x

Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri

İri gözler şüphesiz ki çok dikkat çekicidir. Kimimiz doğuştan şanslı olurken kimimizin minicik gözleri vardır. Makyajda da ilk önem verdiğimiz nokta gözlerimizdir. Cilt makyajımızı çabucak geçiştirirken göz makyajına sıra geldiğinde çeşit çeşit far fırçaları kullanmıyor muyuz? Yepimizin iri gözlere sahip olmak istediği aşikar. O zaman gözleri iri gösteren makyaj, iri göz makyajı tekniklerini anlatmamızın zamanı geldi de geçiyor bile!

1) Eyeliner:

Son zamanlarda tekrar gün yüzüne çıkan eyeliner gözleri iri gösteren en önemli makyaj malzemesidir. Bir gözünüze sadece rimel, diğer gözünüze rimel ve eyeliner sürün. Aradaki fark inanılmazdır. Tabi eyeliner'ı nasıl çektiğiniz çok önemli. Çünkü eyeliner göz şeklinizi rahatlıkla değiştirir. İri gözler elde etmek isterseniz eyeliner'ı gözün tamamına değil ortadan başlayıp yukarı doğru kuyruk yaparak sürmelisiniz.  

2) Kirpikler:

Hepimiz sevdiği bir diğer görüntü ise bol bol kirpik! Hiç makyaj yapmasak bile rimel sürmekten kendimizi alamayız. Bu rimeller görüntümüzü nasıl da düzeltiyor değil mi? Piyasada çok fazla rimel var ve insan hangisini alacağını şaşırıyor. Aradığınız rimeli bulmak için pek çok masraf yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden sizler için elimizden geldiğince çok rimel incelemesi yapıyoruz. Rimel almaya karar verdiğinizde bize bir uğrayın. Rimel incelemelerimize buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca takma kirpiklerin sizi ne kadar romantik gösterdiğini unutmayın. Upuzun takma kirpikler gözlerinizin daha çok ön planda olmanızı sağlar. Günlük hayatta sürekli takma kirpik kullanmak absürd olabilir ve sizi uğraştırır. Takma kirpiklerden vazgeçemeyenlerdenseniz tekli satılan takma kirpiklerden 2 tane kirpiklerinizin dış kısmına takabiliriz.

3) Kaşlar:

Gözlerinizin boyutunu değiştirmekte kaşlarınızın da etkisi büyük. Çok kalın kaşlar gözlerinizi küçük gösterdiği gibi çok ince kaşlar da yüzünüzü şişman gösterir. Orta kalınlıkta ve düzgün alınmış kaşlar iri gözler için en ideal olanıdır. Kaşlarınızı doldurmayı alışkanlık haline getirin. Hiç makyaj yapmasanız bile kaşlarınız düzgünse daha sağlıklı görünürsünüz. Kaşlarınızı doldurmak için kahverengi göz farı, kaş farı, göz kalemi ya da kaş rimeli kullanabilirsiniz.

4) Göz Kalemi:

Açık renk göz kalemleri gözlerinizi iri gösteren en güzel makyaj malzemelerinden biridir. Aynı şekilde siyah göz kalemi de gözleri küçültür. Bu durumu tıpkı kıyafetler gibi düşünebilirsiniz. Siyahlar sizi zayıf gösterirken beyazlar daha geniş gösterir. Yalnız bu konuda makyaj uzmanları beyaz kalemin doğal durmadığını iddia ediyorlar. Biz ise çok tatlı durduğunu düşünüyoruz ve beyaz göz kalemini sık sık kullanıyoruz. Sevgili Neşe Koçinbiga'nın da beyaz göz kalemini iri gözlerine rağmen ne kadar çok tercih ettiğini fotoğraflarından anlayabilirsiniz.

5) Fondöten Kapatıcı ve Pudralar:

Göz altı morluklardan kurtulmak için kapatıcı kullanırız. Çoğu kadının yaptığı bir yanlış, kapatıcıyı normal ten renginden daha açık kullanmaktır. Halbuki bu çok demode ve yapay bir görüntüdür. Doğru olan cildinizle aynı tonda kapatıcı kullanmaktır. Gözlerinizi iri göstermek için kapatıcınızı da kullanabilirsiniz. Bunun için ise ten renginizden 2 ton daha koyu kapatıcı kullanmalısınız. Fakat burada doğallıktan uzaklaşmamak çok önemli. Göz altlarınız bu kadar koyuysa makyajınızın geri kalanına çok dikkat etmelisiniz.

Güzelleşmek üzere.

Gözleri İri Gösteren Yepyeni Yılbaşı Makyajımız İçin Tıklayın!

YORUMLAR