x

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

İpek kirpik uygulaması güzelliğine düşkün bayanların oldukça ilgisini çekiyor. Öncelikle olaya uzaktan bakalım. Düşünün ki günün 24 saati gür ve kıvrık kirpiklerinizle bakışlarınız sıcacık, her daim rimelli gibisiniz. Eskisi gibi göz makyajına ihtiyaç duymuyorsunuz. Harika değil mi? Aslında her şey görüldüğü gibi toz pembe değil. Öncelikle ipek kirpik uygulamasından bahsedelim, sonrasında ise neden bu uygulamayı desteklemediğimizi anlatalım.

İpek Kirpik Uygulaması Yapımı

İpek kirpik uygulaması kendi kirpiklerinizden 1-2 mm uzaklıkta tek tek yapıştırılan takma kirpiklerdir. Özel bir yapıştırıcıyla yapıştırılırlar. Uygulamadan önce varsa makyajınız siliniyor ve göz çevreniz rahat çalışma yapılabilmesi için bantlanıyor. Bu uygulama sonrası kendi kirpiklerinizi kaybettiğiniz söylentisi kısmen yanlış diyebiliriz. Çünkü az önce de dediğimiz gibi arada 1-2 mm uzaklık var. İpek kirpikler sadece kendi hizasından dökülmeye başlıyor, sizin kirpiklerinize değmiyor. Siz bakımlarınızı yaptırıp, dikkatli kullandığınız sürece sorun yok.

Yaptırdığınız yere göre değişen kullanım süresi var. 1 ay ile 6 ay arasında değişen kalıcılık ömürleri var. Gittiğiniz yerde uzman olması çok önemli! Sonuçta gözünüze bir işlem yaptırıyorsunuz ve kör olma riskiniz bile var. Kullanılan ipek kirpiklerin kalitesi de çok önemli. Kirpikler sentetik olmamalı ve kullanılan yapıştırıcı kimyasal maddeler içermemeli. Gözlerinizin hassaslığına göre de uygulama esnasında hissedilen acı değişiyor. Hiç acı hissetmeyenler olduğu gibi hafif yanmalar hissedenler de var. Yapıştırılan kirpik sayısına göre operasyon işlemi uzuyor. Bu süre 1 saat ile 2 saat arasında değişiklik gösterebilir. Kirpiklerin boyu fazla gelirse daha sonra kendiniz bile kesebilirsiniz. Ayrıca operasyon sonrası 2 gün boyunca göze su değdirmek yasak.

Sonuçtan memnun kalmazsanız ya da zamanı geldiğinde yine uzmana giderek ipek kirpiklerinizi çıkartıyorsunuz. Kendiniz koparmaya çalışırsanız kendi kirpiklerinizi de kaybedebilirsiniz! Ayrıca üç haftada bir bakım yaptırmaya giderseniz ipek kirpikleri ömrünü uzatabilirsiniz.

İpek kirpik uygulamasının olumlu özellikleri olarak söylenecek fazla söz yok. Günün her anı mükemmel bakışlara sahipsiniz. Gelelim olumsuz özelliklerine. Bir kere daha önce alışkın olmadığınız için gözlerinizde ağırlık hissedebilirsiniz. Başlarda bu yapaylık normaldir. Kirpikler teker teker dökülmeye başladığı için yapıştırılan ipek kirpik hizası düzensizleşmeye başlıyor. Haliyle bu durumdan bir süre sonra rahatsız olup çıkarttırıyorsunuz. Gözleriniz normalde de çok hassassa yanmalar, batmalar oluşabiliyor. Bu acıyı gözde arpacık çıkmadan önce hissedilen acıya benzetebiliriz. Gözlerini ovalamak, kaşımak tamamen yasak! Uyku saatleriniz ise tam bir işkence! Kirpiklerinizin yastığa değmemesi lazım. Yoksa kırılabilir, bozulabilir ve çıkan ses sizi rahatsız edebilir. Sırt üstü uyumaya alışmanız gerekiyor. Makyaj temizleyicileriniz yağ bazlı olmamalı. Yağlar kirpiklerin yapıştırıcısını bozarak ömrünü kısaltıyor. Kirpiklere sabun, jel ya da başka hiç bir malzeme değmemesi lazım! Kirpiklerinize şeffaf rimel uygulayarak parlaklık verebilirsiniz fakat bu da biraz uğraştırıyor. Çünkü kirpiklerin birbirine yapışmaması lazım. Mutlaka kirpik tarağıyla tarayarak düzeltmelisiniz.

Son olarak kesinlikle ucuz yerlere gitmemeniz, işin ehli olan yerleri dikkatlice araştırmanızı tavsiye ederiz. Eğer kirpik taktıracağınız yer size yakınsa, herhangi bir sorun olduğunda her an gidebilmeniz açısından önemli. Uzakta bir yerdeyse bu da biraz sıkıntı olabilir.

Güzelleşmek üzere.

Krem Farlar Nasıl Kullanılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR