x

Kaş Şekli Nasıl Değiştirilir?

İnce kaş modası artık çok geride kaldı. Moda doğallıktan yana oldukça da kalın kaşlardan vazgeçilmeyecek. Siz de modaya uydunuz ve aylardır kaşlarınızı kalınlaştırmak için uğraştınız. Sonunda kaşlarınız tamamen çıktı ve sıra şekil vermeye geçti. Kadınlar farklı makyajlar yapmayı sevdikleri gibi kaşlarının şeklini değiştirmeyi de severler. O anki ruhlarına göre kaşlarını kavisli ya da dümdüz yaparlar. Aslında doğru olan yüz şeklinize uygun kaş şeklini kullanmak. Değişik istendiğinizde geridönüşü olmayan şekilde kaşlarınızı aldırmak yerine bi kaç püf noktasıyla kendiniz geçici olarak kaşlarınızın şeklini çok kolay değiştirebilirsiniz.

Kaşlara Nasıl Düz Şekil Verilir?

Bunun için ihtiyacınız olan kaş fırçası (kullanmadığınız diş fırçası da olabilir), kaş kalemi ya da kaş farı ve kapatıcı. Öncelikle kaşlarınızı tarayacağınız fırça ile kaşlarınızın köşeli (kavis olan) kısmı aşağıya doğru tarayın. Kaşlarınızın bittiği yerledeki kılları ise yukarıya doğru tarayın. Kaşınızın alt kısmında biraz bozuk düz bir çizgi oluşacak. Düz çizginin boşlukta kalan bölgelerini kaş kalemi ya da kaş farıyla, kaşların çıkış yönüne doğru boyayın. Kaş kalemi kullanacaksanız vuruşlarınız çok hafif olsun. Hatta kalemi sürdükten sonra fırçayla hafifçe dağıtmak daha doğal gösterecektir. Sonuç olarak kaşlarınızı dikdörtgene benzetmeye çalışıyormuş gibi boyamalısınız. Bu modeli sürekli kullanacağınızı düşünüyorsanız daha da düz görünmesi için, kavisli kısımdaki kaşlarınızı aşağıya taradıktan sonra üstte kalan üçgen bölümden bir iki tüy alabilirsiniz. En son kaşlarınızın alt ve üst hattına yassı bir fırça ile dümdüz çekecek şekilde kapatıcı sürerek parmaklarınızla bastırıp doğal görünmesini, aynı zamanda kaşlarınızın daha çok vurgulanmasını sağlayın.

Kaşlara Nasıl Kavis Verilir?

Kaşlara kavis vermek için ihtiyacınız olanlar kaş fırçası, kaş kalemi, şeffaf kaş rimeli ve kapatıcı. Öncelikle kaşlarınızı çıkış yönüne ve hafif yukarı olacak şekilde tarayın. Kavis olmasını istediğiniz kısmın uç noktasına abartmadan üçgen çizin. İhtiyaç duyduğunuz yerler varsa o bölgeleri de doldurun. Kaşlarınızın başlangıç noktasını da yukarıya doğru tarayın. Kaşınızın alt ve üst hattına vermek istediğiniz şekil boyunca kapatıcı sürün. Kapatıcıyı parmaklarınızla bastırarak görüntüsünü hafifletin. Son olarak şeffaf kaş rimeliyle kaşlarınızı tarayarak sabiflemeyi unutmayın. Kavisin kalıcı olması için kaş şeklinizin sanit kalması çok önemli.

 

 

İdeal Kaş Şekli Nasıl Verilir?

Kaşlarızı yüz şeklinize uygun olarak şekillendirmek çok önemli. Yanlış alınmış kaşlar sizin mutsuz görünmenize sebep olabilir. İdeal kaş şeklinizi kendiniz de belirleyebileceğiniz gibi bir uzmandan da yardım alabilirsiniz. Kaşlarınızı aldırcağınız kişinin kendi kaşlarına bakarak işinin ehli olup olmadığını çok rahat anlayabilirsiniz. Kaşları güzelse kendinizi teslim edin gitsin. Kaş şeklinizi kendiniz belirleyecekseniz bir kaş kalemine ihtiyacınız var. Öncelikle işaret parmaklarınızı kaşlarınızın incelmeyr başladığı kısma yerleştirerek yukarı doğru ittirin. Böylece kaşlarınızı net olarak göreceksiniz. Kalemi burun kemerine dik olarak yerleştirin. Kalem ucunun bulunduğu kısım kaşlarınızın başlangıç noktası olacak. Kaşlar kalemin dışındaysa bir kaç tüy alın, içerdeyse o kısıma sürekli sarımsak sürün, uzayana kadar da o kısmı doldurun. Ardından kaş kalemini çapraz bir şekilde (gözbebeğiniz tam karşıya bakarken kalem üzerinden geçecek) tutun. Kalemin durduğu yerde kavisinizi oluşturun. En son ise kaş kaleminin açısını artırarak burun deliğinizden şakaklarınıza doğru kalemi yerleştirin. Bu nokta da kaşlarınızın bitiş noktası olacak. Duruma göre alabilir ya da boyayabilirsiniz.

 

 

Güzelleşmek üzere.

İp İle Kaş Nasıl Alınır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: kaç şekli değiştirme, kaş şekli nasıl değiştirilir, kaş kalınlaştırma, kaşlara şekil verme, kaşlara nasıl şekil verilir, kaşlara nasıl kavis verilir, ideal kaş şekli hesaplama.

YORUMLAR