x

Evde Yapabileceğiniz Selülit Eritme Hareketleri

Selülit tedavisinde en etkili şey her gün tekrarlanan egzersizlerdir. Günlük koşuşturmalarda spor salonu inanılmaz vakit alıyor. Gitmesi, ısınması, spor yapması, soğuması, duş alması, eve dönmesi derken en az 2 saat harcamak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden kadınlar evde yapılabilen egzersiz hareketlerine daha çok ilgi duyuyor. Selülitlerden kurtulmak için de evde yapabileceğiniz selülit eritme hareketleri var. Zayıfım, selülit egzersizlerine ihtiyacım yok diyorsanız yanılıyorsunuz güzeller. Selülit bir kilo problemi değil, hormonal dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir dengesizliktir. Tıpta buna hidrolipodistrofi denir. Her gün bisiklete biniyorsanız, düzenli koşuyorsanız tabi ki selülitiniz yoktur. Fakat tembelseniz selülitleriniz ilerlemeden bir an önce onları egzersizlerle yok etmeniz lazım. İşte o egzersizleri sizler için derledik. Haydi başlayalım!

Selülit Eritme Hareketleri - 1

Dik durarak bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Dizlerinizi hafifçe bükün. Saldalyede oturduğunuzu düşünün ve yavaş yavaş çömelmeye başlayın. Bu sırada nefes alın, nefesinizi tutun ve içinizden üçe kadar sayın. Ardından nefesinizi verin ve üçe kadar sayarak başlangıç noktasına dönün. Bu hareketi 15 tekrarlı olmak üzere 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

Selülit Eritme Hareketleri - 2

Dik durarak bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sırtınız dik duracak şekilde öne doğru eğilmeye başlayın. Kendinizi kasmayın, rahat olun, kollarınızı serbest bırakın. Dizlerinizin arkası acıyana kadar yani iyice gerilene kadar bu şekilde durun ve bu süre içerisinde daima karşıya bakın. Pozisyonunuzu bozmadan, karnınızı ve belinizi sıkarak yavaş yavaş kalkın. Kalkarken yavaç yavaş nefesinizi verin. Bu hareketi 12 tekrarlı 2 set şeklinde yapabilirsiniz.

Selülit Eritme Hareketleri - 3

Yüz üstü yatarak bacaklarınızı düz bir şekilde yani dizlerinizi kırmadan teker teker kaldırın. Bir bacak 10 diğer bacak 10, toplamda 20 kez hareketi tekrarlayın. Ardından yüzüstü yatın ve kalça kaslarınızı sıkıp beş saniye bekleyin ve gevşetin. Bu hareketi de  kez tekrarlayın. Daha sonra yan yatın ve alt bacağınızı bükün, üst bacağı 45 derecelik açıyla kaldırıp bu pozisyonda beş saniye bekleyin ve bırakın.bu hareketi 10 kez tekrar tekrarlayın. Diğer bacağınıza da 10 kez aynı hareketi yapın. Son olarak sırt üstü pozisyonda ayak tabanlarınız yere basacak şekilde yatın. Kalçanızı kaldırıp beş saniye bekleyin ve bırakın. Bu hareketi de 20 kez tekrarlayın.

Selülit Eritme Hareketleri - 4

Emekle pozisyonu alın. Bir bacağınızı bükerek yukarı kaldırın, tekrar aşağı indirin. Kendinizi kasmayın, hareketi hissedin ve acele etmeyin. 10 kez tekrarladıktan sonra diğer bacağa geçin. İkinci bacak bittikten sonra ilk bacağa dönün ve bu sefer dizinizi bükmeden arkaya ve yukarı doğru kaldırın. 10 kez tekrarlayın ve aynı hareketi diğer bacağınıza da uygulayın.

Selülit Eritme Hareketleri - 5

Ayakta parmaklarınızın ucunda durun. Yükselebildiğiniz kadar yükselin. Dayanabildiğiniz kadar havada kalın. Yorulana kadar aynı harekete devam edin. Sonra bir sandalyeye dik olarak oturun. Ayaklarınız yere tam bassın. Bacak aranıza bir yastık alın ve bu yastığı sıkıştırın. 5 saniye bekleyerek bacaklarınızı gevşetin. 10 kez tekrarlamanız yeterlidir.

Selülit seksidir bahanesiyle kendinizi kandırmayın ve spor yapın güzeller. Herkese pürüzsüz bacaklar dileriz.

Güzelleşmek üzere.

Selülit Tedavisinde Selülit Fırçası Kullanımı İçin Tıklayın!

YORUMLAR