x

Güzellik Maskeleri

Güzelleşmek için güzellik maskeleri şart. Cilt tipinize uygun haftalık yapacağınız güzellik maskeleri sayesinde cildinize bakım yapabilir, yaşlanmayı erteleyebilir ya da mevcut kırışıklıklarınızı hafifletebilirsiniz. Ucuz nemlendiricileri satın almak yerine nem maskelerinizi kendiniz yapmanızı tavsiye ederiz. Hem uygun fiyatlı olması hem de kolay hazırlanması açısından tercih edeceğiniz güzellik maskelerini hemen anlatalım.

Güzellik Maskesi 1

- 1 yumurta

- 1 yemek kaşığı yoğurt

- Biraz badem ezmesi

Öncelikle yumurtanın akını ayırarak köpürene kadar çırpın. Ardından yumurta sarısını, yoğurdu ve badem ezmesini ekleyin. Yüzünüze sürün ve yarım saat sonra yıkayın. Bu maske, yağlı ve karma ciltlere uygundur. Cildin fazla yağını emer. Kan dolaşımını hızlandırır ve asit seviyesini dengeler.

Güzellik Maskesi 2

- 1 elma

- 2 yemek kaşığı yoğurt

- 1 tatlı kaşığı bal

Elmayı rendeleyerek yoğurdu ve balı ekleyin. Yüzünüze uygulayıp 20 dakika sonra durulayın. Bu maske, yağlı ve karma ciltlere iyi gelir. Cildin fazla yağını alarak canlandırır ve temizler.

Güzellik Maskesi 3

- Biraz zeytinyağı

- Küçük havlu kağıdı parçaları

Zeytinyağını hafifçe ısıtın, yakmamaya dikkat edin. Küçük havlu kağıtlarını zeytinyağına batırarak yüzünüze koyun. 15 dakika sonra yüzünüzü suyla durulayın. Bu maske, kuru ciltler için uygundur. Cildi canlandırır, temizler, besler ve nemlendirir.

Güzellik Maskesi 4

- 2 yemek kaşığı tahin

- 2 dilim salatalık

Tahini yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Ardından salatalık dilimlerini de gözlerinize koyarak bir süre daha dinlendirin. Bu maske, kuru ciltler için uygundur. Cildi canlandırır, temizler, besler ve nemlendirir.

Güzellik Maskesi 5

- 1 bardak haşlanmış kuru fasulye

- 1 yemek kaşığı zeytinyağı

- 15 damla limon

- 1 yemek kaşığı bal

Haşlanmış fasulyeyi bir taşım daha kaynatıp püre haline getirin. Üzerine diğer malzemeleri ekleyin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün, 20 dakika sonra yıkayın. Bu maske, tüm cilt tiplerine uygundur. Cildi çok iyi besler ve pembelik verir. Düzenli yapıldığında bebek poposu gibi porselen bir cilde sahip olursunuz.

Güzellik Maskesi 6

- 1 yemek kaşığı tuz

- 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Bu maske, güneş lekeleri, doğum lekeleri, yanık lekeleri gibi rahatsız eden izlerin rengini açmada etkilidir. Malzemeleri iyice karıştırın ve lekeli bölgeye dairesel hareketlerle uygulayın. Bu maske, yağlı ciltler için uygundur. Haftada 1 tekrarlayın.

Güzellik Maskesi 7

- 2 yemek kaşığı bal

- 2 yemek kaşığı süt

Malzemeleri iyice karıştırın. Göz çevreniz hariç yüzünüze ve boynunuza sürün. Maskeyi yüzünüzde en fazla 15 dakika bekletin. Bu maske kuru ciltler için idealdir. Cildi yatıştırır, yeniler, kan dolaşımını uyarır, cildin gerginleşmesine yardımcı olur, ciltteki iltihaplanmaları giderir.

Güzellik Maskesi 8

- 1 adet yumurta sarısı

- 1 yemek kaşığı bal

Malzemeleri iyice karıştırın. Göz çevreniz hariç yüzünüze ve boynunuza eşit bir şekilde sürün. Maskeyi yüzünüzde en fazla 15 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın. Suyunuzun yapısı sertse cildiniz hasar görebilir. İçme suyu olarak kullandığınız yumuşak sular cildinize daha iyi gelir, maskenizin kalitesini artırır. Cildinizi maskeden tamamen arındırdıktan sonra tonikle silin ve nemlendirin. Bu maske, kuru ciltler için uygundur. Adeta nem bombasıdır.

Güzellik Maskesi 9

- 2 tutam çuha çiçeği

- Yarım salatalık

- 1 fincan pirinç unu

- Yarım fincan elma suyu

- 1 çorba kaşığı zeytinyağı

- Gül suyu (tonik olarak kullanılacak)

Çuha çiçeğini kurutup dövün ve toz haline getirin. Salatalık ve pirinç unuyla birlikte 10 dakika pişirin. Elde ettiğiniz karışımı bulamaç haline getirin ve elma suyu ile zeytinyağını ekleyerek krem haline getirin. Yüzünüze ve boynunuza sürün ve yarım saat sonra yıkayın. Yüzünüzü gül suyu ile tonikleyin. Bu maske tüm cilt tiplerine uygundur. Biraz uğraş isteyen bir maske olsa da oldukça etkili. Cildinizin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Güzellik Maskesi 10

- 2 tutam civan perçemi çiçeği

- Yarım fincan limon suyu

- 1 çorba kaşığı zeytinyağı

- 1 tatlı kaşığı bal

- 1 adet çırpılmış yumurta sarısı

- Aldığı kadar yulaf unu

Civan perçemi çiçeğini 10 dakika kaynatın ve sıkarak süzün. Suyundan 1 fincan ayırın ve soğutun. Çiçek posasının içine yulaf unu hariç diğer malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışıma soğuttuğunuz civan perçemi suyunu ekleyin. Maske kıvamına gelene kadar yulaf unu ekleyin. Yüzünüze uyguladıktan sonra 1 saat bekleyin. Ilık su ile durulayın. Bu maske, olgun ciltler için uygundur. Yüzdeki çöküntü ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Haftada 1 kez uygulanmalıdır.

Güzelleşmek üzere.

Sivilceye İyi Gelen Kahve Maskesi İçin Tıklayın!

YORUMLAR