x

Dünyada Sokak Modası

Sokaklardan ilham almak gerekirse bu sene sadelik söz konusu değil. 2014 sokak modasında birbirinden şık ve gösterişli kıyafetlere yer veriliyor, sokak modasını gözden geçirdiğimizde renkli tekstil unsurlarına rastlıyoruz ve birbirinden şık kıyafetleri canlı renkle tamamlayanlar yoğunlukta.

Sokak modasında en çok rastlanan renk, kobalt mavi; çeketlerde, bluzlerde, tulumlarda ve elbiselerde bu renk oldukça sık kullanılıyor. Bir başka en çok giyilenler arasında da deri ceketler, taytlar, pantolonlar ve deri eldivenler yer alıyor.

Kukuleta tarzı şapkalar, ponponlu şapkalar ve kesik parmaklı eldivenler de en çok takılan aksesuarlar arasında. Diğer yandan rengarenk tayt çeşitleri, her renkte karşımıza çıkan streç pantolonlar ve kışın bayanların vazgeçilmezi tunikler...

Yağmur çizmesi ve dirsek çizmeler oldukça ilgi görüyor ve giyiliyor, desenli pantolonlar ve neon renkli ayakkabılar. Çeket ve etekten oluşan takımlar, kamuflaj desenli tekstil mamülleri, kürklü çeketler, dirsekte biten canlı renklerdeki kabanlar, mini etekler, el çantaları, etik desenli hırkalar bu listenin bir kaçı arasında.

YORUMLAR