x

Boyalı Saç Temizliği

Boyalı saç; röfle, balyaj, boya ve dip boyası gibi işlemler görmüş saçtır. Bu gibi işlemler saça zarar verdiği için boyalı saç bakımı ve temizliği oldukça önemlidir. Boyalı saç temizliğinde amaç, saça uygulanan işlemin ömrünü kısaltmadan yani boyanın saçtan akmasını önleyerek saça gerekli bakımı yapmaktır.

Yağlı ve boyalı saç temizliği

Boyalı ve yağlı saçlara sahipseniz boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlar kullanmalısınız. Yağlı saçlarda saç kreminin çok dikkatli kullanması ve yağ yoğunluğuna göre de hiç kullanılmaması tercih edilir. Eğer saçlarınız çok yağlıysa saç kremi kullanmayın. Her gün saç yıkamak da saçların yağ dengesini bozacaktır, bu dengeyi kurmak için 2-3 günde bir saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Kuru ve boyalı saç temizliği

Boyalı ve kuru saçlara sahipseniz her zamanki gibi boyalı saçlara özel üretilmiş şampuanlar kullanın. Diğer yandan da kuru saçlara özel olarak üretilen saç maskeleri, serum ve saç kremlerini düzenli olarak kullanmayı ihmal etmeyin.

Normal ve boyalı saç temizliği

Boyalı ve normal saçların temizliği şampuan ve nemlendirici ile yapılır. Saçın normal dengesini bozacak girişimlerden uzak durun.

Boyalı ve kalın telli saçların temizliği

Saç boyası, kalın telli saçları bazen sertleştirebilir. Kalın telli saçlarda kaybolan yumuşaklığı geri kazanmak için boyalı saç şampuanı ile yıkadıktan sonra nemlendirici uygulamalı ve ardından duruladıktan sonra durulanmayan saç bakım kremi uygulanmalıdır. Durulanmayan saç bakım kreminin seçiminde ağırlaştırmama özelliği aranmalıdır.

YORUMLAR