x

Evde Hazırlayabileceğiniz Saç Bakım Kürleri

Saç Bakım Kürleri - Saç Bakım Maskeleri

Her zaman dediğimiz gibi bir kadını en çok gösteren yeri saçlarıdır. Bu yüzden saç bakımına çok önem vermek gerekir. Dışarıdan alınan kimyasal içerikli maskeler saçlarınızın görüntüsünü güzelleştirirken içten içe de yıpratarak onların sağlıklarını bozabilir. Evde hazırlayabileceğiniz saç bakım kürleriyle de pekala aynı güzelliği yaratabilirsiniz. İşte her saç sorununa ayrı ayrı hazırladığımız saç bakım maskeleri!

1- Kuru Saçlar İçin Besleyici ve Nemlendirici Maske

- 1 adet yumurta

- 1 yemek kaşığı elma sirkesi

- 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Önce saç diplerinize masaj yaparak yedirin sonra kalan yağı uçlara doğru sürün. Bir tarak yardımıyla tüm saçınızın maskeye temas etmesini sağlayın. 15-20 dakika bekleyip durulayın.

2- Saçlara Parlaklık Kazandıran Maske

- 2 yemek kaşığı akasya balı

- 5 yemek kaşığı limon suyu

Malzemeleri kremsi kıvama getirene kadar karıştırın. Bir fırça yardımıyla kuru saçınızın tümüne sürüp 10 dakika bekleyin. Ilık su ile temizleyin. Haftada en fazla 2 defa yapmanız yeterli.

3- Yağlı Saçlar İçin Banyo Öncesi Maske

- Bir tutam doğranmış maydonoz

- 1 yemek kaşığı votka

- 2 yemek kaşığı hint yağı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Önce saç diplerinize masaj yaparak yedirin sonra kalan yağı uçlara doğru sürün. Yarım saat bekledikten sonra banyonuzu yapın ve son durulama suyuna elma sirkesi katın.

4- Saç Dökülmesine Karşı Maske

- 1 adet patates

- 2 yemek kaşığı aloe vera

- 1 yemek kaşığı bal

Patatesin kabuklarını soyduktan sonra suyunu çıkartın. 2 yemek kaşığı patates suyu elde edin. Diğer malzemeleri bu suya ekleyerek karıştırın ve saç derinize masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı bir poşet, duş bones, ya da havluyla sarıp 2 saat bekleyin. Ardından şampuan ile temizleyin. Bu maskeyi haftada 2 defa yapmalısınız.

5- Protein Deposu Saç Maskesi

- 1 adet yumurta

- 5 yemek kaşığı yoğurt

Malzemeleri karıştırıp tüm saçınıza sürün. Yarım saat bekleyip ılık suyla durulayın. Ardından şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz.

6- Yağlı Saçlar İçin Vitamin Maskesi

- 1 adet yumurta

- 1 adet B vitamini ampül

- Yarım bardak demlenmiş ısırgan otu

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Önce saç diplerinize masaj yaparak yedirin sonra kalan yağı uçlara doğru sürün. Saçlarınızı bir poşet, duş bones, ya da havluyla sarıp 1 saat bekleyin. Ardından şampuan ile temizleyin. Saç uçlarınıza saç kremi sürün.

7- Saç Dökülmesine Karşı Maske

- 1 çay bardağı zeytinyağı

- 4 yemek kaşığı badem yağı

- 1 adet A vitamini ampül

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Önce saç diplerinize masaj yaparak yedirin sonra kalan yağı uçlara doğru sürün. Saçlarınızı bir poşet, duş bones, ya da havluyla sarıp 2 saat bekleyin. Sonra yıkayın.

8- Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Maske

- 1 adet yumurta

- 2 yemek kaşığı hint yağı

- 1 adet A vitamini ampül

Tüm malzemeleri karıştırın ve saçlarınız nemliyken saç derinize masaj yaparak yedirin. Sonra bir tarak yardımıyla maskenin tüm saçınıza temas etmesini sağlayın. 1 saat bekleyin ve şampuanla temizleyin.

9- Yıpranmış ve Kırık Saçlara Maske

- 2 yemek kaşığı bal

- 1 yemek kaşığı sirke

- 2 tatlı kaşığı badem yağı

Tüm malzemeleri karıştırın ve özellikle saç uçlarına daha yoğun sürün. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

10- Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Maske

- 4 yemek kaşığı mayonez

- 1 yemek kaşığı akasya balı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Önce saç diplerinize masaj yaparak yedirin sonra kalan yağı uçlara doğru sürün. Sonra bir tarak yardımıyla maskenin tüm saçınıza temas etmesini sağlayın. 5 dakika bekleyip su ile durulayın.

Hepinize kolay gelsin

Güzelleşmek üzere.

Yağlanmaya Karşı Saç Maskesi İçin Tıklayın!

YORUMLAR