x

En Güzel Makyaj Yapan Türk Ünlüler

Televizyonda hayranlıkla izlediğimiz ünlülerin makyajları hiç dikkatinizi çekti mi? Bazı ünlülerin makyajsız hallerine hayretle bakarken, nasıl bu kadar çok makyajla doğal bir görüntüye sahip olabildiklerini merak etmeden duramıyor insan. Aslında çoğu kadın ünlüler günümüzde doğal ve güzel makyajlar yapmaya başladı. Gerek anlaşmalı oldukları makyaj uzmanları gerekse kendi araştırmaları ve deneyimleri sayesinde… Biz de Türk ünlüler arasından en güzel makyaj yapan kadınları seçmek istedik. Bu çok kolay olmadı! Bakalım bizim favorilerimiz arasında kimler varmış.

Hülya Avşar

Yıllar önceki filmlerindeki gibi doğal olarak güzel kalamasa da yaşına göre çok iyi işler çıkardığını söyleyebiliriz. Özellikle "Yeteneksizsiniz" programında farklı saç ve makyaj stilleriyle yaşından oldukça genç gösteren Hülya’yı magazin programlarında makyajsızken görmek sizi de şaşırtmıyor mu? Jüri üyeliği yaparken yaptığı doğal görünümlü makyajının aslında bir çok aşamadan geçtiğinin biz de farkındayız. Fakat siz işin sonuna bakın! Renkli gözlerini ön plana çıkarmayı ve doğru saç renklerini kullanmayı çok iyi biliyor. Doğru makyaj ve doğru cilt bakımının önemini Hülya’dan anlayabilirsiniz.

 

 

Tuğba Büyüküstün

Kendisini Türkiye’nin en güzel anneleri katagorisine koyabiliriz. Oynadığı her dizide beğenilerek izlenen Tuğba Büyüküstün’ü bir kez olsun abartı makyajla gördünüz mü? Küçük gözleri olmasına rağmen doğal, bir o kadar da yoğun vurgularla yapılmış makyajı renkli gözlerini o kadar güzel ön plana çıkarıyor ki beğenmemek elde değil. Makyajının saç modelleriyle de uyumlu olması ona ayrı bir hava katıyor. Hiç alınmamış kaşları, boyanmamış saçları ve pürüzsüz cildi resmen yıllara meydan okuyor. Yanaklarında belli belirsiz allığı ve rujuyla da sanki makyaj yapılmamış izlenimi veriyor. Bu yüzden Tuğba bizim favorilerimiz arasında 2. sırada.

 

 

Aslı Enver

Doğallığından hiç ödün vermeyen isimlerden birisi de Aslı Enver. Onun makyajı aslında bütün oynadığı dizilerde sabit. Ya uçuk pembe ya da uçuk şeftali bir ruj, çok hafif allık, bazen belli belirsiz kontür uygulaması ve bol rimel! Çok çilli bir cildi olmasına rağmen çoğunlukla çillerini kapatmayı tercih ediyor. Kendisine uygun olan fondöteni o kadar iyi biliyor ki onu tanımayan çillerinin olduğunu anlamaz. Makyajının yanı sıra saçlarıyla da büyük beğeni topluyor. Kumral rengi saçlarına genelde sarı krepeler attırmayı seven Aslı, sarı saçın kimleri kullanması gerektiğinin bir örneği.

 

 

Selin Şekerci

Son zamanlar modayı daha yakından takip edip kendisini geliştirdiğini görebiliyoruz. “Melekler Korusun” dizisindeki Özgür’le, “Kaçak Gelinler” dizisinin Şebnem’i arasında dağlar kadar fark yok mu? Buğday tenini bir avantaja çevirip her renk ruju kendine yakıştırmayı başaran Şebnem yaşından büyük göstermemeyi de koruyor. Çünkü dudak ve göz makyajını çok iyi dengeliyor! İri gözleri fazla vurgu istemediği için genelde ya açık kahve tonlarında far ya da kirpik diplerine dağıtılarak sürülmüş siyah eyeliner tercih ediyor. Kemikli yüzüne genelde şeftali bronz tonlarda allık yakıştığının da bilincinde.

 

 

Nilperi Şahinkaya

Kiraz Mevsimi” dizisini izleyip de “Şeyma’nın yüzü ne kadar pürüzsüz” diye içinden geçirmeyen oldu mu? Öncelikle zamanında kullandığı sarı saçlarından vazgeçip turuncu kızıla geçiş yapması onun için en doğru karar olmuş. Çoğu erkeğin favorisi beyaz tenli kızıl saçlı kadın modeli olarak Nilperi’yi gösterebiliriz. İki önemli ayrıntıya sahip olununca dikkat edilmesi gereken tek yer ten makyajı oluyor. Nilperi’nin kullanmış olduğu fondöten kendisiyle resmen bütünleşmiş! Tek bir kusuru bile yok gibi! Kendi cilt rengiymiş gibi sürülen şeftali allığı ve turuncu ruju da son noktayı koyuyor. Gözler için bir şey yapmaya gerek bile yok!

 

 

İvana Sert

Son zamanlar moda denince akla gelen ismi atlamadan olmaz. Yaşına rağmen moda konusunda büyük işler başaran İvana Sert’in işini çok sevdiği belli. Sürekli farklı göz makyajlarıyla karşımıza çıkan İvana bazen abartıya geçse de yaşı gereği her şeyi kaldırıyor. Sade bir eyeliner da sürse allı pullu yoğun göz makyajı da yapsa bir şekilde kombinleriyle uyum sağlamayı başarıyor. Kontür uygulamaları ise harika! Kontür uygulamaları yüzünü zayıf göstermekle kalmayıp yaşını da gençleştiriyor. Bu yüzden İvana da bizim favorilerimiz arasında.

 

 

 

Peki sizin beğendiğiniz ünlüler arasında kimler var? Beğendiğiniz ünlülerin makyajını siz de aşağıda yorumlayabilirsiniz güzeller.

Güzelleşmek Üzere...

Ruj Sürme Tekniklerini Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR