x

En İyi 5 Mac Ruj!

Mac rujlarından alıp da sevmeyen, alamayıp merak etmeyen var mı? Fiyatlarının biraz yüksek olması ya da her yerde mağazası olmaması nedeniyle bazı kadınlar Mac rujlarına sahip olamıyor malesef. Ama eminiz ki merak edip satın almayı isteyenleriniz çok. Alıp da bir kenara atılacak lükste bir marka olmadığı için oldukça seçici davranmak gerekiyor. Biz de siz fazla zahmet etmeyin istedik ve en iyi 5 Mac rujunu seçtik! Bakalım nelermiş.

1- Ruby Woo

Her kadının mutlaka bir kırmızı ruju olmalı. Her zaman kullanamasak da özel günler için çok gerekli. Sadece rimelle bile kombinleyebileceğiniz kırmızı rujunuz sizi star da yapabilir rezil de edebilir. Çünkü kırmızı rujunuzun görünüşü çok önemli. Dudaklarınız nemsizse, kabuk bağlamışsa ya da pul pul dökülüyorsa hiçbir şey sürmeyin daha önemli! Fakat bazı dudaklar ne yaparsanız yapın nemini çabuk kaybeder. Bu yüzden nem desteği sağlayan rujlar kullanmak gerekir. Mac Ruby Woo bu tabuyu yıkıyor! Retro Matte yapıya sahip olan yani çok mat ve kuru yapıda olan bir ruj. Fakat o kadar kadifemsi bir dokunuş bırakıyor ki aşık olmamak elde değil. Biraz zor sürülmesi umrunuzda olmaz. Kalıcılığı harika. Tüm gün dudağınıza sabitleniyor, akma bulaşma yapmıyor. Tam bir pin up tonu. Her tene yakışacak cinsten. Yıllardır çoğu kadının gözdesi olan Mac Russian Red’i bile sollayıp geçti. Ona sahip olan her kadın hayatımın kırmızı ruju diyor. Bir tanesi kırmızı rujunuz olsun o da Mac Ruby Woo olsun.

2- Kinda Sexy

Nude tonlarda ruj sevenlerin vazgeçilmezi haline gelen Kinda Sexy’nin gerçekten harika bir tonu var. Nötr pembe-gül rengi olarak geçse ışığın yansımasıyla renk değiştiren bir ton olduğunu düşünüyoruz. Doğal duran, dudağı öldürmeye, ten rengiyle uyumlu ve tamamen mat bir ton. Bazen şeftali, bazen açık kahve, bazen krem… Yumuşacık yapısı dudağı kurutmuyor. Kalıcılığı harika. Yoğun göz makyajlarında insanın eli direk ona gidiyor. Sade göz makyajında ise yokmuş gibi makyaj izlenimi vermek için yine onu süresimiz geliyor. Tek bir rujum olsun her gün kullanayım diyorsanız Mac Kinda Sexy tam size göre!

 

3- Please Me

Dudaklarının her daim pembe olmasını sevenler için üretilmiş bir ruj diyebiliriz. Mat yapıda, dudaklarınızın kendi pembeliğiymiş gibi doğal duran, sarı alt tonlu kremsi pembe renginde ve satın alan kadınları pişman etmeyen bir ruj. Nemli ve kremsi bir yapısı var. Sürümü çok kolay. 6 saat boyunca kalıcı. Öyle tuhaf bir görüntüsü var ki hem mevsime uyum sağlıyor. Yazın bronz teninizle kullanabildiğiniz gibi kışın soluk bir havaya bürünerek dudaklarınızı abartmadan renklendiriyor. Mac Please Me’yi çok seveceksiniz.

 

4- Diva

Kırmızıyla dudaklarını patlatmak yerine hem çekici olup hem de daha koyu renk sevenlerin tercihi olan bir ruj. Uygulama öncesi dudak peelingi yapmak ya da diş fırçasıyla dudakları fırçalamak gerekiyor. Sonbaharın modası olan pastel tonlarında ruj isteyenler bu ruju çok sever. İlk çıktığı zamanlar yok satıyordu. Kırmızı alt tonlu bir bordo rengi. Bordonun hakkını veren cinsten. Vamp görüntüyü seviyorsanız bu rujun favoriniz olacağından şüphemiz yok. Mat olduğu halde dudakları kurutmuyor. Özellikle esmer tenlere daha çok yakışsa da her tenin kaldırabileceği bir görüntü sunuyor. Kalıcılığı müthiş! Sabah sürün akşama kadar tazeleme ihtiyacı hissetmezsiniz. Kırmızı ruj sevmiyorum ama dikkat çekmek istiyorum diyorsanız Mac Diva’yı tercih edin.

 

5- Rebel

Mac’in mat rujlarına savaş açarak satin yapısıyla kendine hayran bir rengi olan Mac Rebel, kopkoyu ruj kullanamayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Orta koyulukta mürdüm rengini barındıyor. Hafif parlak bir bitiş sağlıyor. Birnevi vişne çürüğü. Sürümü çok kolay. Tek seferde dudağınıza yerleşiyor. Fakat hata kabul etmeyen bir ruj. Mutlaka uygulama öncesi peeling ve nemlendirici istiyor. Dudak kalemiyle uygulamayı kolaylaştırabilirsiniz. Kalıcılığına gelirsek 3-4 saat dudağınızda bozulmadan sabitlenir. Tüm tenlerle uyum sağlıyor.

 

Güzelleşmek üzere.

Mac Ürünleri Yorumlarımız İçin Tıklayın!

YORUMLAR