x

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Kırışıklıklar, yaş ilerledikçe ciltde olan çizgilere denir. Hepimiz erken gelen kırışıklıklardan yana şikayetçiyiz ve kırışıklıklar güzelliğimize gölge düşürmekte. Gelin bu kırışıklıkları ameliyatsız yüz germe teknikleri ile yok edelim!

İşte bu kırışıklıkları yok etmek için en önemli adım ameliyatsız yüz germe tekniklerini uygulamak. Bu tekniklerde deformite ve noninvaziv (kansız) yöntemler olarak ikiye ayrılır. Ameliyatsız yöntemler son dönemlerde herkesin tercihi haline gelmiştir, bu teknikler saatlerce süren estetik ameliyatlarını yüzde elliye varan oranla azaltmıştır.

En çok bu kriterler arasına giren ise botulizm toksin dolgu adı verilen tıbbi mamüllerin enjeksiyon yoluyla gerilmesi gereken yerlere uygulanmasına denir. Bu tekniği seçmeniz için cildinizin dolgu türünü kaldıracak bir yüz hattınız olması gerekmektedir, aksi taktirde yapılan işlemden beklenilen sonuç alınamayıp doğallıktan uzak bir görüntü elde edilecektir.

Askılama tekniği; cildinizdeki hafif kırışıklıkları yok etmek istiyorsanız ve bunu yaparken dolgu vb. tekniklerden uzak durmak istiyorsanız eğer tercih etmeniz gereken yöntem askılama yöntemidir.

Askılama yöntemini kullanarak cildinizdeki kırışıklıkları yok denecek kadar az seviyeye indirebilirsiniz. Dokulardaki sarkmayı kaş, boyun ve kalça gibi bölgelerde şekil vermeyi sağlayabilirsiniz ve hacim eksikliğini sağlayabilirsiniz. Bu işlem sonrası iz kalmaz.

Yüze lazer, IPL veya radyo frekans gibi yüksek teknolojili cihazlarla uygulanan tedaviler de yine bu başlık altına girerler ve daha kısa sürede daha etkili bir görünüm sağlar ve oldukça başarılı sonuçlara ulaşılır.

YORUMLAR