x

Doğru Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

Kaş şekliniz bakışlarınız için çok önemli. Gözlerinize kalemlerle, farlarla hatta en basitinden eyeliner ile şekil verebilir ve daha güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. Fakat bu işin püf noktası kaşlarınızdır ve onlara şekil vermek sandığınız kadar kolay değildir. Çok güzel makyaj yapsanız bile kaşlarınız yanlış alınmışsa tüm güzelliğinize gölge düşürecektir. İmkanınız varsa hiç ellemeden kaşlarınızı bir uzman tarafından şekillendirmelisiniz. “Doğru kaş şekli nasıl belirlenir?” diyorsanız bu yazımız tam size göre.

Her beğendiğiniz kaş şekli size yakışmaz. Arkadaşınızda çok hoşunuza giden bir kaş şeklini kendinize yaptırmadan önce defalarca denemeli hatta kalemle çizerek kendinizde nasıl duracağını test ettirmelisiniz. Çünkü kaş şeklini oluştururken yüz şekliniz çok önemli! Yüz şeklinize uygun olmayan kaşlarınız varsa muhtemelen olduğunuzdan daha sert ya da daha yaşlı görünüyorsunuz. Bu yüzden yüz şeklinizi dikkate alarak kaşlarınıza şekil vermeniz için sizlere yüz şekillerine göre kaş şekilleri konusunu ele aldık. Yüz şeklinizin ne olduğunu hala bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz.

Oval yüz şekline sahipseniz çok şanslısınız. Çünkü ideal yüz şekline sahipsiniz. Orantılı yüz hatlarınız her türlü kaş şeklini kaldırabilir. Tabi ki abartmamakta fayda var. Nasılsa oval yüzlüyüm diye kaşlarınızı dümdüz yukarıya doğru kalkık olarak şekillendirmeyin! Bu sizi çok sert ve komik gösterir. Kaşlarınızın kalınlığıyla oynamadan, hafif kavisli, doğal şekillendirilmiş kaşlar güzelliğinize güzellik katacaktır.

Yüzünüzün uzun olduğunu düşünüyorsanız bunu mümkün olduğunca oval göstermelisiniz. Saç şeklinizi yüz şeklinize göre seçtiyseniz yolu yarıladınız demektir. O zaman sıra geldi kaşlara. Yüzünüz oldukça keskin hatlı. Bu yüzden kaşlarınızda da keskin hatlar olmasına gerek yok. Çoğu kadının en beğendiği kaş şekli tam size göre. Dümdüz, kavissiz kaş modeli yüzünüzün sertliğini geri plana atacaktır. Eğer doğal kaşlarınızda kavisler varsa, evet biraz zahmetli olacak sizin için. Kaşlarınızı şekillendirme işini mutlaka uzman ellere bırakmanızı tavsiye ederiz.

Yüzünüz kalbe benziyorsa yani çeneniz sivri ve alın kısmınız genişse sizler de sert hatlardan kaçınmalısınız. Kaşlarınızın kalınlığı mümkün olduğunca doğal kalmalı. Ne kadar inceltirseniz o kadar kötü görünür. Kaşlarınıza "hilal" kaş şekli vermeniz sizin için en mantıklısı. Yani Adile Naşit gibi tamamen yuvarlak görünümlü değil de onun biraz daha geniş açılı olanından. Bu doğal görüntü sizi oldukça genç gösterecektir.

Yuvarlak yüzünüz varsa muhtemelen çok sevimli ve çocuksu görünüyorsunuz. Bu görüntüyü biraz sertleştirip daha kadınsı hale getirelim. Yuvarlak yüzünüzün aksine kaşlarınız mümkün olduğunca kavisli olmalı. Böylece kaşlarınızın sertliği ile yüzünüzün yumuşaklığı birbirini dengeleyecektir.

Yüzünüzün kare olduğunu düşünüyorsanız ise kare yüz şekli de sert yüz hatları grubuna girer. Bu yüzden kaşlarınızı mümkün olduğunca yumuşak göstermek gerekir. En önemli kural kaşlarınız doğal kalınlığında olmalı ve asla inceltmemelisiniz. Kaşlarınızın başlangıcı yapısı gereği muhtemelen dümdüz görünüyordur. Uç kısımlarına hafif kavis vererek yani kaşlarınızın kavisten sonra gelen uzunluğunu kısa tutarak en ideal kaş şeklinizi elde edebilirsiniz.

Doğru kaş şeklimi buldum fakat kaşlarım o şekle girmeye müsait değil, çok düşük diyorsanız kaş kaldırma ameliyatı yapabilirsiniz. Kaş kaldırma operasyonu; çeşitli teknikler kullanılarak kaş hizasının yükseltilmesi, şekillendirilmesi işlemidir. Yaşımız ilerledikçe vücudumuzdaki her yer gibi kaşlarımızda zarar görmekte ve sarkmalarda yer çekimi en önemli rolü oynamakta. Kaş kaldırma estetiği yerine kaşınız çok sarkmamışsa ve yaşınızdan dolayı da sarkmalar söz konusu değilse kaş kaldırma egzersizleri yapabilirsiniz. Bu egzersizlerle sarkmayı önleyip daha güzel görünüme kavuşturabilirsiniz. Kaş kaldırma operasyonunda ataçlama ve iplikle asma yöntemleri oldukça sık kullanılır. Bu yöntemlerden en etkilisi iplikle asma yöntemidir, bu işlemle simanızı değiştirip daha güzel ve daha alımlı, gösterişli kaşlara ulaşabilirsiniz. Kaş kaldırma sonrasında asmada kullanılan iplik istediğiniz zaman çıkartılabilir. Bu yöntem sizi gençleştirecek ve kendi güzelliğinize en yakın ve en doğal kaşlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca “Kaş Şekli Nasıl Değiştirilir?” adlı yazımızı okumanızda da fayda var!

Kaşlarınızın dökülmemesi için öncelikle stresten uzak durmalısınız. Güzellik adına vücudunuza bir işlem yaptıracağınız zaman gideceğiniz yeri çok iyi araştırmalı ve işin uzmanı olduğundan emin olmalısınız. Kaşlara uygulanan tıbbi tedavi yöntemleri biraz maliyetli. Dolayısıyla herkesin tercih edebileceği yöntemler arasında değil. Fakat kaş dökülmesine iyi gelen doğal tedavi yöntemleri de bulunmakta. Her akşam yapacağınız ufak kürlerle kaşlarınızı uzun süre zarfında gürleştirebilirsiniz. “Kaş Dökülmesine Doğal Çözümler” adlı yazımızı okumuş muydunuz?

Güzelleşmek üzere.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Doğru kaş şekli nasıl belirlenir, kaş şekillendirme, kaş kaldırma ameliyatı, nasıl güzel kaşlara sahip olunur, yüz şekillerine göre kaş şekilleri, kare yüz şekline göre kaş şekli, oval yüz şekline göre kaş şekli, kalp yüz şekline göre kaş şekli, yuvarlak yüz şekline göre kaş şekli, uzun yüz şekline göre kaş şekli.

YORUMLAR