x

Göz Rengine Göre Far Seçimi

Biz kadınlarda sahip olmadığımız şeylere özenmek gibi huylar vardır. En çok dikkatimizi çeken şeylerden biri de gözler! Kahverengi gözlere sahip olan herkes gibi biz de renkli gözlere bayılırız. Renkli gözlerin daha çekici olduğunu düşünürüz. Oysa ki kahverengi gözlerin makyajla uyumunun diğerlerine göre daha iyi olduğunun farkında olan çok az kadın var. Bir de siyah gözlerin bir ihtişamı vardır ki sormayın gitsin. Bakışların daha canlı ve parlak olmasını sağlayan far renklerini bilmek yeter. Şimdi bu farları göz renklerine göre tek tek inceleyelim.

Mavi Gözler İçin Far Seçimi

Mavi renk gözlere sahipseniz; turuncu ailesinden tonlar seçmek sizin için doğru seçim olacaktır. Toprak renklerinden oluşan çikolata kahvesi, turuncu ve bejlerin yanı sıra mercan, mandalina rengi gibi daha canlı renkler tam size göre! Güzel bir etki için gözlerinizi kahverengi göz kalemiyle çerçeveleyebilirsiniz. Derinlik vermek için farı bir kaç kat uygulayarak yoğunluğu göz çizgisine verebilirsiniz. Ayrıca patlıcana çalan kahverengi gözlerinizi daha parlak ve füme rengi de daha buğulu gösterir.

 

Yeşil Gözler İçin Far Seçimi

Yeşil gözlüler için pembeler ve sıcak lavanta tonları en ideal renklerdir. Kırmızı tonlarında renkler kullanacaksanız gözlerinizde daha canlı renk tonlarından kaçınmalısınız. Çünkü onları bakışlarınızın soluklaşmasına neden olurlar. Siyah likit eyeliner kullanırsanız uçuk tonlardaki farlarla son derece seksi görüntü elde edersiniz. Ayrıca açık sarıya çalan bakır tonları da sizin için harika bir seçim olacaktır.

 

Gri-Mavi Gözler İçin Far Seçimi

Gri-mavi gözlere sahipseniz sizin için en ideal renk asker yeşilidir. Bu renk doğal durmasının yanı sıra gözlerinizi dışa vuracaktır.

 

 

Mavi-Yeşil Gözler İçin Far Seçimi

Mavi-yeşil gözler için ise en ideal renk gece mavisidir. Gece mavisini kullanmanın tek püf noktası transparan olacak şekilde hafif hafif uygulamak ve abartıya kaçmamaktır.

 

 

Gri Gözler İçin Far Seçimi

Çok hoş bir renk olan gri gözlere sahipseniz size 3 tane far önerebiliriz. Bunlar jean mavisi, inci beyazı ya da opal rengi. Bu 3 renkten birini seçip hemen deneme yapmalısınız!

 

 

Gri-Yeşil Gözler İçin Far Seçimi

Gri-yeşil gözlülerin büyüsünü bozmamak için far rengi çok önemli. Bu gözler gül kurusu, gri ve yeşil karışımı farlarla güzel bir etki yaratabileceği gibi gümüş ya da azur renklerini ayrı ayrı kombinleyerek de şahane görüntüler ortaya çıkartabilir. Ayrıca sizin için makyajı kuyruklu eyeliner ile belirginleştirmek vazgeçilmez olmalıdır.

 

Ela Gözler İçin Far Seçimi

Ela gözlere yakışacak en ideal renk kahverenginin tonlarıdır. Göz pınarlarınızdan başlayarak açıktan koyuya doğru giden bir göz makyajı ile mükemmel bakışlar yakalayabilirsiniz.

 

 

Siyah Gözler İçin Far Seçimi

Siyah gözleriniz varsa çok şanslısınız demektir. Sizin en önemli makyaj malzemeniz siyah maskaranızdır. Far olarak ise siyah, kahverengi, lacivert, koyu mavi, gri gibi koyu renkleri seçebileceğiniz gibi gözlerinizle zıt olan açık mavi, pembe gibi pastel tonları ile yapılmış buğulu göz makyajı size çok yakışacaktır.

 

Kahverengi Gözler İçin Far Seçimi

Ve sıra geldi kahverengi gözlere! Aslında sizlere yakışmayacak far sayısı çok az. Fakat mavi renk kullanarak onları ön plana çıkarmak en doğru seçim. Kahverenginin kontrastı olan mavi gözlerinizi son derece çekici gösterecek. Parlak bir gök mavisi, zengin bir kobalt ya da uçuk bir bebek mavisi denemeye ne dersiniz? Işıltılı maviler tercih ederseniz gözlerinizin alt kısmını lacivert göz kalemiyle çizip, çizdiğiniz yerin üstüne açık renk farı sürün. Bu kombini gece makyajlarınızda sıklıkla tercih etmelisiniz. Günlük makyajlarınızda haki ve kahverengi tonlar da güzelliğinizi ön plana çıkartacaktır.

Her göz renginin farklı bir güzelliği var. Gözlerinizin kıymetini bilin güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? izlemek için tıklayın!

YORUMLAR