x

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Saçlarınız doğru şekilde biçimlendirilirse yüzünüz de en iyi şekilde görünür. Bir kadın saçlarıyla mutluysa gerisi teferruattır. Kendinizi makyajsız çok kötü hissediyor, makyajsız bakkala bile gidemem diyorsanız muhtemelen saçlarınızda bir sorun vardır. Saçlarınızı bir türlü uzatamamaktan şikayetçiyseniz üzülmeyin. Sizin için daha önceden “Yüz Şekillerine Göre Kısa Saç Modelleri”ni hazırlamıştık. Şimdi ise sıra geldi saçınızın rengine. Saç şekliniz kadar en az saç renginiz de önemli. Ten renginize ya da kaş renginize uygun olmayan saçlar yüzünden sürekli bronzlaştırıcı, parlatıcı kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle saç rengini sık sık değiştirmeyi seven güzeller size sesleniyoruz. Bu yazımız tam size göre! Doğru saç rengiyle daha ışıltılı görünen bir cilde ve hatta daha canlı ve dolgun görünen dudaklara bile sahip olabilirsiniz. Yeter ki bu illüzyonu nasıl yaratacağınızı bilin.

Aslında işin aslı doğallıktan uzaklaşmamak. Doğal saçlarınızın renginden 2-3 tondan fazla oynamamak gerekir. Özellikle saç dipleriniz koyu olmalı. Beyaz saçlarınız yoksa saç diplerinizi boyatmamak en güzeli. Ombre gibi saç dipleri boyanmayan uygulamalar aylık işlem gerektirmediğinden saça en az zarar veren renklendirme şeklidir. Ya da doğal yollarla saç rengini açmak en güzelidir. “Doğal Yollarla Saç Rengini Açma” için tıklayın! Saç diplerinizin koyu renk olması cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Işıltılı saçlarla da gözlerin daha parlak bakacağını unutmayın. Saçlarınızın yeterince parlamadığını düşünüyorsanız, saçlara ışıltı kazandıran ürünlerden yararlanabilir ya da sizler için hazırladığımız canlandırıcı saç maskelerini düzenli olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.


Göz Rengine Göre Saç Rengi Seçme

Gözleriniz ne renk? Gözlerin iris tabakasında bulunan ve gözlere parlaklık veren renk pigmentleri, ideal saç renginizde büyük görev üstleniyor. Eğer gözünüzün renk pigmentleri saçlarınızın rengiyle uyumluysa gözleriniz daha parlak ve büyük görünüyor. Gözleriniz mavi ya da açık yeşilse yani soğuk renklere sahipse, saçlarınız da soğuk alt tonlarda olmalıdır. Sarı, açık kahve, kızıl tonları soğuk alt tonlu renklerdir. Gözleriniz ela ya da kahverengiyse yani sıcak tonlardaysa saçlarınız da sıcak alt tonlu olmalıdır. Koyu kestane, karamel ya da sıcak çikolata tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde gözlerinizi ön plana çıkararak daha güzel görünebilirsiniz.


Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçme

Doğduğunuz zamanki kaş renginiz, cildinizi en iyi biçimde tamamlar. Doğal kaş renginizden uzaklaştıkça daha kötü görünebilirsiniz. Bu nedenle saç renginiz kaşlarınızdan iki ton daha açık ya da koyu olmalı güzeller. Kaşlarınız simsiyahsa onları küllü sarıya boyamanın anlamı yok. Kuaförde kaşlarınızı açık renge boyatabilirsiniz fakat ten renginizle çok alakasız olacağı için hiç hoş olmayacaktır. Saç renginizle kaşlarınızın uyumu çok önemli olduğuna göre buna dikkat etmelisiniz. Cildiniz sarı, altın rengi gibi sıcak tonlarındaysa bakır, altın, kestane renklerini saçlarınızda denemelisiniz. Soğuk cilt tonluysanız küllü, mor ve bejlerle cildinizi vurgulayabilirsiniz.

Saçlardaki kırmızı tonlar dudakların doğal rengini ortaya çıkarır. Dudakları daha gösterişli ve çekici gösterir. Buğday tenliyseniz kestanenin her tonunu saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Açık tenliyseniz saçlarınızın önlerine yaptıracağınız açık kırmızı balyajlarla daha havalı görünebilirsiniz. Kızıl saçlara özel şampuanları kullanarak, saçlarınızdaki kızılların daha çok parlamasını sağlayabilirsiniz. Saç uçlarınıza yaptıracağınız kırmızı ışıltılı balyajlar da yine yüzünüzü daha güzel gösterebilir. Beğeneceğinizden emin değilseniz öncelikle kalıcı olmayan spreylerle boyamayı deneyebilirsiniz.

Güzelleşmek üzere.

Boyalı Saç Temizliği İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Doğru saç rengi nasıl seçilir, doğru saç rengi seçme, göz rengine göre doğru saç rengi nasıl seçilir, ten rengine göre doğru saç rengi nasıl seçilir, ideal saç rengi.                                                                                                                                                 

YORUMLAR