x

Genç Gösteren Makyaj Teknikleri

Yaşlanmayı geciktirmek için düzenli cilt bakımı yapmak gerektiğini artık biliyoruz. Fakat yılların nasıl hızlı geçtiğini anlayamadığımız bir durum var. Er ya da geç hepimiz kırışıklıklarımıza merhaba diyeceğiz. Orta yaşlardan itibaren kendini göstermeye başlayan yaşlılık belirtilerini bir kaç makyaj tekniği ile geri plana atabiliriz. Bakalım genç gösteren makyaj teknikleri tavsiyelerimizi beğencek misiniz?

Kaş Makyajı

Bakışlarımızın 1 numarası olan kaşlar yaş konusunda da bizim için ilk sırada yer alıyor. Yüz şeklinize uygun kaş şeklinizi bir uzmana yaptırırsanız aynadaki görüntünüzden çok memnun olacağınıza eminiz. Kaşlarınızı kendiniz değiştirmeye sakın kalkmayın güzeller. Unutmayın ki hiç alınmamış kaş yanlış alınmış kaştan çok daha iyidir. Sarışın ve kumrallar için kaşlar ön planda olmalı ve saç renklerinden 1-2 ton daha koyu olmalıdır. Esmerlerde ise tam tersi. Koyu renk saçların üzerine bir de kopkoyu kaşlar olursa sert görünürsünüz. Esmerler de saç renginden 1-2 ton açık renge kaşlarını boyamalı. Kaş kalınlığınız mümkün olduğunca en kalını olsun. Ne kadar kalın kaşlarınız varsa o kadar genç görünürsünüz. Kaşlarınız için kullandığınız bir fırçaya sprey sıktıktan sonra kaşlarınızı tarayarak daha düzgün gösterebilirsiniz.

Cilt Makyajı

Yaşımızın arttığı bize en iyi gösteren cildimizdir. Kaşlardan sonra cilt makyajımıza önem vermeliyiz. Pürüzsüz görünmek için kat kat fondötenler uygulamak çok yanlış! İsterseniz en pahalı fondöteni alın, fazla kapattığınızda bir süre sonra kırışıklıklarınızın arasına dolarak daha kötü görünecektir. Öncelikle kullandığınız fondötenin rengi cildinizle bire bir olsun. Çok az bile belli oluyorsa o fondöten size uygun değildir. Fondöteni sadece gerekli gördüğünüz yerlere uygulayın, tüm yüzünüze değil. Bu güneş lekelerinizin ve varsa sivilcelerinizin üzerine olabilir.

Kapatıcı için de aynı şey geçerli. Pudra, kapatıcı ya da fondöten seçerken artık lifting özellikli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu ürünler cildi gerginleştirerek daha genç görünüm kazandırmaya çalışır.

Eğer tombul bir yüzünüz varsa gıdınız da kendisini göstermeye başlamış demektir. Bunu geri plana atmak için çenenizin tam ucuna aydınlatıcı ya da parlak pudra uyguladıktan sonra gıdınızı koyu renk bir farla kamufle edebilirsiniz. Tıpkı kontürleme gibi. Ayrıca alın kırışıklıklarınız için kahkül kestirmeye ne dersiniz?

Yanaklar

Doğru allık uygulaması yüzünüzü daha ince gösterir. Allığınızı elmacık kemiklerinizin tam üstüne uygulamalısınız. Dinç ve enerjik görünmek için cilt renginize uygun allığı seçmeniz gerekir. Spordan sonra yanaklarınızda oluşan renk tonu size en uygun renktir. Genelde kayısı ve pembe tonları tavsiye edilir. Allığı tek kat uyguladıktan sonra 2. Katı sadece küçük bir noktaya uygulayarak daha tümsek elmacık kemiklerine sahip olun.

Göz Makyajı

Sıra geldi gözlere. Artık capcanlı renklerden vazgeçme zamanı. Şişmiş göz altı torbalarınız ve kaz ayaklarınızı geri plana atmak içim hafif açık ve doğal kahve tonlarından vazgeçmeyin. Çok hafif gölgelendirmelerle bakışlarınıza derinlik katın. Kaş altlarınıza ise her zaman açık renk farlar kullanın ki daha kalkık görünsün. Göz içine beyaz kalem çekerek yüzünüze aydınlık verin. Ayrıca kahverengi rimel sizi çok hoş gösterecektir.

Dudak Makyajı

Yaşın ilerlemesiyle daha çok çatlayan, incelen ve çevresi çizgilenen dudaklarımız da bizi çok ele verir. Koyu rujları artık rafa kaldırmanın zamanı geldi. Sizin vazgeçilmezleriniz bundan sonra şeftali tonlarında rujlar ve nude dudak kalemleri olmalı. Dudak kalemi ile her zaman dudaklarınızk çerçeveleyin. Bu dudak çizgilerinizi biraz da olsa kamufle eder. Rujdan önce ise pudra uygularsanız kalıcılığı artacaktır. Kırmızı bir rujla asla dikkat çekmeye çalışmayın. Her yaşın bir güzelliği var, yeter ki doğru olanı yapın.

Güzelleşmek üzere.

Lazer Epilasyon Teknikleri İçin Tıklayın!

YORUMLAR