x

Kayısı Maskesi Nasıl Yapılır? Kayısı Maskesi Faydaları

Cildinizin sağlığı için ara ara doğal maskeler yaparak onu şımartmalısınız. Cilt bakımınıza ne kadar önem verirseniz o kadar geç yaşlanırsınız. Cildinde sivilce problemi olanlar bakımlarına biraz daha fazla önem vermeli. Çünkü kozmetik ürünlerle kapatılmaya çalışılan, nefes alması engellenen sivilceler zaman geçtikçe daha kötü hal alır ve cilde veda ederken orada ya çukur ya da leke bırakır.

Kayısı maskesinin en önemli faydası sivilcelere iyi gelmesidir. Cildi besler, canlandırır, fazla yağı alır, nemlendirir ve sivilcelerle savaşır. Kayısı maskesi sayesinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Sivilcelerinizden bıkmışsanız büyük ihtimal karma ya da yağlı cilde sahipsiniz demektir. O zaman kayısı maskesi tam size göre! Peki kayısı maskesi istediğimiz her an yapılabilir mi? Maalesef kayısı maskesi için dikkat etmeniz gereken birden fazla kural var güzeller.

Kayısı Maskesi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu maskeyi kayısının çıktığı dönemde yapmalısınız. Kayısılar tam olgunlaşmış olmamalı! Bazı bölgeleri sararmış, bazı bölgeleri hala yeşil, sert olan kayısılar seçin. Yaptığınız maske 3 kişiye kolay kolay yetecektir. Bugün yapıp kalanını sonraki seans için saklamak yok! Her defasında maskenizi taze taze yapmalısınız. Her gün arka arkaya kayısı maskesi yapmak cildinizi kurutur hatta kırışmasına bile neden olabilir. Gün aşırı yapmak (1 gün arayla) en mantıklı olanı. Böylece haftada toplam en fazla 3 kere yapmış olacaksınız. Maskenizi süzmek zorunda değilsiniz. Fakat süzerseniz daha güzel kıvamı olan ve daha kaliteli olan bir karışım hazırlamış olursunuz.

Kayısı maskesini 18 yaşının üzerinde olan herkes kullanabilir. Cildinizin kurumasına neden olmadan dikkatli bir şekilde kullanmanız yeterli. Kayısı maskesini çoğu maskede olduğu gibi göz çevresi ve dudak çevresine sürmemeye özen gösterin. Yiyerek de cilde bir çok faydası olan kayısının maskesinden de çok verim alabilirsiniz.

Kayısı Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

- 3 adet kayısı

- 1 elma

- Tencere

- Rende

- Kaşık

- Tülbent veya süzgeç

Kayısıları ve elmayı rendeleyin. Kısık ateşe koyduğunuz tencereye kayısıları atın ve 3 dakika kavurun (Su koymak yok). Ardından rendelediğiniz elmaları da ekleyin. 3 dakika daha pişirin. Toplamda 6 dakika içinde karışımınızı hazırlamış olacaksınız. Son hali ise krem kıvamına gelmiş olacak. Daha sonra tülbent ya da süzgeç yardımıyla süzerek, daha homojen ve kremsi bir maske elde edin. Maskenizi yüzünüze sürün, kuruduktan sonra durulayın ve nemlendiricinizi sürmeyi sakın ihmal etmeyin.

Güzelleşmek üzere.

Sivilcelere İyi Gelen Kahve Maskesi İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Kayısı maskesi, kayısı maskesi nasıl yapılır, kayısı maskesi nasıl hazırlanır, kayısı maskesi nasıl kullanılır, güzellik maskeleri, sivilceler için maskeler, yağlı ve karma cilt, doğal maskeler.

YORUMLAR