x

Güzelleşmek mi? Güzelleştiren 10 Altın Kural!

Güzelleşmek mi istiyorsunuz! Alın siz güzelleştiren 10 altın kural!

1- Banyo Rutininizi Haftada 1 Kez Uzun Tutun!

Banyo öncesi vücudunuzu fırçalamak kan dolaşımını hızlandırır. Selülitlerden kurtulmak, sıkı bir cilde sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak vücudunuzu fırçalamalısınız. Banyo sonrası topuklarınızı, dirseklerinizi ve dizlerinizi ponza taşıyla törpüleyip pürüzsüzleştirin. Tüm vücudunuzu nemlendirin. Ayaklarınıza nemlendiriciyle masaj yapıp pamuklu çorap giyin. Sporla da desteklerseniz harika bir fiziğe sahip olabilir ve her giydiğinizi kendinize yakıştırabilirsiniz.

2- Yüz Bakımınıza Özen Gösterin!

Haftada bir kez derinlemesine temizleyen maskeler uygulayın. Bunun için ister mutfağınızdan faydalanabilir isterse satın alabilirsiniz. Sürekli güncellediğimiz farklı maske tariflerinden cilt tipinize uygun maskeleri değiştirerek deneyin. Kullandığınız her malzemenin cildinize farklı bir faydası olacak. Yüzdeki kan dolaşımını artırmak ve ölü deriyi soymak için yüz için üretilen organik incecik keselerden faydalanabilirsiniz. Bu keseleri çok dikkatli kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde yüzünüzü çizebilirsiniz. Ayrıca gündüzleri güneş kreminizi geceleri ise nemlendiricinizi sürmeyi ihmal etmeyin.

3- Dişleriniz Çok Önemli!

Güzel görünmenin sırrı gülümsemek, güzel gülümsemenin sırrı ise güzel ve sağlıklı dişlerden geçiyor. Sabah akşam dişlerinizi fırçalamayı unutmayın. Bu hem rujunuzun güzel görünmesi hem de sağlığınız için çok önemli. Bir tane dişinizi kaybetseniz bile bu sizi psikolojik olarak da sağlık açısından da çok etkiliyor. Dişlerinizin için ara ara farklı bakımlar da yapabilirsiniz. Ayrıca diş ipi ve ağız suyuyla bu bakımı destekleyebilirsiniz. Biliyoruz, ağız bakım suları kötü kokuyor. Ama faydalı olan çoğu şeyin tadı kötü değil mi?

4- Haftalık ve Aylık Saç Bakımlarınızı Yapın!

Sizi en güzel gösteren saçlarınızdır. Saçlarınıza mümkün olduğunca işlem yaptırmayın. Haftanın bir günü saç bakım geceniz olsun. Geceniz diyoruz çünkü kullandığınız bakım yağları kafanızda ne kadar çok durursa o kadar çok fayda sağlar. Geceden temiz saçınıza sürdüğünüz bakım yağınızı saç diplerinize masaj yaptıktan sonra bir havluyla kamufle edin. Derli toplu olursanız uykunuzda o yağlar sizi rahatsız etmez. Sabah kalktığınızda önce duşa girerseniz, saç bakımınız için çok fazla zaman harcamamış olursunuz. Ayda bir kez de biraz daha zahmetli maskeler yapıp daha yoğun nem sağlayabilirsiniz.  Saçınızın sağlıklı olmasının yanı sıra cilt renginizle, kaşlarınızla renk uyumu çok önemli. Size yakışmayacak renklerden kaçının. Özellikle platin rengi saçlar ülkemizde çoğu kadına yakışmaz. Yüz şeklinize uygun bir saç modeli de kestirirseniz değmeyin keyfinize.

5- Günde 8 Saat Uyuyun!

Uyku güzelliğiniz ve sağlığınız için çok önemli. Saat gece 12’yi geçmeden yatağınızda olmasınız. Hücre yenilenmesi uykudayken 00:00 - 03:00 arasında gerçekleşir. Cildinizin parlak, bakışlarınızın sağlıklı, günlük temponuzun hızlı olması ve kendinizi mutlu hissedebilmeniz için uykusuz kalmamalısınız.

6- Polyanna’cılık Oynayın!

Öncelikle şunu unutmayın. Kimsenin hayatı dört dörtlük değil! Hayat karşınıza elbet sorunlar çıkaracak. Önemli olan bu sorunlarla başa çıkmayı öğrenmek. Siz olaylara iyimser yaklaştığınız sürece stresten korunursunuz. Her şeyi akışına bırakın, inancınızı kaybetmeyin ve şükretmeyi bilin.

7- 3 Beyazdan Uzak Durun!

Şekerli, tuzlu ya da unlu mamulleri yerken güzel de ya sonra? Kendinizi bu üç zararlıdan uzak tutmaya çalışmalı, mümkün olduğunca en aza indirmelisiniz. Devamında gelen fazla kilolar ve sağlık sorunları sizi fazlasıyla mutsuz edecektir.

8- Sigara ve Alkol Kullanmayın!

Vücudunuz en büyük düşmanı sigara ve alkol! Sigara hiç bir bayanın eline yakışmıyor. Evet alkol için arada sırada kaçamak yapabilirsiniz ama bunu da abartmamak lazım.

9- Güzel Giyinin!

Saçınız başınız güzel olsa bile vücudunuza uygun kıyafetler giymezseniz, üzgünüz pek de havalı sayılmazsınız. Çok iyi fiziğe sahip olup da giyinmeyi bilmeyen kızlar görüyoruz. Önemli olan manken gibi bir vücudunuzun olması değil, sizin vücut proporsiyonunuza uygun giyinmeniz. Örneğin boyunuz çok mu kısa? İspanyol paça jean altına gizlenmiş dolgu topuklular tam size göre. Modaya uymak zorunda değilsiniz. Yeter ki uyum içinde olun.

10- Kendinize Güvenin!

Hiç birini yapamıyorsanız bile kendinize güvenmeniz çok önemli. Ayakları yere sağlam basan, kendinden emin bir şekilde konuşan, ne istediğini bilen ve her zaman hedefleri olan bir kadın kadar tehlikelisi yok. Kendinizi bildiğiniz sürece her ortamda dikkat çekersiniz. Ayrıca yapılan hayvan deneylerine göre utangaçların yaşam ömrünün daha kısa olduğu gözlemlenmiş!

Güzelleşmek üzere.

Doğal Peeling Tariflerini Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR