x

Güzel Olmanın 5 Kuralı

Güzel olmak için binbir masrafa girmeye gerek yok. Size vereceğimiz 5 tane kolay madde ile kendinizi daha canlı ve dikkat çekici gösterebilirsiniz.

1- Bakımlı Saçlar

Kadını en çok gösteren saçlarıdır. Çok çılgın ve enteresan modeller olmadıkça kısa saçlı kadınların saçlarıyla meşhur olduğunu duydunuz mu? Tabi ki hayır! İster öğrenci olun isterse çalışan bir bayan. Upuzun ve bakımlı saçlarınız varsa emin olun birileri sizi kıskanıyordur. Çünkü erkekler kadınların saçlarına çok dikkat ederler. Sürekli söylüyoruz, makyajınızla değil bakımlı olmanızla ön plana çıkın. Saçlarınıza her hafta düzenli bakım yapın, 6 ayda bir uçlarından kestirin. Doğal olmayan renklerden kaçının. Biz Türk kadınız! Platin saçlarla işimiz yok! Dipten çıkan siyah saçlar ve koyu ten sizin güzelliğinize gölge düşürüyor. Ayrıca uzun saçlı kadınlar yaşını her zaman daha küçük gösterir bizden söylemesi.

2- Bakımlı Cilt

Saçlardan sonra ikinci sırada gelen güzellik kuralı tertemiz bir cilttir. Hepimiz makyaj yapmayı çok severiz. Akşam olunca o makyajı çıkarmak eziyet haline gelir. Oysa gece boyunca ciltte kalan makyajın zararları o kadar çok ki! Geriye dönüşü olmayan ya da sizi binbir masrafa sokan hatalarla karşılaşmamak için cildinizi her akşam temizleyip, tonikleyip, nemlendirmeye özen gösterin. Alkollü ürünlerden uzak durun. Cildinizin sağlıkla parlaması için bol bol vitamin, mineral, protein tüketin. Ayda bir kez tüm vücudunuza peeling yapın. Haftada bir kez yine dudaklarınıza ve yüzünüze peeling yapın. Canınız sıkıldığında boş boş internette dolaşmak yerine üşenmeyin geçin mutfağa yüzünüze maskeler hazırlayın. Gözenekleri açık, yağsız, nemli cilt kadar güzel bir şey yok!

3- Bakımlı Dişler

Yüzüne saatlerce makyaj yapıp dişlerini fırçalamayı ihmal eden kızlar yok mu... Gerçekten çok kötü görünüyorlar. Kıpkırmızı rujunun altından sırıtan sapsarı dişler! Hiçbir genç kıza yakışmıyor bu. Ayrıca diş vücudumuzda en önemli noktalardan biri. En ufak bir diş ağrısı başımıza, boynumuza hatta belimize bile vurabiliyor. Her yerimiz bağlantılı. Sadece görüntü değil sağlık açısından da dişlerimize önem vermeliyiz. Günde 2 defa fırçalamalı mümkünse ağız bakım suyu ve diş ipi kullanmalıyız. İnsanın kendi dişi gibisi yok. Bir kere kaybettiniz mi çok üzülürsünüz. Sizler için hazırladığımız diş videolarını mutlaka izleyin. Onlara buradan ulaşabilirsiniz.

4- Bakımlı El ve Ayaklar

Bir kadını gösteren noktalardan biri de elleridir. Manikürlü, yumuşacık ellere bir de oje sürdünüz mü ister istemez dikkat çekersiniz. Ellerinizin kırışmaması için biraz çaba gösterin. Örneğin ara ara elinize limon suyu sıkıp ovalayabilirsiniz. Limon elleriniz için bir dost! Yaz olunca, açık ayakkabı giymeye başlayınca kış boyu botların içinden çıkan ayaklarınızın görüntüsünden memnun musunuz? Ayaklarınız her daim bakımlı olmalı. Banyoda bir kere şampuanlı suda beklettikten sonra topuk tapuk taşıyla ölü deriyi temizlemelisiniz. İmkanınız varsa ayda bir kere pedikür yaptırın ya da kendi pedikürünüzü kendiniz yapın. Manikür ve pedikür videomuzu buradan ve buradan izleyebilirsiniz.

5- Kıyafet

Güzellik, dikkat çekicilik diyorsak giyime değinmeden geçemeyeceğiz. Modaya uymanız şart değil. Fakat vücudunuza uygun giyinmek o kadar önemli ki. Sırf moda diye herkes süper mini kot şort, tulum, uzun dar etek ya da kalem etek giyemez. Kıyafet alırken fiziğinizd dikkat etmeniz şart. Örneğin göbeğiniz ya da yanlarınız varsa daracık body sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Boyunuz kısaysa uzun etek sizi daha kısa gösterir. Kusurlarınızı kıyafetlerle kamufle etmelisiniz. Açık giyinmek güzel olmak demek değildir. Kendinize bu kız çok iyi giyiniyor dedirtin güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR