x

2015 Makyaj Önerileri

2015'te makyaj alanında ne gibi trend değişiklikleri olduğunu merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre! 2015 kış makyajında aslında geçen seneye göre çok fazla değişiklik yok. Çünkü sizin de bildiğiniz gibi artık doğallık moda. Görüntümüzü değiştirmeden daha canlı göstermeye devam ediyoruz güzeller.

Ne kadar az makyaj yaparsanız o kadar genç görünürsünüz. Makyaj yapmanın püf noktaları da aslında buna dayanıyor. Kusurlarınızı kapatmak için aceleyle sürülmüş fondöten yerine renkli nemlendiriciyle işi bitirmek her zaman daha doğru. 2015 makyaj önerilerinde de aynı şeyler geçerli. Az makyaj, çok iş! Güzelliğinizin ve bakışlarınızın en önemli noktaları olan kaşlarınızı doldurmak, kirpiklerinizi rimellemek ve dudağınıza basit bir lip balm bile size günlük hayatta yeterli gelir.

2015 makyajında cilt makyajı için söylenecek çok fazla şey yok. Cildinizi ne kadar rahat bırakırsanız o kadar genç kalırsınız. Katman katman sürülen fondötenlerden pudralardan vazgeçin. Cildinizin kusursuz görünmesinden ziyade doğal görünmesinden yana olun. Bunun için BB kremler, CC kremler harika! Cilt tipinize uygun olan BB ya da CC kreminizi seçerek kışın açık tonla yazın ise koyu tonla tüm yılınızı geçirebilirsiniz. Çillerinizi, sivilce ve güneş lekelerinizi kapatmak için uğraşmayın. Renk tonunuz dengelensin yeter. Emin olun fondöten ve pudrayla kaplanmış lekesiz görünen ciltten daha güzel görüneceksiniz. Boşu boşuna gözeneklerinizi tıkayıp cildinizi yaşlandırmaya gerek yok. Kontür yapmayı özel günlerinize saklayabilirsiniz. Tabi onu da abartmamak şartıyla! Kısacası cilt makyajınızın yok denecek kadar az olsun.

2015 makyaj modasında göz makyajı ön planda. 3 farklı renk tonuyla kaşlara kadar sürülen far sürme tekniği. Nasıl mı? Göz kapağınızın olduğu bölgeye birbiriyle uyumlu olarak seçtiğiniz 3 renkten en koyu olanını uygulayın. Ardından orta tonu crise bölgesine koyu tonun keskinliğini dağıtarak uygulayın. En son ise açık tonu kaşlarınızın olduğu yere orta tonla birleştiği kısımla iyice karışana kadar boyayın. Seçtiğiniz renkler kahve ya da nude tonları olursa inanın hiç abartı görünmeyecek! Günlük makyajınızda bile bu tekniği kullanabilirsiniz. Böylece gözleriniz olduğundan daha büyük görünecek.

Sonbahar kış geldi diye koyu renklere bürünmek zorunda değilsiniz. Dudaklarınızı capcanlı rujlarla şenlendirin. Mor, kırmızı, pembe, mercan, turuncu, bordo... Cilt tonunuza hangi renklerin yakıştığını düşünüyorsanız o ruju yaz kış kullanabilirsiniz. Özellikle morun tonlarınu dudaklarınızda ve gözlerinizde sık sık tercih edin. Doğal renkler olan kahve ve yeşil farlar yanında siyah smokey göz makyajı da yine revaçta. Allıklarınızı abartmadan kullanmaya devam. Şeftali ve pembe allıktan fazla uzaklaşmamaya çalışın. Bronzer, aydınlatıcı gibi ekstra cildi yoran ürünlerden mümkün olduğunca uzak durun. Önemli olan hangisine odaklanmak istediğiniz. Göz makyajınız ağırsa dudaklarınızı doğal, dudaklarınız ağırsa göz makyajınızı doğal tutun. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış. Göz renginize uygun far seçimi yapmak isterseniz bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sarışın ve esmer makyajlarının nasıl olacağını da linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz. Unutmayın, erkekler doğal sever!

Güzelleşmek üzere.

2015'in Güzellik Trendleri İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: 2015 makyaj önerileri, 2015 makyaj teknikleri, 2015 makyaj trendleri, 2015 makyaj modası, makyaj yapmanın püf noktaları.

YORUMLAR