x

Gratis Alışveriş Rehberi | Neşe’den Öneriler

Gratis'e gitmeden önce doğru alışveriş yapabilmek ve doğru ürünleri tercih edip güzelleşebilmek için Gratis'ten alabileceğiniz en iyi 10 ürün grubunu derlemek istedim. Umarım yeni bir makyaj çantası oluşturma niyetindeyseniz bir rehber olma özelliği taşıyarak faydalı olabilir bu yazım.

Gratis’in bizlere sunduğu markaların başında şüphesiz en önemlisi The Balm! The Balm ile Gratis’in yeri biz kozmetik düşkünleri için farklıdır diyebiliriz. The Balm’ın yanında sırayla Flormar, Golden Rose, Gosh, Max Factor, Maybelline, Pastel, Wet’n Wild, Betty Boop, Essense, Benri, Emily, City Color, Sally Hansen, Lionesse, Kinetics, Nicka K, Loreal Paris, Sheida ürünleri geliyor. Gratis’in bize sunduğu yüzlerce ürün arasından sadece renkli kozmetik ürünlerini ele alacağımı önceden belirtmek istiyorum. 

1- İlk durak sadece Gratis’te satılan markalar!

Yazımın başında da belirtiğim gibi ülkemizde The Balm sadece Gratis’te satılıyor. The Balm yanında sırayla renkli kozmetik de Gosh, Wet’n Wild ve bakım alanında Benri, Bee Beauty, Bond, Foramen, Fraternikus, Giovanni, King Of Shaves, Lee Stafford, Wilkinson Sword, Yardley, Zirh sadece Gratis’te. Gitmişken başta Gratis’e özel ürünleri bir inceleyip, kendimize uygun ürünü bulmak da fayda var. Çoğu ürünü hem çok güzel hem de piyasa ortalamasının bir hayli altında.

2- The Balm makyaj kitlerini inceleyin!

The Balm’ın makyaj kitlerine göz atmadıysanız mutlaka gittiğinizde göz atılacaklar listesine ekleyin. Balm Jovi, Balm Voyage ve Balmbini makyaj kitlerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

3- Gosh ile tanışın!

Gratisin Danimarka’dan ithal ettiği Gosh ürünlerini incelemediyseniz mutlaka bir inceleyin. Özellikle BB kusursuzlaştırıcı kapatıcı kitini ve kaş kitini deneyin. Mineral pudraya ihtiyacınız varsa eğer Gosh ihtiyacınıza cevap verebilir, geniş renk seçenekleri bulunuyor.

4- Ekonomik tercih Wet’n Wild!

Los Angeles merkezli bir Amerika markası olan Wet’n Wild, uygun fiyatlarıyla Gratis’te alışveriş listemize eklenecekler arasında. Ojelerini oldukça başarısız bulsam da çoğu ürünü fiyat/performans karşılaşmasında başarılı ve denenmeyi hakediyor.

5- Hayvan dostu Essence…

Alman kozmetik markası Essence, oldukça uygun fiyatlarıyla göz atılacaklar arasında olabilir. Fiyatları gördüğünüzde bu kadar ucuz olmasından kuşku duyup tercih etmeyebilirsiniz benim gibi. Essence, ucuz fiyat politikasını yaptığım araştırmalar doğrultusunda şöyle açıklıyor; reklam harcamaları yerine kalite! Yani Essence, Barbara Palvin gibi isimleri yüzü yapmıyor, televizyon reklamı vermiyor ve bu gibi harcamalar yapmayarak ürünlerini uygun fiyata sunuyor bizlere. Asıl beni etkileyen kısmı ise hayvanlar üzerinde deney yapmadan üretimini gerçekleştirmesi.

6- Emily göz ve dudak kalemlerini deneyin!

Emily göz kalemleri, yağlı yapısı sayesinde çok kolay sürülüyor ve renk seçenekleri oldukça kullanışlı. Gri rengini gözümün içine bir çok makyajda kullanmışlığım vardır. Gözde akma ve bulaşma yapmıyor ama ne marka kullanırsam kullanayım şu kalem gözümde bir türlü durmuyor diyenlerdenseniz Emily’de çare bulamayacak sorununuza. Emily dudak kalemlerine gelince de orta seviyedeki kalıcılığı günlük makyaj için ideal, aynı renk ruj kullanarak rengin canlılığını ve kalıcılığını arttırabilirsiniz.

7- İyi ki varsın Betty Boop!

Betty Boop hayranı olarak şirin tasarımlarıyla hep ilgimi çekmiş ve hediye tercihlerimde dahi cezbetmiştir beni. Kendini seven ve kendine değer veren biri olan Betty’i kullandığımız ürünlerinde görmek kadınsı ve bir yandan da çocuksu duygularımızı kabartabilir bir nebze de olsa.

8- Flormar, Golden Rose, Pastel…

Gratis’te satılan kalitesini birbirine yakın bulduğum üç marka; Flormar, Golden Rose ve Pastel. Ürünlerini inceleyip kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Mat bitişli fondöten arayanlara Flormar’ın matte touch fondötenini mutlaka öneririm; yağlı ve karma ciltler için çok ideal, yoğun kapatıcılığının yanında tüm gün kalıcı.

9- Loreal Paris, Max Factor, Maybelline…

Gratis’e yolunuz düştüğünde yine kalite yönünden birbirine yakın bulduğum Loreal Paris, Max Factor ve Maybelline ürünlerinin özel standlarına gözünüz mutlaka çarpacaktır. Jel eyeliner arayanlara Maybelline Eyestudio Lasting Drama Gel Eyeliner’ları öneririm; özel eyeliner fırçası ile sürümü kolay, kalıcı ve yoğun renk verici.

10- Benri ile el bakımı!

Yazımın başında sadece renkli kozmetik ürünlerine değineceğim desem de Benri’yi es geçmek istemedim. Sadece Gratis’te satılan Benri ürünlerini mutlaka bir inceleyin. Aseton, pamuk vb. seçeneklerinden kesinlikle memnun kalacağınızı düşünüyorum. Kuru şampuan, sabun, sıvı sabun, diş fırçası gibi kişisel bakım ürünleri tercihiniz içinde bir alternatif olabilir.

Bu arada Gratis Kart ile özel indirimlerden yararlanabilirsiniz. Ödeme bölümünde yetkililerden isteyebilirsiniz.

Gratis’e gitmeden önce renkli kozmetik alanında satılan markalar ve özellikleri hakkında bilgi vermeye çalıştım, benden bu kadar, devamı sizin yorumunuza kalmış. Önerilerimin sizlere yardımcı olmasını diliyorum, iyi alışverişler!

Güzelleşmek üzere...

Neşe,

YORUMLAR