x

Dudak Dolgunlaştırıcı Tarçın Maskesi

Dudaklarınızın normalden daha dolgun görünmesini istiyorsanız estetik müdahale yapmak yerine tarçının dudak dolgunlaştırıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Tarçın, yüzyıllardır insanlar tarafından şifa vermesi için kullanılan, özellikle soğukalgınlığında iyileştirici etkisi ve kan şekerini düzenleyici rolü sayesinde Ayurvedik tıp ve Çin tıbbında öne çıkmıştır. Bu kısa bilgiden sonra tarçının dudak dolgunlaştırıcı etkisininden nasıl faydalanabileceğimize geçelim.

Öncelikle dudaklarınızı vazelin ve parlatıcı gibi nemlendirici ürünlerle nemlendirin. Vazelin vb. ürünler sürmek tarçının yaratacağı irritasyonun önüne geçer, bu adımı es geçmeyin. Ardından az miktarda tarçın alın ve dudaklarınıza hafif masaj yaparak sürün, bu aşamadan biraz karıncalanma hissi yaşanacaktır. 2 dakika bu şekilde bekledikten sonra dudaklarınızı temizleyerek, tekrar vazelin veya parlatıcı gibi bir ürün sürerek nemlendirin.

Bu uygulama dudaklarını daha da dolgunlaştıracak ve doğal bir renk verecektir, daha dolgun görünen dudaklarınız tadını çıkarın.

YORUMLAR