x

En Sık Kullanılan Makyaj Aksesuarları ve Özellikleri

Makyaj kadın hayatının önemli bir parçasıdır ve bizi en güzel gösterecek makyaj sırlarını merak eder, bununla ilgili araştırma yapar ve yeni çıkan ürünleri inceleriz ve tabii ki bu ürünlere bolca para harcarız. Makyaj yaparken kullanacağımız makyaj aksesuarları da bu ürünler arasında. En sık kullanılan makyaj aksesuarlarını ve özelliklerini sizler için derledik.

Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçaları, kusursuz makyajın en önemli aksesuarlarından biridir. Makyaj çantanızda en çok ihtiyacınız olacak makyaj fırçalarını ve özelliklerini Makyaj Fırçaları ve Özellikleri isimli yazımızdan okuyarak konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcı

Kirpik fırçası, kirpikleri daha uzun, kıvrık ve çarpıcı göstermek için kullanılır. Kirpik kıvırıcısı seçerken ucunda lastik olmasına dikkat edilmelidir, aksi takdirde kirpiklerinizde kopma ve sıkışma meydana gelecektir.

Kirpik Tarağı

Kirpik tarağı, kirpiklerin birbirine yapışmasını engeller ve birbirinden ayrı görünmesi için kullanır. Kirpik fırçası, rimel fırçasına çok benzer. Bitmiş ve temizlenmiş bir rimel fırçası da aynı şekilde kirpik tarağı olarak uygulanabilir.

Cımbız

Cımbız, tüylerden kurtulmak için kullanılan bir alettir. Cımbız seçerken  eğilimli ve ağzıda hiçbir pay kalmadan kapanabilmesine dikkat edilmelidir. Cımbız kullanırken tek seferde tüyü kavramasına dikkat edilmelidir aksi takdirde cildinizi sıkıştırıp tahriş edebilirsiniz.

Kalemtıraş

Kalemtıraş ,her bayanın makyaj çantasında mutlaka bulunmalıdır. Kalemle kullanırken daima ucu sivri olmalıdır ve ucu yeterince açılmamış olan kalem renkleri dağıtır ve makyajın akmasına neden olur.

Makyaj Süngeri

Makyaj süngeri, pudra, fondöten vb. ürünleri uygulamamızı sağlayan makyaj aksesuarlarından biridir. Makyaj süngeri seçerken yumuşak olmasına dikkat edilmelidir ve bu tip süngerler fazla olan makyaj ürünlerini ciltten arındırır ve ürünleri doğal bir şekilde yayar.

YORUMLAR