x

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bakışlarınızın çekici ve derin olması için göz makyajınız çok önemlidir. Sabah uyandığınızda şişmiş gözleriniz sizi nasıl solgun gösteriyor değil mi? Sadece siyah göz kalemiyle bile bakışlarınızın ne kadar değiştiğini bilirsiniz. O zaman göz makyajınıza biraz daha önem vererek dikkat çekmeyi başarabilirsiniz. Her alanda olduğu gibi göz makyajı da göz şekillerine göre değişir. Gözlerinizin daha güzel görünmesi için göz şeklinize uygun olan makyajı yapmalısınız. O zaman başlayalım!

Çıkık (Pörtlek) Gözler İçin Makyajı Nasıl Yapılır?

Çıkık gözlere sahip olan kadınların kimisi bu durumdam şikayetçi olurlar. Aslında çıkık gözler daha büyük olur ve kendini daha çok belli ederler. Doğru göz makyajıyla çıkık gözlerinizi avantaja çevirebilirsiniz. Göz makyajınıza koyu ve mat bir renkle başlamalısınız. Bu koyu renk astar görevi görecek. Gölgeleme olarak da yine koyu renkler kullanın ve kaşlara kadar dağıtarak buğulaştırın. Göz kapağını koyu bir hatla belirginleştirin. Göz kalemini göz üstüne kalınca çekin. Göz altına da ince olarak çekin. Rimelinizi sadece üst kirpiklerinize sürün. Böylece gözler geriye çekilecek ve göz hatlarınız dengelenecektir.

Çukur Gözler İçin Makyajı Nasıl Yapılır?

Çukur gözleriniz varsa sizin hayatınızda siyah göz kalemi olmamalı! Makyajınıza nude renk bir farı astar olarak kullanın. Bu astar farı tüm göz kapağınıza, kaşlarınızın çıktığı yere kadar uygulayın. Gölgelemeleriniz orta koyulukta renklerle yapılmalı. Eyeliner'larınız ise incecik olmalı. Göz içine beyaz kalem çekerek gözlerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Yakın Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözlerinizin birbirine yakın olduğunu düşünüyorsanız bunu hiç dert etmeyin. Çok basit ama çok hoş görünen bir uygulama tam size göre. Sizin göz makyajınızin iç kısımları açık, kenarlar koyu renk olmalı. Yani aslında bildiğiniz klasik buğulu göz makyajı. Göz pınarlarınıza sürdüğünüz beyaz far ya da aydınlatıcı gözlerinize anlam katarken birbirinden de daha uzak gösteririz. Göz kalemlerinizi ise gözlerinizin ortasından başlayıp kenarlara doğru sürmelisiniz. Eyeliner için de yine aynı şekilde ortadan başlayarak yukarı doğru devam eden bir kuyruk olmalı.

Uzak Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Birbirinden uzak gözleriniz varsa az önce anlattıklarımızın tam tersini yapmalısınız. Yani göz makyajınız göz pınarlarınıza doğru koyulaşmalıdır. Buğulu göz makyajları sizin için uygun değildir. Kaşlarınız da gözleriniz gibi birbirinden uzaksa, kaşlarınızın başladığı yerden boyayarak birbirine biraz daha yakınlaştırmalısınız.

Özenle yapılmış göz makyajı sayesinde bakışlarınız her şeyi anlatır güzeller. Gözler kalbin aynasıdır.

Güzelleşmek üzere.

Farklı Göz Makyajı Videolarımız İçin Tıklayın!

YORUMLAR