x

En İyi 5 Saç Maşası!

Şüphesiz ki romantik dalgalı saçları sevmeyen yok. Rüzgarın esintisinde uçuşan hafif dalgalı saçlar... Genelde televizyonda görüp hayran kaldığımız, bu dalgalar nasıl böyle doğal durabiliyor diye merak ettiğimiz... Maşayı nasıl yaptığınız bir yana dursun kullandığınız saç maşasınım kalitesi de çok önemli. Saç koruma özelliği ya da ısı ayarlama özelliği olmayan maşalar saçlarınızı şekillendirmeye çalışırken yakar, sonuç bazen abartı olur bazen de saçınız yandığıyla kalır. Oysa saça zarar vermeden ve istediğiniz ısıda kullanabileceğiniz, özellikle işinizi çabuk bitireceğiniz yani kalın maşa olması tatmin edici sonuçlar için çok önemli. Bu yüzden sizler için en iyi 5 saç maşasını araştırdık.

1- Babyliss PRO MiraCurl Saç Maşası

Saç diyince akla ilk gelen marka tabi ki Babyliss! Gün geçtikçe farklı teknoloji ve farklı tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Son çıkardığı saç maşası çok yaratıcı desek yanılmış olmayız. Hani saçlarınızı maşa sararken etrafından kısa saçlarımız çıkar, onları toparlayacağız diye kontrolü kaybederiz, elektriklenmiş ve bozuk bukleler elde ederiz ya, işte bu sorunu ortadan kaldırmak için Babyliss yepyeni bir çalışma yapmış. Aslında serinin 4 farklı üyesi var ve çalışması prensipleri birbirine benziyor. Biz doğal olarak en son çıkanı seçtik. Evet bir maşa için oldukça yüksek fiyat biçilmiş. Fakat performansına bakınca çok da abartı bir fiyatı yok. Bir tutam saçınızı alıp yuvarlak aparatının içine en dipten yerleştiriyorsunuz, saç boylarınızın maşaya dolanma işlemini kendi hallediyor. Bir kaç çeşit seçeneği var. Hafif, doğal ya da yoğun dalga seçeneğine göre saçınızı şekillendiriyorsunuz. Sağ el, sol el ve otomatik seçenekleri de mevcut. Sinyal sesini duyduğunuzda diğer bukleyi yapmaya geçiyorsunuz. Özel plakaları saçlarınızın yanmasını engelliyor. Ellerinizin yanma riski de ortadan kalmış. Açıkçası biz bu ürünü keşfettiğimizden beri elimizdeki maşadan soğuduk!

2- Braun Satin Hair 7 Colour Bukle Maşası

Çok kaliteli elektronik aletlere sahip bir marka olan Braun maşa konusunda da oldukça başarılı. 200 dereceyi aştığında saçın yanacağı prensibiyle hareket ettikleri için en son çıkan bu harika saç maşasında da son seviye 200'de bitiyor. Boya işlemi görmüş saçların yüzeyi bilirsiniz ki hasar görür. Braun bunu düşünerek bir maşa çıkarmış ama tabi ki her saç kullanabilir. IONTEC'li renk koruma teknolojisiyle geliştirilmiş uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ürün. Maşanın kalınlığı ideal. İyon teknoloji sayesinde saçınızın nem kaybının olmasını dolayısıyla elektriklenmesini engelliyor. Tasarımı şık, kullanımı kolay bir maşa da olunca 2. sırada yerini aldı.

 

3- Philips CurlControl Bukle Maşası

Elektronik aletleri düşündüğümüzde akla ilk gelen markalardan biri de Philips. 25mm çapında çıkardığı bu son saç maşası ise o romantik dalgaları yapmamız için ideal. Saçınızı 4 parçaya bölerek 15 dakikada işinizi bitirebilirsiniz bu maşayla. Koruyucu seramik kaplaması saçlarınıza zarar vermeden parlaklık katıyor. Maksimum sıcaklığı yine 200 derece. Kalın telli saçlara bile kolayca şekil veriyor. Elektrik kablosunun uzun olması da artı bir özellik. Cihaz en fazla 60dk çalışıyor sonrasında kendini otomatik kapatıyor. Ucunun ısı geçirmeyen plastik olması elinizin yanmasını engellemek için tasarlanmış. LED'li tasarımı göze de hitap ediyor.

 

4- Remington Cl96S1 Silk Ultimate

Remington markası bazı saç maşalarıyla bizi zaman zaman hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Fakat bu 22mm çaplı maşası başarılı bir ürün. Yumuşak, gevşek ve orta büyüklükte dalgalar yapmamızı sağlıyor. İpek seramik kaplamasıyla saçın zarar görmemesi amaçlanmış. 120 ile 230 derece arasında yapabileceğiniz ısı seçenekleriniz var. Sıcaklık kontrol kilidi sayesinde uygulama yaparken ısının yanlışlıkla değişmesini engelleyebilirsiniz. Maşayı açtığınız an 30 saniye içinde kullanıma hazır hale geliyor. Saklama kılıfının olması da güzel. Biz bu ürünü sevdik.

 

5- Babyliss C260E Su Dalgası Saç Maşası

Wag maşalar kategorisinde kendi farkını gösteren bir marka Babyliss. Yine farklı ve işimizi kolaylaştıran bir tasarımı var. Wag maşaların özelliği saçınıza tost yapar gibi tutuş sağlaması. Babyliss wag maşa olarak 3 farklı seçenek sundu. İnce, orta ve kalın maşa seçeneğiyle su dalgasının yoğunluğuna karar veriyorsunuz. Bize göre en ideali orta kalınlıkta 25mm olanı. Zaten ince olan maşası ülkemize gelmedi. Bu maşayla ilgili ayrıntılı videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Güzelleşmek üzere.

Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri İçin Tıklayın!

YORUMLAR