x

En Bilinen Güzellik Mitleri

Güzel olmak için illaki makyaj yapmaya gerek yok. Siz yaşam biçiminizi güzelleştirin ve bakımlı olun yeter. Ne demiştik? Erkekler doğal sever!

1- Gece Bakımı

Cildimize yapabileceğimiz en büyük iyilik yatmadan önce yapılan güzellik bakımlarıdır. Siz gece uyurken cildiniz yenilenmeye başlar. Bu yenilenmenin daha etkili olabilmesi için de temiz bir cilde ihtiyaç vardır. Yaşınız ilerlese ve ince kırışıklıklarınız çıköaya başlasa bile parıl parıl parlayan cilt altında o kırışıklıklar öyle karakteristik durur ki, yılların imzası diyip geçersiniz. Bu yüzden her gece yatmadan önce makyajınızı temizleyip, cildinizi tonikleyip nemlendirmeye üşenmeyin! Yoksa sivilceler, genişlemiş gözenekler ve kırılan kirpikler peşinizi bırakmaz bizden söylemesi.

2- Uyurken Sırtüstü Yatmak

Siz siz olun sırüstü yatmaya dikkat edin. En kaliteli yastıklar bile yüzünüzle temas ettiğinde kırışıkları tetikler. Fakat yüzüstü yatmaya alıştıysanız çok zorlayıp uykusuz kalmayın. Çünkü uykusuzluk cilde çok daha zararlıdır.

3- Boyun Bölgesine Nemlendirici Sürmek

Her gece yüzünüze sürdüğünüz kremi boynunuza da aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürmeyi ihmal etmeyin. Boyun bölgesi estetiğe en geç cevap veren bölgelerden biridir ve vücutta en erken çizgilenmeye başlayan yerdir. Boynunuzda o çizgileri gördüğünüzde düzenli nemlendirici sürmediğiniz için pişman olabilirsiniz.

4- Şekeri Mümkün Olduğunca Az Tüketmek

Zayıfsınız diye bol bol tatlı yiyebileceğinizi düşüyorsanız yanılıyorsunuz. Şeker aynı zamanda cildin elastikiyetini kaybeder. Günde en fazla 10 çay kaşığı şeker alınmalıdır. Yediğiniz ve içtiğiniz ürünlerin şeker oranına bakarak bu dengeyi ayarlayın.

5- Düzenli Uyku

Her gece saat 00:00'ı bulduğunda yatağınızda olun. Günde 8 saat uyumaya özen gösterin. Uyku cildinizin en büyük dostudur. Gece 00:00 ve 03:00 arasında cilt kendini yenilemeye başlar.

6- Spor

Spor yapmak hayatınızın bir parçası olmalı. Çok yoğun biri olduğunuzu düşünüyorsanız TV karşısında bile yapabileceğiniz egzersizler vardır. Uyumaya geçmediğiniz sürece hareketli olmaya çalışın. Günlük hareket oranınızı size söyleyen ve yardımcı olan elektronik bileklikler kullanabilirsiniz.

7- Güneşten Korunmak

Sporun yanında hayatınız boyunca kullanmaktan vazgeçmeyeceğiniz ürün güneş kremi olmalı. İster yaz ister kış olsun cildinizi güneş ışınlarından korumalısınız. Her zaman evden çıkmadan yarım saat önce güneş kremi kullanın. İmkanınız varsa 2 saatte bir tazeleme yapın. Güneş ışınlarından korunan cilt hem yaşlanmayı erteler hem de lekesiz pürüzsüz görünüme sahip olur. Ayrıca her mevsim güneş gözlüğü kullanabilirsiniz.

8- Bol Su İçmek

Çoğumuzun su içmeyi unuttuğu ve susadıkça aklımıza geldiği bir gerçek. Fakat uzmanların her fırsatta üstüne basa basa söylediği günde en az 6 bardak su için mesajı çok doğru! Ne kadar bol su içerseniz o kadar metabolizmanız hızlanır, çabuk zayıflarsınız ve cildinizin nem dengesini korursunuz.

9- Sivilcelerin Düşmanı Çinko

Kurtulamadığınız sivilceleriniz varsa vücudunuza çinko (Zn) takviyesi yapmalısınız. Sivilcelerinizi sadece yüzeysel değil kan tahlilleriyle derinlemesine temizlemeye çalışın.

10- Aylık Derinlemesine Bakım

Sizin için hazırladığımız maske tariflerini üşenmeyin, cildinize ve saçlarınıza uygulayın güzeller. Aylık bakımlar sağlık için gereklidir. Cildiniz ve saçlarınız kendini yenilemeye çalışırken siz de onlara yardımcı olmalısınız.

Güzelleşmek üzere.

Siyah Noktalara İyi Gelen Maskeleri Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR