x

En İyi 5 Kirpik Bazı

Son zamanlarda ilgi odağı haline gelmeye başlayan bazlara kirpik bazları da eklendi.Üretilen her kirpik bazı kirpiklerinizi besleyip, dolgunlaştırıp, uzattığını vaat ediyor! Tüm ürünlerin bunu yapması imkansız olduğuna göre bize de rimel bazlarını incelemek düşer. Başta belirtmek gerekir ki, kirpik bazından ne beklediğiniz çok önemli. Aşağıda listelediğimiz kirpik bazları genel olarak maskaradan önce kullanmanız gereken, maskaranızın kalitesini artıran, kirpiklerin daha uzun ve dolgun görünmesini sağlayan ürünler. Yani bir tatlı badem yağıyla kirpiklere bakım yapmaya benzemiyor. Ve hepsi beyaz renkte olduğu için, baz üstüne maskarayı sürerken beyaz yer kalmamasına dikkat etmek gerekiyor. Tüm kirpik bazları için geçerli olan kuralımız şu: Çok çabuk kuruyan yapıya sahipler. Maskara bazını sürer sürmez 30 saniye kadar geçtikten sonra rimelinizi sürmelisiniz. Eğer bazın kurumasını beklerseniz donacağı için rimeli sürmek epey zorlaşır ve umduğunuzu bulamazsınız. Çok erken sürmeye çalışırsanız da bazın ıslak yapısı size engel olacaktır. Bu bazlarla doğal takma kirpik görünümüne sahip olabilirsiniz. İşte en iyi 5 kirpik bazı!

1- Diorshow Maximize Lash Plumping Serum: Dior’un kirpik bazı oldukça meşhur. Kendisinden memnun kalanlar neredeyse %90 diyebiliriz. Hatta kirpikleri az ve kısa olan Asyalı kadınlar bu ürünü olmazsa olmazları arasına koymuş! Kirpikleri dolgunlaştırmanın ve uzatmanın yanında beslemeyi de sağlıyor. Kirpikleri kıvırmanıza gerek kalmıyor. Bu yüzden gece yatmadan önce de bakım amaçlı sürebilirsiniz. Plastik beyaz bir tüpü var. Dior’un Diorshow maskaralarının plastik fırçasına benziyor. Bu plastik kılların orta uzunlukta olduğunu belirtelim. 2 ay düzenli olarak kullanıldığında kirpikleri dolgunlaştırıp uzattığını vaat ediyor. Yani uzun vadede etki eden, serum gibi kirpiğe işlediğini söylüyor. Bu konuda kesin yorum yapamayacağız. Fakat anlık olarak kirpikleri çok iyi dolgunlaştırıyor. Yapısı tutkal gibi olduğundan fiber yapılar kirpiklere yapışıyor.

 

 

2-  Clinique Lash Building Primer: Çok seveni olan bir kirpik bazı. Maalesef artık ülkemizde satılmıyor. Yurtdışı siparişi alan bir tanıdığınıza denk geldiğinizde mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Kirpikleri dolgunlaştırıp uzatıyor. Üzerine uyguladığınız maskara çok pahalı olmasa bile kalitesini yükseltiyor. 24 ay kullanım süresi var ve uzun süre dayanıklı. Tasarımı da şık diyebiliriz. Beyaz bir tüpü var ve kapağı metal renk. Akşamları kirpiklerinize bakım yapmak amacıyla da sürebilirsiniz. Uca doğru incelen fırçası sayesinde kısa kirpiklere ulaşmada çok başarılı. Kirpikleri tek tek ayırıyor. Rengi diğer bazlara göre daha transparan yani ne çok mat bir beyaz ne de şeffaf.

 

 

 

3- MAC Prep+Prime Future Length Lash Serum: Clinique’in muadili diyebiliriz. Yapısı çok yoğun değil. Bu yüzden maskarayla kapatması zor olmuyor. Ayrıca sürdükten bir süre sonra biraz şeffaflaşmaya başlıyor. Kirpiklerinizi 3 kat maskara sürülmüş gibi gösteriyor. 2 kat baz sürmeye müsait. Kirpiklerinizin yeterince uzun fakat seyrekse bu ürünü tavsiye etmeyiz. Çünkü gürleştirmeyi vaat eden bir rimeli kat kat uygulayarak da aynı sonucu alabilirsiniz. Fakat kirpiklerinizin kısalığından şikayetçiyseniz memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

 

 

 

4- Lancome Cils Booster XL Vitamin-Infused Mascara Primer: 5 üzerinden 4.8 puan almayı başarmış bir kirpik bazı. Minik minik fiberler sayesinde kirpiklerinizi uzatmayı başarıyor. Çok kullanışlı bir fırçası var. Tek katta bile kirpikleri tarayarak tek tek ayırııp uzatıyor ve dolgunlaştırıyor. Yapısı diğer bazlara göre daha akışkan ve daha hafif diyebiliriz. Yapış yapış hissi vermiyor ve temizlemesi oldukça kolay. Fazla sürmezseniz kururken beyazlığı da kayboluyor.

 

 

 

5- Shiseido Nourishing Mascara Base: Yine kullananların vazgeçilmezi olan kirpik bazlarından biri. Kirpiklerinizi beslediğini resmen hissediyorsunuz. Tabii ki her gün düzenli olarak kullanırsanız. Diğer 4 kirpik bazı gibi aynı şekilde kirpikleri dolgunlaştırarak uzamayı sağlayan bir ürün. Genel olarak hepsi aynı işlevi gördüğü için tekrar aynı şeyleri yazmak, sizleri sıkmak istemeyiz. Kendi bütçenize uygun olanını alıp test etmenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

Güzelleşmek üzere.

En İyi 7 Kirpik Dolgunlaştırıcı Maskara İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Kirpik bazı, en iyi rimel bazı, maskara bazı, dolgun kirpikler, uzun kirpikler, takma kirpik etkisi, gür kirpikler, en iyi maskaralar, en iyi rimel, kadın sitesi, güzellik.

YORUMLAR