x

Hızlı Makyaj Formülleri

Her sabah işe ya da okula giderken makyaja ayırdığınız zaman yüzünden kahvaltıyı atlayanlardan mısınız? Eğer öyleyse, YAPMAYIN! Kahvaltı, en önemli öğündür ve sizi gün boyu dinç tutar. Bu yüzden sizlere hızlı makyajın püf noktalarını anlatmak istedik. Siz de sadece bir rujla yetinemeyip tam makyaj yapmayı sevenlerdenseniz, bizi dinleyin ve artık sabah koşturmacalarınızı azaltın güzeller.

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, tüm makyajlarınıza her zaman temiz cilt ile başlayın. Yüzünüzü jelle temizleyip nemlemdirdikten 5 dakika sonra uygulamalara geçin. Gözenekleri tıkanmış ya da nemini almamış bir cilde ne yaparsanız yapın hoş durmaz.

Günlük makyajlarınızda her zaman doğal tonları seçmelisiniz. Makyaj malzemelerinizde ne kadar koyu renge kaçarsanız o kadar fazla hata yapma olasılığınız vardır. Bazı günler değişiklik yapmak istersiniz ve bir kırmızı ruj ya da buğulu gözler için koyu renk farlar tercih edebilirsiniz. Acele işe şeytan karışır misali, aksilik bu ya mutlaka bir hata yaparsınız ve düzeltmek için yaparken harcadığınız zamandan daha fazla zaman harcarsınız. Koyu renkli makyaj ile gezmek yerine daha açık tonları tercih ederseniz, hata yapsanız bile bunu kamufle etmesi çok kolaydır.

Her zaman aynı makyaj malzemelerini kullanmaya özen gösterin. Tabi ki özel günlerde farklı uygulamalar yapabilirsiniz fakat günlük yaptığınız makyajlar birbirine benzer olmalı ve ürünlerin yüzünüzde nasıl durduğuna aşinalık kazanmalısınız. Sürekli farklı uygulamalar denemek el alışkanlığınızı kaybetmenize ve vakit daraldığında elinizin ayağınızın dolanmasına neden olacaktır. Klasik makyajınıza ne kadar alışırsanız, ürün sırasını o kadar rahat ezberlersiniz ve bir süre sonra minimum zamana indirgersiniz.

Biliyoruz ki hepiniz kuyruklu, keskin hatlı eyelinerlara bayılıyorsunuz. Fakat aceleniz olduğu zaman özellikle de likit eyelinerlardan uzak durmalısınız. Bunun yerine göz kalemi kullanarak bir fırça yardımıyla dağıtmalısınız. Ayrıca dağınık yapılan göz makyajlarında fazlalığı kulak temizleme çubuğu ile almak daha kolaydır.

Çok sorunlu cildiniz yoksa ya da kendinizi fondötensiz rahat hissediyorsanız bu rutine zaman harcamaya gerek yok. Bunun yerine direk allığa geçebilirsiniz. Fondöten yerine BB krem tercih edip ürünü parmaklarınızla uygulayarak da işlemi hızlandırabilirsiniz. Cilt makyajınızda allığı çok açık tonlarda ve hafifçe sürmek yeterli olacaktır. Çünkü çok yoğun renk veren allık -hele ki eliniz de çok hafif değilse daha zahmetlidir.

Ruj için de yine nude renkleri seçmelisiniz. Açık renkli rujlarda hata yapılsa da parmağınızla düzeltmek oldukça kolaydır. Koyu renkli rujlar çok dağıldığı için temizlemesi zordur. Dudak renginizden 1 ya da 2 ton koyu, dudak kalemi kullanmayı gerektirmeyen bir ruj mutlaka elinizin altında olmalı.

Gözlerinizi belirginleştirmenin en kolay ve en güzel yolu rimeldir. Kirpik kıvırısını es geçmek için kirpikleri kıvıran özelliğe sahip rimelleri tercih ederseniz sizin için doğru seçim olacaktır.

Gördüğünüz gibi vaktiniz dar olsa da yeteri kadar makyaj yapıp hem de vakit harcamadan sonuç elde etmek mümkün güzeller.

Güzelliğin yolu doğallıktan geçer. Doğallıktan uzaklaşmayın.

Güzelleşmek üzere...

Kahverengi Dumanlı Göz Makyajı için tıklayın!

YORUMLAR