x

Göz Altı Morlukları İçin Lazer Tedavisi!

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedaci Edilir?

Göz altında morluklarınız varsa bunun nedeni oradaki kan damarlarının geniş olmasına bağlayabilirsiniz. Sabah uyandığınızda sizi olduğunuzdan daha yorgun ve kötü gösteren göz altı morlukları bir pigmentasyon bozukluğudur. Göz altı morluğu, deriye rengini veren melanin pigmentinin aşırı salgılanması ya da toplanmasıyla oluşur. Esmer kişilerde daha çok görülür. Genellikle genetik ve yapısal bir sorundur. Bu can sıkıcı konuyu lazer tedavisiyle çözmeniz mümkün.

Çoğu kadın gibi sizin de göz altı morluklarınızı dert ettiğinizi biliyoruz. Her sabah kapatıcılarla onları kapatmaya çalışıyorsunuz. Fakat halen istediğiniz gibi bir kapatıcı bulamadınız. Kapatıcıların ortak derdi bir yerde toplanarak çizgilenme yapması. Bu da sizi daha yaşlı gösteriyor. Eğer orta yaş ve üzerindeyseniz göz kapağı estetiği ameliyatı sırasında alınarak yerleri değiştirilen yağ torbaları sayesinde bölgenin rengi açılır. Fakat yaşınız buna uygun değilse lazer tedavileri uygulanır. Bizler de göz altı morlukları için uygulanan lazer tedavi çeşitlerini sizler için araştırdık. Bakalım nelermiş.

1- Profraksiyonel / Fraksiyonel Lazer: Morluk tedavisinin yanında cilt çöküntüleri ve kırışıklıklar için de tercih edilen lazer yöntemidir. Cildin deri altına bir miktar dokular yerleştirilir. Böylece cilt normal halinden daha çok kalın olur ve oradaki damarlarım görünümü hafifler. Fraksiyonel lazer uygulamasında hafif yanma hissedilir. Uygulamadan yarım saat sonra bu his düzelir. Yaklaşık 5 gün boyunca bölgese pullanmalar ve kızarıklıklar olur. Bu tedavi ayda 1 defa olmak üzere 3 seans uygulanır. Yani tedavi süreci toplam 3 ay sürüyor diyebiliriz. 2. seansta extra olarak göz çevresine özel peeling uygulanır. Bu peeling tedaviye yardımcı olur.

2- Erbium Lazer: Bir çeşit resurfacing  tedavisidir. Bu uygulama göz kapakları lokal anesteziyle uyuşturularak yapılır. Uygulama sonrası yaklaşık 5 gün boyunca göz kapaklarında ödem  ve kızarıklıklar oluşur. Bu süreçte evden çıkılmamalıdır ve mümkün olduğunca gözleri yormamak gerekir. Göz kapağı 1 hafta sonra pembe renkten kendi rengine geçiş yapar ve 1 ay içinde tamamen doğal rengine döner. Tek seansta sorun çözülür.

3- Q-Switched Nd YAG Lazer: Cilt rengini açan lazer yöntemidir. Uygulama sonrası oluşan kızarıklıklar bir kaç saat içinde iyileşir. Bu lazer, tercih ederseniz çok sıcak duş almamalı, alkollü temizleyiciler kullanmamalı, solaryuma girmemeli ve güneş kreminizi ihmal etmemelisiniz. Her mevsim yapılan bir tedavi yöntemidir.

Göz altı morluğu tedavisinde uygulanan lazerlerin fiyatları uzman merkezine ve tedavi yöntemine göre değişir. Uygulamanın kaç seans olacağı, sadece göz altına mı yoksa hem göz altı hem göz kapağına mı yapılacağı fiyatı etkiler. Bunun için uzmanınıza görünmeli, size en uygun lazer tedavisini seçtikten sonra fiyat aşamasına geçmenizi tavsiye ederiz. En ışıltılı ciltler sizinle olsun.

Güzelleşmek üzere.

Pratik Güzellik Maskeleri İçin Tıklayın!

YORUMLAR