x

En Güzel Makyaj Yapan Ünlüler

Televizyonda hayranlıkla izlediğimiz ünlülerin makyajları hiç dikkatinizi çekti mi? Kimisi yanlış bir burun kontürleme uygulamasında komik hale düşerken kimisinin kusursuz kontürleme işlemiyle ne kadar güzel göründüğünü bir düşünün. Fotoğraflarda büyülü bakışlara sahip olan bir ünlünün makyajsız hallerini gördüğünüzde aslında ne kadar küçük gözlere sahip olduğunu fark edince bu işin sırrını merak etmediniz mi? Makyaj insanı güzel de gösterebilir daha da kötü yapabilir. Biz de bu ünlüler arasından makyaj konusunda en güzel makyaj yapan ünlüleri kendimizce seçtik. Bakalım kimlermiş.

Jeniffer Lopez

Yaşıtlarına göre daha genç duran ve kusursuz bir cilde sahip olan Jeniffer Lopez bize göre ilk sırada olmalı. Yüzüne ışığın vurduğu noktaları doğal bir şekilde aydınlatmayı tercih eden Lopez, bu işi çok iyi biliyor. Metalik rengi tüm göz kapağına yaydıktan sonra siyah far ile göz kapağının üzerine hafifçe yaptığı gölge bakışlarına derinlik katmış. Asıl olay se alt kirpikleri! Alt kiprik diplerine siyah farı kalem gibi çekerek dışarı uzattığınızda siz de bu makyaja sahip olabilirsiniz!

Kristen Stewart

Çok sade ve iddiasız bir tarzı olan Kristen Stewart, beklenmeyen bir zamanda seksi ve vamp bir göz makyajıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Mavi-yeşil gözlerde harika duran bordo-mürdüm tonlarındaki göz makyajlarını Stewart da tercih ederek doğrusunu yapıyor. Bu mücevher tonundaki farlar gözlerde gizemli etki yarattığı için alt ve üst kirpiklerinize yoğun bir şekilde uygulayabilirsiniz. Stewart ten ve dudak makyajında nude tonlar kullanarak gözlerini en planda tutmayı seviyor.

Megan Fox

Çoğu zaman dudakları için iddialı renkler kullanan Megan Fox makyajını en iyi taşıyan ünlüler arasında. Koyu dudaklar çoğu kişide dikkat çekidir fakat doğal renklerle dikkat çekmek çok zordur! Bu doğal makyajıyla son derece güzel bir bütünlük yakalamış olan Megan Fox’u üçüncü sıraya koymasak olmazdı. Yoğun rimel uygulayıp cildini ve dudaklarını hafif göstermeyi tercih etmesi çok doğru bir seçim!

Rihanna

Sürekli farklı tazlar denemekten vazgeçmeyen Rihanna’nın tarzı çok havalı. Renkli eyelinerlar, neon rujlar belki de bir çoğumuz günlük hayatta kullanmadığı ürünler. Rihanna koyu cilt tonuna rağmen bu ürünleri öyle güzel taşıyor ki yaptığı makyajları dikkatle incelemekten kendimizi alamıyoruz!

 

Kim Kardashian

Makyajları konusunda adından sıkça söz ettiren bir diğer isim ise Kim Kardashian. Bazı makyajlarını çok abartı bulduğumuzu söylemek isteriz. Ona farklı şeyler denemek yakışmıyor fakat klasik hale gelmiş olan koyu renk farlarla belirginleştirdiği gözlerini takma kirpik ile desteklemesi işte böyle güzel sonuçlar veriyor.

Keira Knightley

Doğal güzelliğini doğal makyajlarla dengeleyen bir isim olarak Keira Knightley’i verebiliriz. Genellikle buğulu göz makyajlarını tercih eden Keira bunu başarılı bir şekilde taşıyor. Çoğu kadına yakışacak olan bu makyajı siz de yapabilirsiniz. Tüm göz etrafına siyah kalem çektikten sonra kahverengi farlarla gölgelendirme yapmanız ve kaş altlarına ışıltılı bej rengi krem far sürmeniz yeterli. Tabi bolca maskarayı da unutmayın!

Mila Kunis

Makyajına özen gösteren isimlerden biri de Mila Kunis! Onu bambaşka bir kadın yapan buğulu göz makyajını çok iyi taşıdığını düşünüyoruz. Fakat sağ taraftaki resimde gördüğünüz gibi bordo ve mor renkte olan, yeşil gözlülere daha çok yakışan göz makyajını yapmasa da olurmuş. Bizim için Mila Kunis smokey göz makyajıyla listede yer almayı başardı.

Gördüğünüz gibi göz makyajında göz rengi çok önemli. Bu isimler kendilerine yakışan renkleri bir araya getirerek en güzel makyaj yapan ünlüler arasına girdi. Her ne kadar dünyaca ünlü biri olamasanız da siz de bu makyajları yaparak çevrenizde ün kazanabilirsiniz güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Makyaj Nasıl Yapılır? izlemek için tıklayın!

YORUMLAR