x

Gözlük Kullananlar İçin 10 Makyaj Önerisi

Gözlük kullanmak zorunda kalmak bazı kadınların moralini bozabiliyor. Tüm güzelliğini gözlük camının arkasında bıraktığını ya da makyajının görünmediğinden yakınıyorlar. Halbuki durum tam tersi! Bir kere gözlük çok seksi bir aksesuardır. Her daim modadır. Modanın işleyişine göre çerçeve şekilleri, renkleri, kalınlıkları değişebilir. Fakat gözlük kullanıyorsunuz diye moral bozmanıza gerek yok.

İlk olarak yaşınıza uygun gözlük seçmeniz gerektiğini söyleyelim. Mesela son zamanların modası olan kemik gözlüklerin kadınları ne kadar sempatik gösterdiğinin farkında değil misiniz? Yüz şeklinize uygun kemik gözlüğünüze kavuştuğunuzda sizden mutlusu olmamalı! Geriye bir tek bir kaç makyaj adımıyla görüntüyü daha da güzelleştirmek kalmalı! İşte gözlük kullananlar için 10 makyaj önerisi!

1- Gözlük camının gözlerinizi nasıl gösterdiği çok önemli bir nokta. Gözlük yüzünden gözleriniz küçük ya da büyük görünüyorsa makyajınızı ona göre yapmalısınız. Gözleriniz küçük görünüyorsa makyajınızı gözü büyük gösteren göz makyajı, büyük görünüyorsa gözü küçük gösteren göz makyajı yapmalısınız.

2- Gözlük çerçevenizin kalınlığına dikkat edin. Gözlerinizi daha güzel göstermek için, gözlük çerçeveniz incese ince eyeliner, kalınsa kalın eyeliner çekmelisiniz. Yani kalın çerçeveli bir gözlükçe ince çizginiz görünmeyecektir fakat şaşalı bir kuyruğu olan eyeliner kemik gözlüğünüzle mükemmel uyumu yakalayacaktır. Aynı şekilde ince çerçeveli hatta çerçevesiz gözlük kullanıyorsanız muhtemelen minyon tiplisinizdir. İncecik çekilmiş ve kısacık kuyruğu olan eyeliner sizin zarifliğinizi ön plana çıkarırken gözlüğünüzle otoriter havası sağlayabilirsiniz. Jel eyeliner kullanmak hem daha kullanışlı hem de daha kalıcı.

3- Evet eyelinerın vazgeçilmez olduğunu artık biliyoruz. Fakat eyeliner’ın nasıl göründüğü çok daha önemli bir konu. Keskin hatlı çizgiler yerine hafifçe dağıtılmış eyeliner çizgisi sizi çok daha doğal ve gizemli gösterir.

4- Buğulu göz makyajından vazgeçmeyin. Gözlük takıyorsunuz diye makyajınızın görünmeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gözlük camının arkasından görünen buğulu gözler kadar daha çekici ne olabilir ki? Sadece göz altına çekerek dağıttığınız kalem bile buğulu gözlere sahip olmanızı sağlar!

5- Gözlerinizin küçük göründüğünü düşünüyorsunuz ve buğulu göz makyajı yapacak vaktiniz yok mu? O zaman tüm gözünüzün etrafına koyu renk kalem çektikten sonra alt göz çizginizin olduğu kısmı parmağınızla ya da kulak temizleme çubuğu ile dağıtın. Gözünüzün içine de nude ya da beyaz renkte kalem kullanın.

6- Tam tersi gözlerinizin büyük göründüğünü düşünüyorsunuz ve farlarla uğraşacak vaktiniz yoksa gözünüzün ya alt kısmına ya da üst kısmına incecik siyah kalem çekin. Gözünüzün içine de siyah kalem kullanırsanız gözleriniz daha küçük görünür.

7- Makyajınızı full yapın ya da yapmayın. Sizin vazgeçilmeziniz rimelleriniz olmalı. Gözlük camlarından taşarcasına haykıran uzun ve gür kirpiklerin etkisi kadar güzel bir etki yok. Önce yukarıdan aşağıya doğru, sonra aşağıdan yukarıya doğru 2 kat olacak şekilde alt ve üst kirpiklerinizi bol bol rimelleyin. Sağlık durumlarından dolayı rimel kullanamıyorsanız, kirpikleriniz uzunsa kirpik kıvırıcısıyla da aynı işi görebilirsiniz.

8- Tüm bakışlarınızı etkileyen aslında kaşlarınız. Yüz şeklinizle dolayısı ile gözlük çerçevenizin şekliyle uyumlu olarak kaşlarınızı şekillendirin ve uygun bir renkle kaş farı ya da kaş kalemi yardımıyla doldurun. Kaşlarınız mutlaka görünmeli! Gözlük çerçeveniz kaşlarınızın üzerinde durmamalı.

9- Dudak makyajınız çok önemli! Canlı renklerden vazgeçmeyin. Fuşya, mor gibi dikkat çekici renkler size çok yakışacaktır. Çok iddialı olur diye düşünmeyin, çünkü gözlüklerinizin havası dudak makyajınızı dengeleyecektir. Ayrıca parlatıcı kullanarak dudaklarınızı daha kalın gösterebilirsiniz.

10- Son adım ise allık kullanmak! Gözlükleriniz yanaklarınızı kapatsa dahi sıcak tonlarda allık kullanmayı ihmal etmeyin. Pembeleşmiş masum yanaklar sizi soluk görünmekten korur. Hatta elmacık kemiklerinizin üzerine hafifçe aydınlatıcı bile sürebilirsiniz.

Güzelleşmek üzere.

3 Adımda Dolgun Dudaklar İçin Tıklayın!

YORUMLAR