x

En İyi 7 Makyaj Sabitleyici

Makyaj ürünleri kadar makyaj sabitleyicilerine de önem veriyoruz. Sonuçta zaman harcayıp yaptığımız makyajımızın bozulmasını istemeyiz. Bu yüzden sizler için en iyi 7 makyaj sabitleyiciyi araştırdık. Bakalım nelermiş.

1- MAC Fix+ : Makyaj sabitleyici diyince tabii ki akla ilk gelen Mac. Mac Fix+ hakkındaki yorumlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

2-Le Blanc De Chanel Illuminating Base: Losyon kıvamında yapısı olan çok başarılı bir sabitleyici. Chanel'in diğer yüz kremleriyle aynı kokuya sahip. Yaklaşık yarım saat boyunca kokuyu hissedebiliyorsunuz. Alerjisi olan bayanları bu durum rahatsız edebilir. Kullanımına kolay diyemeyiz. Diğer sabitleyiciler gibi sprey şişede bulunmuyor. Şişenin içinden almanıza yardımcı olan çubuk aparatıyla birlikte satılıyor. Makyaj sabitleme özelliğinin yanısıra highlighter ve ten makyajınızı pekiştirici özellikleri de var. İçerisinde simler olmayan doğal ışıltıları sayesinde cildinizi sağlıklı parlaklığa kavuşturuyor. Fondötenden sonra aydınlatıcı olarak da burnunuza, elmacık kemiklerinize sürebilirsiniz. Çizgilerin görünümünü hafifletmeyi, ton farklarını azaltmayı vaat ediyor.

 

 

 

3-Lancome La Base: Makyaj sabitleme görevini sonuna kadar yerine getiriyor. Chanel gibi ekstra özelliklere sahip olduğunu söyleyemeyiz.

 

 

 

 

 

 

4- The Face Shop Lesson 01 Flawless Make Up Fixer: Kore menşeli çok başarılı bir sabitleyici. Makyajınızı nasıl yaptıysanız öyle sabitliyor. Deodorant şişesine benzer 50 ml.lik tasarımı var. Özellikle yağlı ciltlerin yaşadığı makyaj akması ve kusması sorunlarıyla savaşıyor. Karşıdan yüzünüze bir kaç kez sıkmanız yeterli. Yüzünüzü parlatmayan fakat tamamen de mat yapmayan bir ürün.

 

 

 

 

 

5-Kryolan Derma Color Fixier Spray: SPF 20 içeren çok ama çok başarılı, verilen parayı hak eden bir sabitleyici. Makyajınız bittiğinde bir kaç kere yüzünüze sıkıyorsunuz. Gerginlik hissi yaratmıyor. Denize bile girseniz makyajınız bozulmuyor!

 

 

 

 

 

6- Skindinavia No More Shine: Üzerinde 2-4 kez spreyi sıkın dese de 5-6 kez sıkmanızı tavsiye ederiz. Sadece makyaj üzerine bile sıkıldığında yaklaşık 13 saate kadar kalıcığı var. Karma ciltlilerde bile T bölgesinin parlamasını engelliyor ve cildi canlı gösteriyor. Hafif yaptığınız makyajlarınızın üzerine sıkarsanız çok daha güzel görüntü yakalayabilirsiniz. Yapısı da çok hafif, yapışıklık yapmıyor. Yok gibi diyebiliriz.

 

 

 

 

 

7-  Clarins Fix Make Up: 30 ml.lik sprey şişesinde çok uzun süre giden başarılı sabitleyicilerden bir tanesi. Normal havalarda sabahtan akşama kadar makyajınızın bozulmasını engelliyor. Aşırı sıcak ve çok terlediğimiz yaz aylarında ise kalıcığı 5-6 saate düşüyor. Fakat o havalarda bu performans bile oldukça iyi. Arada pudra uygulamasıyla bu süreyi uzatabilirsiniz. Çantanızda da taşıma imkanınız var. Görüntüsü ise diğerleri gibi ne parlak ne de mat.

 

 

 

 

Güzelleşmek üzere.

Doğal Makyaj Sabitleyici Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR