x

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Her kadın kalın ve dolgun dudaklara sahip olmak ister. Bunun için kimi kadın estetiğe başvurur. Kimiyse makyaj ile kalınlaştırmaya çalışır. Fakat bazı kadınlar yanlış uygulama yaptıkları için komik duruma düşerler. Özellikle de konu yanlış bir şekilde kalınlaştırılmaya çalışılmış dudak olunca, ruju taşmış izlenimi veriyor kadınlar... Bilmemek değil öğrenmemek ayıp diyoruz ve hemen dudak makyajının nasıl yapılacağını anlatmaya geçiyoruz.

Dudaklarınızı Nemlendirin!

En güzel dudak makyajı ihtiyacı olan nemini almış dudaklarda olandır. Özellikle koyu renk rujlar sürdüğünüzde nem daha da önemlidir. Dudaklarınız soyuluyorsa, kurumuş ve kabuk kabuk olmuşsa ruj sürerek daha da onları ön plana çıkarmayın! Peeling yaptığınız halde pürüzlü görüntü geçmediyse o gününüzü renkli lip balm ile geçiştirin güzeller.

Kalın Dudak Nasıl İnceltilir?

Az bir oranda da olsa bazı kadınlar kalın dudaklarından hoşnut olmayabiliyor. Eğer sizin de kalın dudaklarınız varsa ve daha ince görünmesini istiyorsanız, yapmanız gereken şey dudak kaleminizi dudak çizginizin hemen altından çizmek. Kesinlikle içerden başlamak değil! Kıyafette olduğu gibi makyajda da koyu renkler zayıf, açık renkler geniş gösterir. O zaman siz koyu renk rujlar kullanmalısınız. Makyajın kalıcılığı için az miktarda fondöteni dudaklarınıza sürün. Rujunuzla uyumlu dudak kalemini dudak çizginizin kenarlarından çekin. Koyu renk rujunuzu tek kat uygulayın. Bir peçeteyi dudaklarınızın arasına bastırıp fazlalığını alın. Ardından ikinci kat rujunuzu uygulayarak işlemi tamamlayın. İsterseniz son kat olarak transparan pudra sürebilirsiniz.

İnce Dudak Nasıl Kalınlaştırılır?

İnce dudaklarınız varsa ve kalınlaştırmak istiyorsanız dudak makyajınıza biraz daha fazla vakit harcamalısınız. Kesinlikle hızlıca geçiştirmemeli ve dikkat etmelisiniz. Öncelikle fondöteninizden az miktarda dudaklarınıza sürün ve ten renginizle dudaklarınızın rengini dengeleyin. Nude tonlarda dudak kaleminizi dudaklarının hemen dışından çerçeveleyin. Bu çerçeve kesinlikle kalın olmamalı! Çerçevenin içini doldurarak tek renk elde edin. Sizin rujlarınız açık tonlar hatta parlatıcı içerikli olanlar olmalıdır. Koyu renk ruj kullanmanız gerekiyorsa rujunuzu sürdükten sonra alt dudağınızın ortasına parlatıcı sürerek daha dolgun gösterebilirsiniz.

Rujun Dişleri Boyaması Nasıl Engellenir?

Bunun çok kolay bir formülü var. Dudak makyajınız bittikten sonra baş parmağınızı ağzınıza sokun ve dudaklarınızı sıkıca kapatın. Ardından parmağınızı dışarı çekin. Rujunuzun fazlası parmağınıza gelecek ve dişleriniz boyanmayacaktır.

Doğal Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj için fazla vaktiniz yok fakat dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit. Dudak renginize çok yakın bir kırmızı ruju sadece alt dudağınıza sürün. Sonra dudaklarınızı kapatıp birbirine sürtün. Üst dudağınıza geçen ruju parmağınızla kenarlara eşit bir şekilde dağıtın. İşte bitti!

Lip Gloss'ların Kalıcılığı Nasıl Artırılır?

Parlatıcı ya da renkli lip gloss kullanmayı çok seviyor fakat kalıcılığından şikayetçiyseniz yapmamız gereken altına nude renk ruj sürmek. Parlatıcının altına sürülen ruj sabitleyici görevi görür ve parlatıcının ömrünü uzatır.

Gündüz Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Gündüzleri özellikle de çalışan bir bayansanız dudaklarınız sade ve zarif olmalıdır. Dudak renginize uygun bir ruj, uçuk pembe, uçuk şeftali size yeter. İş yerinde dudaklarınız ıslak ve parlak olmamalıdır. Mat ya da sedefli rujlar idealdir.

Gece Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyajınız gece için ise dudaklarda sınır tanımayın. Parlak renkler, kuvvetli tonlar, ombre dudaklar... Gece, tüm renkleri kaldıracak güçtedir. Canınız ne isterse, zevkiniz nasılsa onu yapabilirsiniz. Yeter ki dudaklarınız bakımlı olsun!

Güzelleşmek üzere.

Farklı Dudak Makyajları Videolarını İzlemek İçin Tıklayın!

YORUMLAR