x

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj son zamanlar moda olan makyaj tekniklerinden biridir. Birnevi dövme yaptırmaya benzer. Orjinal ismi “mikro-pigment uygulaması”dır. Yani özel iğnelerle doğal ve mineral boyaların deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Kalıcı makyaj, çalışan bayanların ya da ev hanımı olsa bile sürekli bakımlı görünmek isteyen bayanların tercih ettiği yöntemdir. Sabahları dakikalarca uğraşıp özene bezene yapılan makyajlar akşama doğru akıp gidiyor ve olduğundan daha kötü görüntüye neden oluyor. İşte burada kalıcı makyaj devreye giriyor. Kozmetik ürünlere karşı cildi hassas olan bayanlar da kalıcı makyajla bu işkenceden kurtuluyor. Kaşlara, gözlere ve dudaklara olmak üzere 3 farklı uygulaması vardır. Hatta çok hafif cilt kusurları ya da meme büyütme ya da küçültme operasyonu sonrası meydana gelen dikiş izlerini hafifletmek de mümkün olabiliyor.

Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözde kalıcı makyaj uygulaması eyeliner ya da kirpik sıklaştırma işlemidir. Doğal görüntüyü seven bayanlara kirpik sıklaştırma uygulaması tavsiye edilir. Bu uygulamada kirpik diplerine nokta vuruşları yapılır ve 8 yıla kadar dayanıklıdır. Eyeliner uygulaması ise ince ya da kalın, kuyruklu ya da kuyruksuz olmak üzere iki çeşittir. Yoğun makyaj seven bayanlar genelde keskin hatlı eyeliner uygulamasını tercih ederler. Bu uygulama 10 yıla kadar dayanıklıdır. Bu yüzden iyi karar vermek gerekir. Eyeliner silinmeye başladığında üzerine tekrar bir işlem yapılarak bu süre uzatılabilir. Bu kadar uzun süre neredeyse bir ömre denk gelebilir. 10 yıl boyunca her gün gözünüzde aynı şekilli eyeliner görmek sizi biraz sıkabilir.

Kalıcı Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak kontüründe ise dudak rengini parlatmak, dudak çerçevesini belirginleştirmek, dudak kusurlarını örtmek, dudak şekillerini değiştirmek ya da günlük kullanabileceğiniz doğal bir ruj rengi aşılamak gibi çeşitleri vardır. Dudağının kalın olmasından rahatsız olan bayanlar kalem ucu kadar incelikte dudaklarını kalıcı makyaj uygulamasıyla inceltebilirler. Aynı şekilde üst dudağı ince olan bayanlar için kalıcı makyajla dudağı kalınlaştırmak mümkündür. Kalıcı dudak makyajında renk seçimi çok önemlidir. Örneğin sarışın bir bayanın koyu tonlarda renk uygulatması kötü görüntüye neden olacaktır. Dudak tonundan daha koyu tonlarda renkler kullanılır ve ortalama 3-5 yıl kadar dayanma süresi vardır.

Kalıcı Kaş Makyajı (Kaş Kontürü) Nasıl Yapılır?

Kalıcı kaş makyajı bayanların en çok tercih ettiği yöntemdir. Özellikle kaşları simetri olmayan, çok seyrek olan ya da çeşitli nedenlerle kaşları bozulmuş olan bayanlar kalıcı kaş makyajıyla harika kaşlara sahip olabiliyor. Kaşlar için kahve tonlarından cildinize ve saçınıza en uygun renk seçilir. Yüz tipinize en uygun kaş şekli tasarlanarak işlem gerçekleştirilir. 4 yıla kadar dayanma süresi vardır.

Kalıcı makyajın bir çok avantajı olduğu gibi dezavantajları da vardır. Öncelikle uygulama yaptıracağınız yeri çok iyi araştırmalısınız. Uzman kişinin tecrübelerini ve daha önce yapmış olduğu uygulamarını öğrenmelisiniz. Malzemelerin steril ve tek kullanımlık olduğundan emin olmalısınız. Bunlardan emin değilseniz sağlığınızı riske atmayın! Ayrıca alfa-hidroksi asitler, retinoik asit ve glikolik asit gibi cildi soyan maddeler sahip boyaları kalıcı makyaj uygulamasında kullanılmadığını öğrenin. Bu maddeler kalıcı makyajın dayanıklılığının azalmasına neden olurlar. Sonuçlardan pişman olup sildirmemek için yaptıracağınız işlemleri defalarca düşünmelisiniz. İstediğiniz renk ve şekilleri güzelce uzmanınıza belirtmelisiniz. Kalıcı makyaj yaptırıp sonuçtan memnun kalmazsanız sildirmek için ikinci bir hata yapmayın. O boyalar kendiliğinden zamanla silinecektir. Bazen yüzünüzde hiç makyaj görmek istemeyen bayanlardansanız kalıcı makyajdan uzak durmalısınız. İyi düşünün ve kendiniz için en doğru kararı verin!

Güzelleşmek üzere.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR