x

En İyi 5 Eyeliner

Eyeliner’ı güzel sürebilmek kadar kullandığımız eyeliner’ın kalitesi de çok önemli! Kabul etmek gerekir ki eyeliner kullanmaya yeni başlayanlara bu konuda moral vermek gerekir. Çünkü tecrübesizce seçmiş olduğu eyeliner’ın yapısı kötü, aplikatörü kullanışsız olabilir. Bu da “ben eyeliner süremem” yanlışına götürebilir. Artık sokakta yürürken hemen hemen her kadının (makyaj yapmayanlar da dahil) eyeliner sürdüğünü fark ediyoruz. Kimisi göz kalemi ile bu işi halledebilirken kimisi likit eyeliner’ı yanlış ya da fazla sürse dahi ısrarcı olmaya devam ediyor! Özellikle de bizim aşağıda listelediğimiz eyeliner’ların kullanım ömrü oldukça fazla! Bu yüzden 2-3 haftada bir biten likit eyeliner’lar yerine aşağıdaki tavsiyelerimize uyarak hem daha kullanışlı hem de fiyatını hak eden eyeliner’lara sahip olabilirsiniz!

1- Lancome Artliner

Harika aplikatöre sahip bir kalem eyeliner! Akışkan ve yumuşak kıvamlı olması, köpük uçlu aplikatörünün de yardımıyla  çok kolay net çizgiler çizmenizi sağlıyor. Kendinizi kasmanıza gerek yok. İnce çizgi istediğinizde hafifçe, kalın çizgi istediğinizde ise biraz daha kuvvetlice bastırın ve çekin. Tek hamlede keskin bir belirginlik sağlayan Lancome Artliner gerçekten satın alan kadınları pişman etmeyecek cinsten.

 

 

2- MAC Fluidline Gel Eye Liner

Çoğa kadının gözdesi olmayı başarmış jel eyeliner’dır. İnanılmaz kalıcı! Mat siyah ve kahverengi rengi mevcut. Göz kapağı dışında kirpik diplerine göz kalemi yerine de kullanılabilir. Hatta göz kapağına tamamen uygulandıktan sonra gri farlarla renk geçişi yaratarak çok kalıcı koyu renk smokey göz makyajına sahip olunabilir. Yağlı göz kapaklarında bile akma bulaşma yapmayan bir yapısı var. Çok bereketli olduğu için fiyatını fazlasıyla hak ediyor. Tek sorunu ağzını fazla açık bırakmaya gelmemesi. Kullanım esnasında kavanozun ağzını düz bir zemine ters çevirerek kapalı bir şekilde bekletmenizi tavsiye ederiz. Çok hızlı kuruyan yapısı olduğu için elinizi biraz çabuk tutmanız gerekiyor. Çok kolay sürüldüğü için ise hızlı kuruma özelliğini avantaja çeviriyor. Bu ürünü tavsiye ediyoruz.

3- Estee Lauder Double Wear Zero Smudge Eyeliner

Pigmentasyonu harika olan bir ürün. İstediği rengi tek seferde veriyor. 01 Black rengi simsiyah! Bir kaç küçük kusuru var. Yağlı göz kapaklarına sahip bayanlarda pul pul dökülme yapıyor bu yüzden yağlı cildiniz varsa göz bazı kullanmanız şart. Kalıcılık konusunda en iyi olanlardan. Yalnız kurumasını tamamen beklemeniz şart. Sürdükten sonra waterproof temizleyicilerle bile çok zor çıkarıyorsunuz. Bu özelliğinin olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğu size kalmış. Capcanlı rengiyle ben buradayım diyen bir rengi var. Bu yüzden en iyi 5 eyeliner arasına girmeyi başaran bir ürün.

 

4- Clinique Eye Defining Liquid Liner

Hızlı kuruyan ve kolay sürülen likit eyeliner'lardan. Hem ince hem de kalın sürebilme imkanı sağlayan aplikatörüyle kendini sevdiriyor. İnce de sürseniz kalın da sürseniz çok doğal bir görüntüsü var. Suya dayanıklı. Ayrıca antialerjik olduğu için lens kullananların büyük sorunu olan yanma hissi bu ürünün formülüyle sonlandırılmış.

 

 

5- Golden Rose Style Liner Metallic Eyeliner

13 farklı metalik renge sahip olan Golden Rose Style Liner Metallic serisi çok uygun fiyatlı ve başarılı olması açısından en iyi eyeliner'lar kategorisinde yer almalı. 14. renk olan siyah bazı kişilerde alerjik etkilere neden olduğu için onu ayrı bir yere koyarak yorum yaptığımızı belirtmeliyiz. Tasarımları hiç kalitesiz görünmüyor. Kullanımına bakacak olursak daha önce likit eyeliner tecrübesi olanlar sorun yaşamayacaktır. Tecrübesi olmayanlar ise bir kaç denemeden sonra alışacaktır. Zaten renkli eyelinerların siyah renge göre çok daha kolay uygulanıyor. Siyah rengin hata kabul etmemesinin aksine renkli eyeliner sürerken hata yapsanız da göze batmıyor. Ürün kolaylıkla rengini veriyor. Tek hareketle çizginizi çekebilirsiniz. Kalıcılığı da gayet güzel. Baz kullanmadan gün boyu gözünüzde bozulmadan durmayı başarıyor. Mutlaka şans verilmesi gereken ürünlerden.

Güzelleşmek üzere.

İlham Veren Eyeliner Modelleri İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: en iyi eyeliner, eyeliner seçimi, eyeliner kullanımı, eyeliner satın almadan önce bilmeniz gerekenler, kalıcı eyeliner, en iyi eyeliner markaları.

YORUMLAR