x

Göğüs Büyütme Egzersizleri

Biz kadınların seksi olmasını sağlayan şeylerden biri şekilli, iri göğüsler! Televizyonda, dergi kapaklarında gördüğümüz mankenlerin göğüsleri ne kadar hoş gönüyor değil mi? Aslında o göğüslere kavuşmak çok da zor değil. İnanın, düzenli olarak spor yapın ve başarın! Göğüslerin büyümesi için prektoral kasların çalışması gerekiyor. Göğüs büyütme ameliyatlarına giremeyen kadınlar için evde kolayca yapabileceği prektoral kasları çalıştıran göğüs büyütme egzersizleri hazırladık. Haydi spora başlayalım!

1- Wall Push-Up Hareketi

Göğüs büyütme çok etkili olan en kolay egzersizlerden biri wall-push-up hareketidir. Wall kelimesinin anlamının duvar, push up'ın da yukarı ittirmek olduğunu bilirsek aslında ismi bize yeterince çağrışım yapıyor. Duvarı ittirin! Şınav pozisyonunun duvardaki hali de diyebiliriz. 2 avucunuzu duvara koyun, bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Burnunuz duvara değinceye kadar kollarınızı dirseklerinizden kırın. Burnunuz tam duvara yaklaştığında 10 saniye bekleyin. Sonra kollarınızı tekrar dikleştirin. İlk şınav çekilmiş oldu. Bu hareketi 5 defa tekrarlarsanız işlem tamam!

 

 

 

 

2- Flyes Hareketi

Fly'ın kelime anlamı uçmak olduğunu düşünürsek bu hareketle uçar gibi kanatlarınızı çırpacağınızı düşünebilirsiniz. Egzersiz tahtanız yoksa masaya ince bir yorgan sererek de yapabilirsiniz. Bir de iki adet birer kiloluk dambıla ihtiyacınız var. Dambılınız yoksa 1 litrelik su şişeleri kullanabilirsiniz. Düz zemine yatın. Ağırlıklarınız elinizde olsun. Kollarınızı yere paralel açın. Sonra göğsünüzde geri birleştirin. Burada dikkat edilmesi gereken nokta setler arasında kollar düz olmalıdır. Dirseklerinizden bükerseniz egzersizin etkisi azalacaktır.

 

 

 

 

3- Rotation Push-Up Hareketi

Burada da dönerek daha doğrusu rota çizerek şınav çekiyoruz. Öncelikle normal şınav pozisyonu alın. Yukarı kalktığınızda tek kolunuzu yıkarıya kaldırın. Diğer kolunuzla aynı hizaya gelmeli. Kolunuz tam diğer kolunuzla 180 derece olduğunda indirip diğerini aynı şekilde kaldırmalısınız. Evet biraz zor ama yaptıkça alışacaksınız. Bu hareketi 10'ar kez 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

 

 

 

 

4- Elevated Push-Up Hareketi

Bu hareketi de normal şınavın asansörlü hali olarak düşünebiliriz. Tek fark ayaklarınız havada olmalı. Şınav pozisyonu aldıktan sonra ayaklarınızı 30 cm kadar yüksek bir nesnenin üzerine koyun. En basitinden sandalye olabilir. Şınav çekerken ayaklarınız parmak ucunda dursun ve sabit kalsın. Evet şimdi şınavınızı çekmeye başlayabilirsiniz. Hem de dayanabildiğiniz yere kadar!

 

 

 

 

5- Chest Dips Hareketi

Bu hareket için de yine bir sandalyeye ihtiyacınız var. Sandalyeye oturun ve iki elinizle sandalyenin yanlarından tutarak kendinizi öne doğru kaydırın. Ayaklarınızı dizden bükün. Ağırlığınızı kollarınıza vermelisiniz. İnip kalkarak prektoral kaslarınızı çalıştırın güzeller. Yaptıkça alışacak, alıştıkça yapacaksınız. Bir kaç ay içinde göğüslerinizdeki değişim sizi çok mutlu edecektir.

 

 

 

 

Güzelleşmek üzere.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR