x

İndirimlerde Yaptığımız 5 Alışveriş Hatası!

Alışveriş yapmak biz kadınların en çok zevk aldığı şey. İndirim yüzdesini gördüğümüzde gözlerimiz faltaşı gibi açılıyor. İndirimde olan ne varsa düşünmeden alıyoruz. Nasılsa ucuz! Sırf indirimli diye aldığımız o kadar çok şey var ki... Sonra bir kere bile giymeden kenara atılıyor o parçalar... Bu yüzden sizlere indirimlerde yaptığımız 5 alışveriş hatasını anlatalım dedik. Anlatalım ki bundan sonra daha dikkatli ve daha tasarruflu olalım.

1- Alışveriş sırasında kombin yapmamak!

İşte bu en çok yapılan hata. Tek bir parçaya vurulup kalıyoruz. O parça dolabımızda yıllanıyor. Neden? Çünkü kombinleyemiyoruz! İçimizden sürekli o bluzu ya da eteği giymek geçiyor. Ama gelin görün ki çorabımız uysa ayakkabımız uymuyor, çantamız uysa ceketimiz uymuyor. Halbuki o parçayı önce dolabımızdaki hangi kıyafetlerle birlikte giyebileceğimizi düşünseydik, onu almak gibi bir hata yapmazdık...

2- Vücut tipimize uygun olmayan parçalar seçmek!

Güzel görünmek demek moda olanı giymek değildir. Önemli olan, vücut proporsiyonunuza uygun kıyafetleri seçmek güzeller. Mesela fazla kiloların varsa o minicik şortlar, daracık atletler olmaz. Boyun kısaysa midi boy etekleri kafandan sil. Son zamanlarda herkesin giymeye çalıştığı stilettoları yürüyemiyorsan, ayak yapına uygun değilse alma! Bırak eksik kalsın! Sana yakışacak o kadar çok güzel kıyafet var ki. Sen, sen olmaktan çıkma.

3- Kendi tarzımızı henüz belirleyememiş olmak!

Bazen sırf güzel diye aldığımız şeyler olur. İleride bir gün giyerim. Bi yerdd parti olursa elimde hazır bulunsun falan. Eğer rutin bir hayatın varsa (okul-ev, iş-ev) ve çok fazla ortamlara akan bi tip değilsen her zaman kendine yakıştırdığın, bu tarz benim dediğin kıyafetlere yönel. Çünkü emin ol o beklediğin gün gelmeyecek. Gelse de sen onu giymek istemeyeceksin. Çünkü senin tarzın belli. Ben bunu alsam da kesin giymem demeyi öğrenmelisin.

4- Evde benzeri olduğu halde indirimde diye aynı parçayı almak!

Bazılarımızın vazgeçemediği parçalar vardır. Mesela yazın giydiği beyaz atlet, mavi renk yırtık kot ya da krem rengi kazak, siyah botlar... Bunlardan dolabına onlarca almana gerek yok. Çünkü hepsi birbirine benziyor ve emin ol çoğu kişi bu ufak ayrıntıları fark etmeyecek. Hatta sürekli aynı şeyi giyiyor konumuna bile düşebilirsin! Bu alışveriş delisi bir kadın için oldukça kötü bir durum olsa gerek.

5- Çok para verilmesine rağmen kendini göstermeyen parçalar!

Bazı parçalar standarttır. Mesela düz renkli basic tişört ya da volanlı etek. Eğer markasız olsa da kaliteli bir ürün bulursan "ama bu Gucci" diye pahalısına saldırmana gerek yok. Emin ol kimse bunu anlamayacak! Kar ettiğin farkla hissettiğin kazıklanmama duygusu sana iyi gelecek.

Daha bilinçli alışverişlere...

Güzelleşmek üzere.

Cilt Tipinizi Kolayca Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR