x

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj; kaş, göz ve dudak bölgelerindeki cildin üzerine doğal pigmentlerin yerleştirilmesidir. Özellikle pratik iş kadınları tarafından oldukça popüler olan kalıcı makyaj, makyaja harcanan zamanı en aza indirmektedir. Gündelik hayatın koşuşturmacaları arasında makyaj yapmaya fırsat bulamayan kadınlar, kalıcı makyaj yaptırarak her zaman bakımlı bir görünüme sahip olabilirler.

Kalıcı makyaj, kaşlara şekil vermede, eyeliner uygulamada ve dudak çevresi üzerinde çok başarılı sonuçlar ortaya çıkartabilmektedir.

Tek kullanımlık özel iğnelerle uygulama alanına doğam ve mineral renkler enjekte edilir. Kalıcı makyajın steril ortamlarda yapılması gerekir ve uygulayan kişinin alanında uzman olması gerekir. Kalıcı makyajın işlem süresi, uygulanan yere göre değişkenlik gösterir ve etkisi 3-5 yıl sürmektedir. Herhangi bir yan etkisi şimdiye kadar bildirilmemiştir.

Kalıcı makyaj, doğal bir şekilde uygulanır ve günlük hayatta değiştirme gereği duyulmaz ve günlük hayatınızda makyaj yapmaya fırsatınız olmadığında doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR