x

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Büyük göğüsler, vücudun orantısını bozup, kötü görünüm meydana getirebilir. Diğer yandan da sağlığımızı tehdit edecek bir unsura dönüşebilir. Göğüs büyüklüğünüz vücudunuzla orantılı değilse omurganızı derinden etkiler ve omurganızın öne doğru eğilmesini sağlar ve bu sebeplerden ötürü sırt ve boyun ağrısı gibi sıkıntılar yaşanabilir. Ayrıca boyunuz kısa ve göğüsleriniz çok büyükse kilolu görünebilirsiniz, çevrenizde bu sebeplerden dolayı yakınan insanları da duymuşsunuzdur.

Bu bahsettiğimiz sorunları yaşıyorsanız göğüs küçültme yöntemine başvurabilirsiniz. Göğüs küçültme yöntemi ile bu sorunlarınızdan rahatça kurtulabilirsiniz. Göğüs küçültme ameliyatı ile meme ağırlığı azaltılır ve göğüsleriniz büyük olduğu için aşağıya doğru bakan meme ucu ise istenilen göğüs ölçülerine göre küçültülür ve göğüsünüz sağlıklı normal bir görünüme ulaşır. Bu operasyon sonrası 1 gün müşade altında kalmanız gerekmektedir .

Ameliyat sonrası her gün pansuman yapmalısınız ve ameliyat yerleriniz iyileşinceye kadar ağırlık kaldırmamalısınız. Kendinizi çok yormayacak şekilde 2 gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Operasyondan sonra ilk 1 ay spor yapmayınız ve benzeri sizi zorlayacak eylemlerde bulunmayınız. 1 ayın bitiminde istediğiniz gibi hareket edebilir hatta denize girip kulaç bile atabilirsiniz.

Kesinlikle 18 yaşından büyükler ve büyüme çağını bitirmiş olan yetişkinler için uygun olan bir operasyondur, aksi taktirde hiç bir faydası olmayacaktır ve ameliyattan sonra büyüme görülen göğüslerde ameliyat yerlerinde çeşitli aşınmalar söz konusu olabilir.

YORUMLAR