x

Burçlara Özel Makyaj

Makyaj artık hepimiz için yaşam stilimiz. Evden çıkmadığımız zamanlarda bile makyaj malzemelerimizi kurcalamaktan ve farklı modeller denemekten kendimizi alamıyoruz. Peki hiç kendi burcunuza uyumlu bir makyaj yapmayı düşündünüz mü? Son zamanların moda trendlerinden biri de makyajı burçlara göre şekillendirmek!

Güzellik uzmanları kadınlara kişilikleri, yüz tipleri ve bulundukları ortama göre makyaj yapmalarını öneriyorlar. Öncelikle burçları grup altında inceleyelim.

Ateş Grubu Makyajı

Koç, Aslan ve Yay burcu bu grubun üyeleri. Ateş kadınları çekici olmaktan ve ön plana çıkmaktan çok hoşlanırlar. Bu yüzden makyajlarında da farkedilir bir hava olmalı. Bu grubun rengi kırmızı ve siyah. Eğer siz ateş grubu kadınıysanız gözlerinize siyah far, siyah kalem, siyah eyeliner kullanarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Gölgelemelerde beyaz farlarla farklılık yaratabilir, kırmızı ruj ve allıkla içinizdeki dikkat çekme isteğini tatmin edebilirsiniz.

Su Grubu Makyajı

Yengeç, Akrep ve Balık su grubunun temsilcileri. Bu grubun rengi yeşil! Sezgisel ve içgüdüsel olarak ön plana çıkmaktan hoşlanan su grubu kadınları yeşilin her tonunu kullanabilir. Nil yeşili en çok sevilen tonlar arasında. Kahverengi kalemler ve beyaz farlarla yapılmış gölgeler sizin vazgeçilmeziniz olmalı. Doğal tonlarda şeftali rengi allık size yeter de artar bile. Pembe ve turuncu tonlardaki rujlar su grubu kadınlarının kullanması gereken renkler arasında yer alıyor.

Hava Grubu Makyajı

İkizler, Terazi ve Kova bu gruptan. Özgürlük ve bağımsızlığın diğer adıdır hava grubu kadınları. Bu grubun rengi mavi ve pembe. Gözlerde mavi tonlarınım her rengini kullanabilirsiniz. Yanaklarda pembe allık size yakışacaktır. Ruj olarak da yine pembenin bir çok tonunu tercih edebilirsiniz.

Toprak Grubu Makyajı

Boğa, Başak ve Oğlak bu gruptan. Toprak grubu kadınlarını sakin ve evcimen olarak tanımlayabiliriz. Bu yüzden sadelik onlar için çok önemli. Makyajda göze çarpmayan nude ve pastel renkleri kullanmak önemli. Kahverengi bu gruba ait. Eğer toprak grubu kadınıysanız kahverengini yüzünüzün her kısmında kullanabilirsiniz. Farlar, rujlar, allıklar hep bu rengin hakimiyetinde. Açık tenliyseniz kahverengi yerine şeftali tercih edebilirsiniz.

Şimdi de burçları tek tek ele alalım ve hangi burç kadınına hangi renklerin yakıştığını öğrenelim.

Koç Burcu Makyajı

Sosyal, idealist ve hayattan zevk almayı bilen koç kadını sade ama çekici olmayı sever. Eğer bir koç kadınıysanız göz ve dudak makyajını öne çıkarmalısınız. Gözlerinizde siyah far ve kalem kullanırken, dudaklarda ateş, karmen ya da sicilya kırmızısı bir ruj tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında fuşya ve pembe tonlarındaki rujlar da sizi iyi hissettirir. Gölgeleme olarak mercan, kırmızı, eflatun ya da mor renk farlar kullanabilirsiniz.

Boğa Burcu Makyajı

Güzel ve kadınsı olduğunun farkında olan boğa burcu kadını güzel kokmayı, bakımlı olmayı ve alımlı görünmeyi sever. Siz de boğa kadınıysanız makyajda sadece gözlere ağırlık vermelisiniz. Mavi, zümrüt, somon, pembe ve bej tonlarındaki farlar size çok yakışır. Genelde pastel tonlarını seçerek yüz güzelliğinizi vurgulayabilirsiniz. Dudaklarınız ise uçuk pembe tonlarında olmalı.

İkizler Burcu Makyajı

Değişiklikleri seven ikizler kadını makyajda da farklı tarzlar denemeye bayılır. Bağımsız hisseden ve neşeli olan ruhunu vurgulayacak enerjisimi ortaya çıkaracak olam mavi ve beyaz renkler ikizler için idealdir. Somon ve bej renginin karışımıyla yapılan göz makyajı ikizlere çok yakışır. Pembe ve gül kurusu tonlarındaki rujlar tam size göre. Siz bir ikizler kadınıysanız göz kapaklarınıza beyaz far uyguladıktan sonra orta kısımdan dış kısma doğru mavi kalem ya da far uygulayın. Mavi maskara ile makyajınızı tamamladıktan sonra gelsin büyüleyici bakışlar!

Yengeç Burcu Makyajı

Bir yengeç kadını hem gülmeyi seven, sempatik ve çocuksudur hem de duygusal ve romantiktir. Beyaz ve gümüş rengi farlar tam size göredir. Ayın etkisindeki yengeç kadınının Ay'ın ışığını ve romantizmini bakışlarına yansıtması için uzmanlar bu renkleri tavsiye eder. Mavi tonlarındaki farlar da size yakışır. Allık olarak şeftali renkleri sizi masum görüntüye kavuştururken pembe, somon ya da mercan rengi dudaklar sizin için idealdir.

Aslan Burcu Makyajı

Asil ve güçlü durmagı bilen aslan kadınları lüksü ve ihtişamı sever. Altın ve sarı tonlarındaki makyajlar girdiği her ortamda kendini farkettirmeye yeter. Simli makyaj ürünleri de onlara çok yakışır. Eğer siz bir aslan kadınıysanız dudaklarınızda kahverengi tonları kullanmalı, far ve fondötende kahverenginin sıcak tonlarını ve altın sarısını tercih etmelisiniz.

Başak Burcu Makyajı

Sadelik başak burcu kadını içindir ve bu yüzden makyajda da sadelik ön plana çıkmalıdır. Toprak ve koyu yeşil tonlardaki göz makyajını doğal tonlarda allık ve yine doğal tonlarda ruj kullanılmalıdır.

Terazi Burcu Makyajı

Yaşam dolu ve her hareketiyle zarif olmayı bilen terazi kadınlarına gri ve şampanya tonları çok yakıştırılır. Bakışlarıyla ilgi çekmeyi seven bir terazi kadını için eyeliner bir numaradır. Gece makyajında ise siyah ve füme renkleri tam terazilere göredir. Dudaklarda ise çikolata tonları tercih edilebilir.

Akrep Burcu Makyajı

Cazibeli, gururlu ve ateşli akrep burcu kadınlarına siyah ve kırmızı çok yakışır. Siyah far ve siyah göz kalemi ile bakışlarını güçlendiren akrep kadını bakışlarını konuşturmasını bilir. Ayrıca yeşil ve mavi gibi su tonları da çok yakışır. Dudaklarda ise bakır, çikolata ve kahve tonları idealdir.

Yay Burcu Makyajı

Güler yüzlü olan yay burcu kadınları hem zarif hem de çekicidir. Siyah ve koyu kahverengi göz kalemi ile çerçeve yapılması önerilen yay burcu kadınlarına deniz mavisi, lacivert gibi farlar çok yakışır. Dudaklar için karmen kırmızısı, bordo, parlak kırmızı ya da kahve tonlardaki rujlar tercih edilmelidir. Ayrıca cilt makyajında şampanya tonları baz olarak kullanılmalıdır.

Oğlak Burcu Makyajı

Hırslı, neşeli ve çekici oğlak burcu kadınlarına kahverengi ve mor tonlarındaki farlar önerilir. Eğer siz bir oğlak kadınıysanız farları kullanmayı çok seviyorsunuz demektir. O zamam kullandığınız far renginde göz kalemiyle makyajınızı belirgin hale getirmek sizi mutlu edecektir. Dudaklarda ise bakır tonları ve kiremit rengi rujlar kullanmalısınız.

Kova Burcu Makyajı

Özgürlüğü seven, zeki ve yaratıcı kova burcu kadınları fark yaratmak için gözlerde mavi ve lacivert ya da pembe ve lila tonları tercih etmelidir. Yanaklarda pembe allık ve dudaklarda lila ya da pembe rujlar en doğrusudur.

Balık Burcu Makyajı

Hassas ve hayalperest olan balık burcu kadınlarının elmacık kemikleri belirgindir. Balık burcu kadınlarına yumuşak makyajlar yapılması önerilir. Kahve tonlarındaki farlar günlük makyajda tercih edilmesi gerekirken daha özel günlerde mor, denizci mavisi ya da su yeşili kullanılabilir. Dudaklarda ise pembe, bej ya da şeftali tonları kullanılmalıdır.

Kemerli Burun Makyajı için tıklayın!

YORUMLAR