x

İğneli Epilasyon Mu? Lazer Epilasyon Mu?

İğneli epilasyon mu lazer epilasyon mu? İğneli epilasyon ile lazer epilasyon arasındaki fark nedir?

Yıllardır ağda, jilet, ip, epilasyon aleti vb. yollarla kıllarınızdan kurtulmaya çalıştınız. Bu keyifi size en fazla 1 hafta yaşattılar? Zamanınız çok değerli. Artık kıl tüy işine saatlerinizi vermek istemiyorsunuz. Tatilinizin ortasında bacaklarınızın halini görünce canınız sıkılıyor. İstediğiniz zaman o mini elbiseyi ya da kolsuz bluzlerinizi giyemiyorsunuz. Bu durum canınıza tak etti ve sonunda canınızın çok yanacağını, cebinizden yüklü miktar para çıkacağını bilseniz de istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmaya karar verdiniz, fakat hangi yönteme başvuracağınızdan emin değilseniz bugünkü yazımızın size oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Hemen iğneli epilasyon ile lazer epilasyon arasındaki farkı öğrenelim.

İğneli epilasyon çok eski yıllardan beri bilinen ve hala tercih edilen epilasyon yöntemidir. Siyah sarı, ince kalın, uzun kısa fark etmez tüm kılları kökten yok eder. Yan etkisi uzman ellerle yapıldığı sürece yoktur. Fakat yaptırdığınız kişi uzman değilse cildinizde çukurlara ya da geçmeyen yaralara sebebiyet verebilir. İğneli epilasyonda süreç hızlı gibi görünse de aslında öyle değildir. Çünkü tüm kıllara tek tek işlem yapılır. Bir insanın vücudunda yüzlerce kıl olduğunu düşünürsek bu süreyi siz tahmin edin. İğneli epilasyonda sonuç garantidir. Her bir kıl için ayrı fiyat ödersiniz. Bu yüzden kıl sayısına göre ödemeniz değişir. Güneş lekesi söz konusu değildir. Uygulama sonrası bir süre cildinizde kabarıklar ve kılların olduğu yerde minik yaralar oluşabilir. Bu normal bi durumdur. Yaklaşık 1 haftaya kadar bu yan etkiler geçer ve pürüzsüz cilde kavuşursunuz.

Lazer epilasyon yöntemi ise gönderilen yogun ışığın kıllara renklerini veren pigmentler tarafından emilerek ısıya dönüşmesi ve bu ısının kılların köklerine giderek, kıl papilasını tahrip etmesi ile kılların kalıcı olarak çıkmasını engellemesidir. Tıp tarafından kabul edilmiş, hijyenik ve sağlıklı bir yöntemdir. Sadece koyu renk kıllarda etkilidir. Çeşitli nedenlerle kıllar kendini tekrarlayabilir. İğneli epilasyon gibi işlem tek tek yapılmaz, tüm bölgeye hitap eder. Fiyat bellidir. Lazer epilasyon yazın yapılmaz. Kış boyunca yapılırken cildin güneş ışınlarından 50 faktörlük kremle korunması gerekir. Yoksa güneş lekeleri oluşur. Lazer epilasyonun sonuna ne zaman geldiğiniz belli değildir. Kıllarınız gittikte daha az ve daha yavaş çıkar. Başlarda ayda bir seans yaptırmanız gerekir, zamanla bu 3 aya kadar düşer. Tam bitti dersiniz bi kaç ay sonra 3-5 kıl tekrar selam verir. Düzenli olarak uygulatmak gerekir.

Son olarak iki yöntemde de acı, ağrı, sızı olacağını söylemeliyiz. Hala kararsız kaldıysanız size şu tavsiyeyi verebiliriz. Yaklaşık 10 seans kadar lazer epilasyona gittikten sonra kıllarınız oldukça seyrelecektir. Hem fiyat açısından hem de mantıken kalan kıllara iğneli epilasyon uygulatabilirsiniz. Doğru yöntem, doğru korunma şekli ve doğru uygulamalarla pırıl pırıl pürüzsüz cilde kavuşabilirsiniz.

Güzelleşmek üzere.

Göğüs Büyütme Egzersizleri İçin Tıklayın!

YORUMLAR