x

3 Adımda Dolgun Dudaklar!

Dudak dolgunlaştırıcı makyaj sırları!

Dolgun dudaklar tüm kadınların hayali. Bazılarımızın dudakları o kadar incedir ki neredeyse sürdüğünüz ruj bile görünmez. Aslında birazdan size vereceğimiz 3 tane tüyo ile dudaklarınızı olduğundan daha kalın gösterebilirsiniz! Estetik ameliyatlara gerek kalmadan, canınız yanmadan ve fazla para harcamadan kalın dudaklara sahip olmak ne hoş! Odak noktasını dudaklarınıza kaydırmak istiyorsanız cilt ve göz makyajınızı abartmamanız gerektiğini belirtmek isteriz. Sözü fazla uzatmadan 3 adımda dolgun dudaklara kavuşmayı sağlayan tüyolara geçelim.

1- Dudağınıza kontör yapın!

Evet, yanlış duymadınız! Yüze yapılan kontörlemeyi hep duydunuz. Size bu konuyla ilgili bir çok paylaşım yaptık. Yüz kontörlemenin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli! Şimdi asıl konumuz dudaklara dönebiliriz. Makyaj yapılacak bölge küçük olunca kontör işi de bir hayli kolay oluyor. Cilt renginizden 2 ton koyu (orta kahve) göz kalemi ya da dudak kalemiyle alt dudak çizginizin hemen altına hafif bir çizgi çekin! Bu dudaklarınızın alt kısmında gölge yaratacak ve alt dudağınızı daha ön plana çıkaracak. Ufacık bir hilenin neler yaptığını görebilmeniz için hemen kahverengi bir kalem arayın. Bunu çok seveceğinize eminiz.

2- Dudak Kalemi Kullanın!

Rujun kalıcılığını artırmak için dudak kalemi olmazsa olmazlarımızdan. 80’li yılların makyajlarındaki dudak makyajlarını hatırlıyor musunuz? Ruj rengiyle alakasız şekilde çerçevelenmiş dudaklar sizce nasıl? Günümüzün modası doğallık olduğu için rujunuzun rengiyle dudak kaleminizin renginin birebir olmasa da benzer olmasına dikkat etmelisiniz. Öncelikle dudak kaleminizi kenarlara taşırmadan uygulayın. Bu kısım sadece rujun kalıcılığını artırmak için. Sonra rujunuzu sürün. Sonrasında ise dudak kaleminizle dudaklarınızı tekrar çerçeveleyin. Dudak kalemi dudak hatlarınızı daha keskin daha net gösterecektir.

3- Parlak dudaklar dolgunluk için şart!

Mat rujlar dudakları ne kadar kuru ve ince gösteriyorsa, parlak rujlar da bir o kadar kalın gösterir. Bu yüzden dolgun dudaklar için lip-gloss’lar en önemli alternatifler. Fakat herkes lip-gloss’tan hoşlanmayabilir. Saçların ağza yapışması, dudakta kalıntı bırakmaları ve bazılarının o iğrenç tatları… Bu yüzden 2. adımı uyguladıktan sonra alt dudağınızın orta kısmına şeffaf bir parlatıcı sürerseniz dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Tabi tüm dudağa parlatıcı uygulamanın etkisi başka!

Gördüğünüz gibi dolgun dudaklar için estetik ameliyatları şart değil. En fazla 5 dakikanızı alacak bu 3 adım sayesinde kendinizi şımartabilirsiniz. Unutmadan, dudaklarınıza haftada bir kez peeling yapıp, her akşam nemlendirmeyi ihmal etmeyin güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Dudak Dolgunlaştırıcı Parlatıcı Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR