x

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

En güzel gün diyince aklınıza ne gelir? Muhtemelen düğün gününüz. O muhteşem günde gelinliğinizden sonra gelen en önemli şey gelin saçı ve gelin makyajınızdır. O gün dünyanın en güzel kadını olduğunuzu hissetmelisiniz. Herşey içinize sinmeli! Bunun için önceden hazırlıklar yapmakta fayda var.

O gün hayatınızın en çok fotoğraf çektirdiğiniz günü olacak. Bu yüzden makyajınız harika olmalı. Sizi değiştirmeyen, fotoğraflara bakıldığında çok farklı çıktığınızı düşündürmeyen, karakterinizle ve gelinliğinizle uyum içinde olan bir makyaj... Makyajınızın tüm gün kalıcı olması ve dinç görünmesi için o gün mutlaka uykunuzu almış olmalısınız. Evet, heyecandan nasıl uyuyacağız diyorsunuz ama fotoğraflarda soluk çıkacağınızı aklınıza getirin ve en az 8 saat uyuyun! Sabah uyandığınızda ise cilt bakımlarınızı yaparak akşamki makyaj için cildinizi hazırlayın.

Makyajınızı yapacak kişinin uzman olduğundan emin olun. Uzmanın daha önceden yaptığı gelin makyajı çalışmalarını inceleyin. Tanımadığınız birinin düğün günü moralinizi bozmasına izin vermeyin. 1 hafta önceden yüz şeklinize uygun prova makyajınızı mutlaka yaptırın. En kaliteli ürünlerin kullanıldığına emin olun. Ölümsüzleşecek olan fotoğraflarda yıllar sonra bile harika olduğunuzu düşünmelisiniz.

Yapılacak makyaj düğün mekanına göre farklılık gösterir. Kış düğünü mü yoksa yaz düğünü mü olacağı, açık ortamda mı yoksa kapalı ortamda mı olacağı çok önemli. Kapalı ortamda düğünler için çarpıcı makyajlar yapılabiliyorken açık ortamda makyajınız daha soft olmalı.

O gecenin en önemli ürünü makyaj sabitleyicisidir. Makyajdan önce, aralarda ve sonra katman katman sıkılarak makyanın kalıcılığı sağlanmalıdır ki düğün sonuna kadar bozulmasın. Yüzünüz pürüzsüz ve tertemiz görünmeli! Cilt lekeleriniz, yara izleriniz, sivilceleriniz, göz altı morluklarınız varsa kapatılması için fondötenden önce bölgesel ya da genel olarak kamufle makyajı yapılmalıdır. Fondötenden önce baz kullanılarak pürüzsüzlük sağlanmalıdır. Uygulanan fondöten cildiniz ile aynı tonda olmalı ve göğüs dekoltesine kadar sürülerek en ufak renk farkına neden olunmamalıdır. Makyajınızda gözlerinize ağırlık verilmelidir. Gelin makyajında vazgeçilemeyen şey takma kirpiklerdir. İster tekli ister bütün halinde takma kirpikler kullanılabilir. İsteğinize göre taşlı, yıldızlı gibi takma kirpikler de denenebilir. Kullanılacak göz farları çok koyu olmamalı, nude renkler kullanılarak gözler belirginleştirilmelidir. Simler ve parıltılı farlar kullanılarak daha da etkili sonuçlar alınabilir. Kaşlar mutlaka yüz şekline göre doldurulmalıdır.

Dudaklarınızda ise simli rujlardan kaçının. İster parlak ister mat olsun kullanacağınız ruj doğal renklerde, dudak rengine yakın olmalıdır. Gözlerinizin abartı olması yeterli. Eğer bir kır düğünü yapacaksanız ortamın doğallığı gibi sizin de en doğal gelin makyajını yaptırmanızı tavsiye ederiz.

O unutulmaz gecede çarpıcı ve sırıtmayan bir makyajınızın olmasını dileriz.

Güzelleşmek üzere.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR