılmış makyajınızı sadece yoğun allıkla tamamlayarak 2015 modasına uyabilirsiniz. Özellikle doğal tonlardaki pembe allığı, sanki yanaklarınızı güneş yakmış gibi pembeleştirmek çok moda!

 

 

 

Parlak Gözler

Gözlerimizin tamamı yani göz kapağı üstü, alt kirpiklerin çevresi ve göz pınarının bittiği kısımları bol bol parlatacağız. Özellikle gold ve nude renkli krem farlar bu makyajda harika duruyor. Metalik gözleri artık sadece podyumlarda görmeyeceğiz.

 

 

 

Parlak Dudaklar

Genellikle liseli kızların tercih ettiği şeffaf ya da nude renkli lip glosslar yine ön sıralara çıkacak. Özellikle buğulu makyajın tamamlayıcısı olan parlak rujları kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

Çizgili Tırnaklar

Bu sene pastel tonların üzerine çizilen tek çizgili modellerle hem modaya uyacağız hem de o uğraştıran nail artları yapmaktan kurtulacağız. Özellikle krem rengi üzerine bordo çizgileri bol bol görebiliriz.

Evet gördüğünüz gibi genel olarak doğallıktan uzaklaşmadan farklı havalar verilmeye çalışılmış. Biraz renk ve biraz parıltı! Peki siz 2015 makyaj trendleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Beğenip uygulamayı düşündüğünüz makyajlar hangileri? Aşağıya yorum bırakmayı unutmayın güzeller.

 

Güzelleşmek üzere.

Long Time Liner Kalıcı Makyaj Uygulamasını Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR