x

İpek Kirpik Uygulaması Zararları

İpek Kirpik Uygulaması Zararları!

İpek kirpik uygulaması daha önceden de söylediğimiz gibi mutlaka işin uzmanına yaptırılması gereken bir işlemdir. Sonuçta en değerli organlarınızdan biri olan gözlerinizin dibinde kimyasal işlemler yapılıyor ve kör olma riskiniz büyük. Aslında ipek kirpikleri çok zor durumda kalmadığınız sürece bizler tavsiye etmiyoruz. Çünkü genel olarak sıkıntılar yaşanıyor. En kaliteli yerlere giden bazı kadınlar bile ipek kirpiklerini çıkarttırmak zorunda kalıyorlar. Buraya dikkat edelim. Çıkartmak değil çıkarttırmak! Her ne olursa olsun ipek kirpik uygulamasıyla ilgili tüm işlemler uzman tarafından yapılmalıdır.

İpek kirpik uygulamasının zararlarına geçmeden önce ipek kirpikler hakkında bazı önemli noktaları söylememiz gerekiyor. Çünkü siz bu kurallardan bir tanesini bile yanlış yaparsanız zaten her türlü zarar görmüş olacaksınız.

1- İşin ehli bir yerde yaptırmak! Bunu defalarca söylemek zorundayız. Zira sokak aralarında bile ipek kirpik uygulaması yaptıklarını iddia eden kuaförler var. Onlardan hızla uzaklaşın!

2- İpek kirpiklerin kalıcılığı 3 aydır ve ayda 1 kez kirpik bakımı yaptırmak için uzmanınıza görünmeniz gerekir.

3- Her kontrole gittiğinizde kendi kirpiklerinizin zarar görüp görmediğini öğrenmek için test ettirmelisiniz. İpek kirpiklerden dökülenler olursa onların yerini yenilerle doldurtabilirsiniz.

4- İpek kirpik uygulamasında kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemli! Sentetik maddeler yerine kaliteli yapıştırıcılar kullanılmalı. Japon yapıştırıcısı kullananlar yerler bile var!

5- Zamanı dolduğunda ipek kirpiklerinizi uzmanınıza giderek çıkarttırmalı, kendiniz koparmaya çalışmamalısınız. Kendiniz koparırsanız muhtemelen kendi kirpiklerinizi koparırsınız!

İpek Kirpik Uygulamasının Zararları

1- Öncelikle eski yaşam konforunuzu unutun. Yan yatarak uyumayı seviyorsanız vay halinize! Çünkü ipek kirpikleriniz yastığa değerek gıcık gıcık sesler çıkarıyor ve ayrıca zarar görüyorlar.

2- Alkollü ve yağ bazlı makyaj temizleyicileri daha iyi temizliyor değil mi? Artık onları da unutun.

3- Gözlerinizi ovuşturmak, tüm yüzünüzü sabunla temizlemek vs. onları da unutun.

4- Bizim harika göz makyajlarımızı izledikten sonra kendinize yapmamak için artık 3 defa düşünecekseniz. Sadece eyeliner çekseniz bile temizlemesi işkence.

Bunlar ipek kirpikleriniz doğru uygulansa bile yaşanılan sorunlardı. Şimdi bir de ipek kirpiklerinizden kaynaklanan sorunlara bakalım.

1- Kendi kirpikleriniz dökülebilir! İpek kirpikleriniz kaliteli bir yapıştırıcıyla yapıştırılmazsa kendi kirpikleriniz zarar görecek ve 3 ay sonra ipek kirpiklerinizle de vedalaştığınızda korkunç bir görüntüyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Aynı şekilde ipek kirpiklerinizi kendiniz çıkarmak isterseniz de kendi kirpiklerinizi koparabilirsiniz.

2- Kirpikler batma yapabilir! Bu çok yaşanılan bir sorun. Ayda bir kez hatta gözünüzün hassaslığına göre daha sık ipek kirpik bakımı yaptırmanız şart. Bazı kişiler bakımını yaptırsa dahi batma sorunu yaşadıklarından dolayı ipek kirpiklerini çıkarttırmak zorunda kalabiliyor.

3- İpek kirpikler yamuk yumuk görünebilir! Bu da tabi doğal olmayan bir görüntü olduğu için kadınları rahatsız eder. Bu yüzden ipek kirpik bakımına gidildiğinde tüm kirpikler taranarak düzeltilmelidir.

Sonuç olarak ipek kirpik uygulamasının çok zahmetli bir iş olduğunu görüyorsunuz. Herhangi bir sorun yaşadığınızda anında çözüm bulmanız için yaptırdığınız yerin evinize yakın olması önemli. İpek kirpik yaptırmadan önce tekrar tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz.

Güzelleşmek üzere.

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR